Dost dobrá matka

Dost dobrá matka https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/408965/bmid_dost-dobra-matka-uc3-408965.jpg 3 78 28

Ruth Hartlandová je zkušená psychoterapeutka, ale její profesní praxe ji neuchrání před osobním utrpením. Je totiž matkou dospělých dvojčat a jedno z nich – složitý a křehký Tom, který „nikdy nikam nezapadal“ – před časem náhle zmizel. RUTH SE NEVZDÁVÁ NADĚJE, ŽE SYNA NAJDE, ČEKÁ VŠAK NA JEHO NÁVRAT TAK ÚPĚNLIVĚ, ŽE ŽIJE POUZE NAPŮL. V tragickém rozpoložení začíná pracovat s labilním a traumatizovaným pacientem. Je tady ale háček: Dan Griffin se nesmírně podobá jejímu pohřešovanému Tomovi. Ruth nasazuje všechny síly, aby novému pacientovi pomohla, jenže osobní těžkosti a výčitky svědomí zeslabily její profesionální úsudek. I PROTO SE SITUACE VYMKNE KONTROLE – A NÁSLEDUJÍCÍ DĚSIVÉ UDÁLOSTI PŘEKONAJÍ I TY NEJTRAGIČTĚJŠÍ PŘEDSTAVY… Dost dobrá matka nás zavede do utajeného světa mezi psychoterapeutem a jeho pacientem, v jehož centru tiká časovaná bomba. Držíme v rukou dramatický příběh o nekončícím závazku matky a o tom, že… i když to cítíme jinak, musíme dát těm, jež milujeme, co nejvíc svobody.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Leda

A Good Enough Mother , 2019

isabellla
20.11.2019 5 z 5

Je spoustu románů, které jsou označovány jako psychologické thrillery, ale psychologie je tam velmi málo. To ale není případ této knížky. Psychopříchuť je tak intenzivní, že jsem letěla příběhem s velkým uspokojením.

veronna
10.11.2019 3 z 5

Psychicky vyčerpávající kniha. Za mě mohla být kratší.

Blaufik
27.10.2019 4 z 5

Pokud čekáte knihu plnou šokujících zvratů, tak se bohužel nedočkáte. Příběh postupně plyne jako řeka, přičemž čím blíže ke konci jste, tím více napětí graduje.
Dost dobrá matka vás však psychicky vyčerpá, alespoň já jsem se tak po dočtení cítila. Ta bezmoc a lítost se kolem mne vznášely jako hustý černý mrak.
Osobně jsem už dlouho nečetla tak propracovanou knihu, která by ze mne vysála všechnu mou pozitivitu.
Jedná se o silné a mrazivé čtení, kteří si bezesporu užijí všichni milovníci opravdu propracovaných psychologických thrillerů.

knihomolkaŠárka
23.10.2019 4 z 5

Já si knihu nesmírně užívala a bavila mě od začátku do konce. Sice to nebylo plné zvratů, jak jsem doufala, ale nečekaně mi to vůbec nevadilo. Už od začátku to bylo čtivé, poutavé a natolik zajímavé, že jsem knihu nechtěla vůbec odložit. Já patřím mezi ty čtenáře, kteří v knihách rádi rozebírají do detailů lidskou psychiku, takže jsem si čtení zkrátka užívala. Teď jen doufám, že autorka brzy vydá další příběh, protože bych si od ní strašně ráda přečetla něco dalšího.

Bet.hy
21.10.2019 4 z 5

Dost dobrá matka je psychologický thriller, který jde více do hloubky. Autorka knihy má praxi v oboru psychologie a je to poznat. Prostřednictvím hlavní hrdinky, Ruth, která je psycholožka, se setkáváme s různými pacienty a díky jejím myšlenkám se dozvídáme více o chování lidí, kteří potřebují takovouto pomoc.
Ruthino na tajemství, ztracený syn, je temné. Během příběhu se postupně rozvíjí a na čtenáře dopadá více a více. Kniha ve mně zanechala poměrně silné depresivní pocity. Čtení to není veselé, ale skvělé rozhodně ano.

evonra
14.10.2019 5 z 5

Tento psychologický román nám dává nahlížet pod pokličku vztahu mezi terapeutem a pacientem. Jak tenká může být profesní a osobní hranice, a že být objektivní není vždy jednoduché, byť následky mohou být fatální…
Opravdu výborná sonda do nitra, až jsem si říkala, že autorka nemůže mít toto téma jen poctivě nastudováno … a ejhle... Bev Thomas byla mnoho let klinickým psychologem a pracuje jako poradce v oblasti duševního zdraví :)
Tím se vysvětluje opravdu skvěle napsaná kniha, čtenář získává kvalitní čtení nejen o duševním zdraví a jeho křehkosti…
Moje velké doporučení!

Sigricka64
07.10.2019 5 z 5

Příběh, který se od neškodných, téměř nenápadných počátečních situací a náznaků rozpoutal do zlověstnych zákrut, ze kterých už nejde uniknout bez následků. Pozor na toho, kdo se tváří vděčně, ale zelené oči mu v nestřežených okamzicich zazáří zlobou!

ondraPH
26.09.2019 5 z 5

Lepší než citovaná Dívka ve vlaku!