Dopisy Mileny Jesenské

Obsahem knihy jsou především dopisy Mileny Jesenské, literátce, která pro dnešní dobu je nejzajímavější patrně pro svůj korespondeční styk s významným pražským německým literátem Franzem Kafkou. Zatímco dopisy od France Kafky, které adresoval Mileně Jesenské se dochovaly a byly vydány, tak dopisy Mileny Jesenské Franzi kafkov... celý text

Obsahem knihy jsou především dopisy Mileny Jesenské, literátce, která pro dnešní dobu je nejzajímavější patrně pro svůj korespondeční styk s významným pražským německým literátem Franzem Kafkou.

Zatímco dopisy od France Kafky, které adresoval Mileně Jesenské se dochovaly a byly vydány, tak dopisy Mileny Jesenské Franzi kafkovi se nezachovaly.
Nicméně v této knize najdeme dopisy, které píše Maxi Brodovi o Franzi Kafkovi, a je možno z nich vyčíst její vztah k F. Kafkovi, a její názory na jeho osobu a osobní zkušenosti s ním v těch nejbanálnějších situacích.

Kafkologové se shodují v tom, že se jedná o jediné přímé dokumenty týkající se Franze Kafky, které mají hodnotu jak věrohodnou, tak nám přibližují i charakter Franze Kafky.
Ostatní ženy, s nimiž byl Franz kafka zasnouben nebyly "intelektuálky", tudíž jsou informace od nich méně průkazné.

Ovšem pro samotnou Milenu Jesenskou šlo spíše o méně důležitou část jejího života, tedy vztah s Franzem Kafkou, a osobně se setkali pouze třikrát, a větší množství dopisů do knihy chronologicky vložených je adresováno jiným osobám. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/78_/78641/dopisy-mileny-jesens-78641.jpg 4.84
Žánr:
Literatura naučná
Vydáno:, Prostor
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (4)

Přidat komentář
milamarus
28. března

Tři dny od přečtení, a přec se stále vracím k určitým stranám a myšlenkám na nich zachycených. A čím častěji je čtu, tím víc si říkám, že není pět hvězdiček jako pět hvězdiček...

Krásná kniha!

gonga
15.02.2016

Po pravdě řečeno se divím, že ještě nikoho nenapadlo natočit film o životě Mileny Jesenské, jedné z nejzajímavějších českých osobností 20. století, příběh zajímavý mj pro vztah s F. Kafkou i pro zahraničního diváka. Namísto toho se točí filmy o "veličinách" typu Baarové.

mončičáček
08.02.2016

Milena Jesenská mě fascinuje jako neobyčejně chytrá žena s na svou dobu velmi moderním pohledem na svět a osobitým přístupem k životu, která umí mistrně zacházet s jazykem. Nedivím se Kafkovi, že se zamiloval :-) I ji, podobně jako mnoho jiných výjimečných žen své doby, však nakonec dostihl tragický osud....V dnešní době bychom novinářku jejího ražení rozhodně potřebovali...

WEIL
02.07.2011

Dopisy Mileny jesenské byly dlouho ležákem. Slevnily se na polovinu původní ceny, a i tak se těžko prodávaly.

Milena Jesenská psala na ženu velice erudovaně, a žila bohatý citový život, o čemž její dopisy vrchovatou měrou vypovídají.


Štítky

dopisy

Autoři knihy

Milena Jesenská

Milena Jesenská
česká, 1896 - 1944

Alena Wagnerová

Alena Wagnerová
česká, 1936

Uživatelé mají knihu

v Přečtených8x
v Doporučených1x
v Knihotéce3x
v Chystám se číst7x
v Chci si koupit1x