Projekt dieťa

Projekt dieťa https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/315644/bmid_projekt-dieta-chh-315644.jpg 4 180 55

Don Tillman série

< 2. díl

OSLAVA NAJLEPŠÍCH VLASTNOSTÍ, KTORÉ MOŽNO NÁJSŤ V PRIATEĽOVI, MANŽELOVI ALEBO OTCOVI Humorný román o Donovi, mužovi s Aspergerovým syndrómom, a jeho manželke Rosie a o tom, ako sa Don vyrovná so správou, že čakajú dieťa. Je to voľné pokračovanie prvej knihy Projekt ideálna manželka. V manželstve musí rozum často ustúpiť harmónii. Volám sa Don Tillman, mám štyridsaťjeden rokov a s Rosie Jarmanovou, najdokonalejšou ženou na svete, som ženatý už desať mesiacov a desať dní. Manželstvo výrazne obohatilo môj život. Keď sme sa presťahovali do New Yorku, Rosie priniesla tri obrovské kufre. Zrušili sme štandardizovaný systém jedál a dohodli sme sa, že sex nebudeme plánovať. Potom mi Rosie oznámila, že „musíme niečo osláviť“ a musel som čeliť ešte väčšej výzve ako nájdenie ideálnej manželky. Pokúsil som sa riadiť tradičnými postupmi a čerpal som rady od všetkých svojich šiestich priateľov, od terapeutky aj z internetu. Výsledkom bola pavučina klamstiev. Teraz mi hrozí trestné stíhanie, vypovedanie z krajiny a profesionálna hanba. A to, že navždy stratím Rosie.... celý text

Literatura světová Humor
Vydáno: , Fortuna Libri (ČR)

The Rosie Effect , 2014

bookcase
14.04.2016 5 z 5

Pokračování se mi líbilo, Don je prostě Don a jinudy vlak nejede. :-)

Mikisan
14.04.2016 2 z 5

Jsem zklamaný! První díl nastavil laťku vysoko, tudíž očekávání bylo veliké. Jenže to i zklamání. Knihu jsem přečetl do konce a pořád nějak doufal v ty záchvaty smíchu jako u prvního dílu, až jsem se dobral konce a knihu smutně zaklapl.

Ditules
08.03.2016 3 z 5

Ten chlap je naprosto nepoužitelnej, přesto ho nelze nemilovat! První díl byl dle mého názoru lepší, přesto pokračování udrželo kvalitu.

Kassana
08.02.2016

Jak uz to u naslednych dilu po originalnich a ctivych knihach byva, kvalita sla bohuzel dolu. Rikam takovym kniham "vydojene", na silu navazujici na uspech te prvni. Celkove vazneji ladena knizka, zasmala jsem se nahlas maximalne trikrat, cteni uz zdaleka tak neodsypalo jako u prvni knizky. Spousta veci zbytecne prekombinovanych, aniz by to pribeh nekam posouvalo, i nektere reakce Rosie jakoby vubec nedopovidaly postave a byly udelane jen aby zamotaly pribeh (tj. Rosie nebyla nekdy uplne uveritelna a autenticka). Klidne bych mohla byt bez precteni druheho dilu.

Aknel26
20.01.2016 2 z 5

Podle mě určitě slabší než první díl. U prvního projektu jsem se smála, Donova "společenská nemotornost" mi přišla roztomilá. V Potomkovi, a hlavně v jeho druhé polovině, mě jednání i myšlení hlavního hrdiny (a občas i Rosie) spíš rozčilovaly. Vtipné momenty bych asi spočítala na prstech rukou.

Peace
16.01.2016 3 z 5

"Nejsem průměrný muž. Očekávám, že budu mít výjimečné problémy."
"A vyřešíš je svým výjimečným způsobem."

Na pokračování životních strastí oblíbené postavy Dona Tillmana jsem se těšila. Nebylo to špatné, první polovina knihy mě bavila hodně, ale poté se děj nějak zastavil a řešilo se neustále to samé dokola.
Pro milovníky "Projektů" i přesto povinnost ;o)

Magdalena
15.01.2016 5 z 5

Nejdřív jsem četla druhý (tento) díl, což trochu rozklíčovalo, jak to bylo v prvním, takže k němu se už nevrátím....ale božíííí čtení, smála jsem se nahlas ve metru a vůbec mi nevadilo, že se po mně koukají lidi. Kdyby se koukali dýl, tak bych jim asi začala předčítat:-)

Terez.a
13.01.2016 3 z 5

Dona jako postavu jsem si oblíbila hned v prvním díle. Je prostě svůj, bohužel druhý díl už mě nenadchnul jako první. Je to možná tím, že jeho chování už pro mě nebylo novinkou nebo tím, že hledání jeho vyvolené bylo prostě vtipnější.

magnolia
13.01.2016 2 z 5

Dočteno do půlky, s velkým přinucením a bez jediného pousmání. První projekt mě bavil tak, že jsem si půjčenou knihu po přečtení koupila a začala ji číst znovu! Čím to je - jsem jiná já?

Knižní střípky
30.12.2015 3 z 5

Měla jsem velkou radost, když jsem zjistila, že vychází další " Don Tillman" a těšila jsem se, že si zase pěkně počtu.....početla jsem si sice pěkně, to zase ne, že by nééé, ale musím přiznat, že první kniha se mi líbila přeci jen více....ale i tak zde bylo pár pěkných chvilek, nemohu říci, že bych byla zklamaná komplexně, ale kvalit prvního dílu to prostě nedosáhlo.....

ivousekk
29.12.2015 3 z 5

Tak jak pro mě první díl byl skvělý, tak pokračování bylo zklamáním. Nějak se mi nepodařilo navázat tam, kde Projekt manželka skončil. Už mi to ani nepřišlo tak vtipné, vlastně jsem se vůbec nesmála :( Svou roli nejspíš sehrálo i to, že pokračování jsem četla 1,5 roku po první dílu a některé věci jsem zapomněla. Škoda.

adnov
24.12.2015 4 z 5

vtipné, čtivé, ale na jedničku to nemá.

happy-smile
23.12.2015 5 z 5

Stejně dobré jako první díl! Myslím, že více ani není potřeba dodávat. :-)

Ankavi
23.12.2015 4 z 5

Opět skvělá porce humoru, zdá se mně o fous slabší než Projekt manželka - ale styl psaní tentýž a Don se ani krapet nezměnil :-) Příjemné rozptýlení, doporučuji.

orson
04.12.2015 5 z 5

Graeme Simsion nezklamal. Jeho druhotina je stejně čtivá a zábavná, jako předchozí dílo. Už při čtení prvních odstavců, kde hlavní hrdina popisuje, jaké činy zvedají pravděpodobnost sexu s manželkou (tuším, že to tam vyjadřuje v procentech) mě dostala... Děj není nijak složitý, závěr čtenář tuší už od začátku, ale to nemění nic na jeho čtivosti.