Rudá volavka

Rudá volavka https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/204424/bmid_ruda-volavka-w4A-204424.jpeg 4 507 146

Ruská vyzvědačka Dominika Jegorovová bojuje o přežití v džungli postsovětských tajných služeb. Je donucena projít výcvikem „volavek“, školených svůdnic, a poté nasazena na Nathaniela Nashe, mladého důstojníka CIA, který řídí nejdůležitějšího vyzvědače CIA v Rusku. Dominika a Nate se ocitají uprostřed souboje vůlí, špionského řemesla a nevyhnutelně také touhy. Jeden z nich se bude muset brzy převtělit do dvojí existence v tajné operaci na život a na smrt… Strhující špionážní román svou autenticitou nezapře, že pochází z pera veterána CIA s třiatřicetiletou zkušeností ze svébytného světa kontrarozvědky.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Red Sparrow , 2013

alfinha2321
30.04.2015 5 z 5

Za mě naprostá špička! Ač jsem doteď zrovna tento typ literatury nevyhledávala (resp. mě nic podobného nenapadlo číst), na tuhle knihu mě zlákala akce jednoho elektrnického vydavatelství - a rozhodně jsem nebyla zklamaná, ba naopak. Příběh je velice poutavý, čtivý, napínavý a nedá vám to, abyste od začátku tak trochu nefandili i "protistraně". Narozdíl od mnoha jiných průtokových knih vím, že tuhle si vždycky vybavím a určitě se k ní po čase vrátím.

kaja.marik
18.03.2015 5 z 5

Vynikající kniha. Bohužel jsem v půlce začal být nervózní jak to dopadne a kouknul na konec. A byl jsem překvapen, že ani potom kniha neztratila na zajímavosti.

Recepty na konci kapitoly jsem nečetl, Simmel je do příběhu zapracoval líp (pokud to měla být napodobenina knihy Nemusí být vždycky jen kaviár).

Hella
09.03.2015 5 z 5

Jsem absolutně a naprosto nadšená - fantastický špionážní příběh. Matthews je dokonalým konkurentem "Mistra klamu" Forsytha! Za mě - bomba!!!

zuzana4291
21.02.2015 4 z 5

některé pasáže moc popisné a zdlouhavé, ale jinak je kniha velmi čtivá a konec čte člověk jedním dechem

Joujalicka
18.02.2015 5 z 5

Můj první špionážní román. Nechybí napětí ani trocha humoru. Opravdu velice čtivá knížka. Musím si hned něco podobného sehnat. Třeba od Forseytha. Další kniha od autora Volavky by měla vyjít někdy v létě. Anglicky číst neumím, tak snad bude do podzimu překlad. Vracím se k severským krimi, ale od prvních stránek poznávám rozdíl, který mě trochu zklamává.

bapi
30.08.2014 4 z 5

Povedený debut, jen škoda roztáhlé druhé poloviny.

Rusko zfilmováno špionáž výzvědné služby špioni

Jason Matthews
americká, 1951 - 2021