Rudá volavka

Rudá volavka https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/204424/bmid_ruda-volavka-w4A-204424.jpeg 4 507 146

Ruská vyzvědačka Dominika Jegorovová bojuje o přežití v džungli postsovětských tajných služeb. Je donucena projít výcvikem „volavek“, školených svůdnic, a poté nasazena na Nathaniela Nashe, mladého důstojníka CIA, který řídí nejdůležitějšího vyzvědače CIA v Rusku. Dominika a Nate se ocitají uprostřed souboje vůlí, špionského řemesla a nevyhnutelně také touhy. Jeden z nich se bude muset brzy převtělit do dvojí existence v tajné operaci na život a na smrt… Strhující špionážní román svou autenticitou nezapře, že pochází z pera veterána CIA s třiatřicetiletou zkušeností ze svébytného světa kontrarozvědky.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Red Sparrow , 2013

jirimatejka
13.05.2021 4 z 5

Velmi dobrý špionážní román. Autor někdy trochu přehnání popisy Rusů jako otrhaných, napůl bezzubých otrapů, asi je nemá rád. Ale nevadí, není to výrazně rušivé. Děj má spád, místy trochu předvídatelný.

mirec88
28.03.2021 5 z 5

Toto je špionážny thriller ako má byť. Skvelo prepracované postavy, ktoré budete úprimne milovať a protipóly úprimne nenávidieť. Plus všetky akčné scény mali opodstatnenie a samotný záver je len čerešničkou na torte. A vzťah Dominiky a Nata ako sa menil, vyvíjal a skončil, no proste paráda. Knihu som si naplno užili a teším sa na film.

bigben
22.03.2021 3 z 5

Trochu jiný žánr než do kterého se pouštím normálně. Neohrožení agenti CIA, ruští špióni bez skrupulí, love story,mrtvoly...otevřený závěr připravený na další pokračování.

Kiwicatko
17.01.2021 5 z 5

(SPOILER) Na jednu stranu jsem desne nastvana, protoze se malokdy stane, ze by se mi aspon cast filmu libila vic nez knizka, ale tady musim konstatovat, ze filmovy konec se mi libil vic nez knizni. Uz jen to, ze ve filmu to byl jeji napad, jeji past, ale v knize jej papouskovala vety, ktere ji rekli.

Ale jinak se mi moc libila rozpracovana linka SWAN......kr.va jedna :)
A cast v Helsinkach byla skvela. Forsyth a Gabel....okouzlujici dvojce.

A MARBLE? Ten clovek musel byt sakra skvelej, kdyz to zvladal 14 let. Neskutecny.

Evely
29.11.2020 5 z 5

Po knize jsem hodně dlouho toužila, ještě dlouho před filmem. Skvěle napsaná, propracovaná do detailů, čtenář se ani chvíli nenudil a do konce nevěděl, jak dopadne. Schopnosti hlavní hrdinky pro mě dodávaly celému příběhu skvělý rámec pro vykreslení postav. Milionkrát lepší jak film, doporučuji přečíst.

Lenka_S
23.11.2020 5 z 5

Ještě před pár dny bych s klidným svědomím prohlásila, že špionážní thriller není nic pro mě. Přesto mě jakási reportáž o filmu podle této knihy zlákala a řekla jsem si, že to zkusím a musím říct, že se mi opravdu líbila. Svět tajných služeb, špiónů, nenápadné předávání zpráv poté co jste si jistí, že vás nikdo nesleduje byl pro mě zajímavý, ale příběh Dominiky mě doslova uchvátil. Asi mě nikdy nepřestanou překvapovat zvěrstva, která byly a myslím, že pořád jsou na ruské straně na denním pořádku.

Kulhavá
03.11.2020 5 z 5

Skvělá kniha, sic mi krapet "vadilo" černobílé vidění, ale dokázala jsem se od něj oprostit. Svižná, zajímavá, skvělá. Nečtena, vyslechnuta - audiozpracování výborné.

kokosek
19.10.2020 5 z 5

Velmi povedený špionážní román. Sice jasně, je tam vidět to rozdělení dobrý-špatný, ale tak co. To vždy bylo a bude.
A jsem zvědav jak bude tato trilogie pokračovat.

Andrea7272
10.10.2020 5 z 5

Kniha super čtivá,napínavá ... ruská jména mi zněla stejně ze začátku problém, ale pak už to šlo :-) jdu na druhý díl :-)

lenkaBajza
08.10.2020 4 z 5

Trvalo více než 100 stran, než jsem se začetla a nechtěla knihu odložit. Nechápala jsem/nemohla si zapamatovat ruské zkratky, ruská jména mi zněla všechna stejně a prostě sem nevěděla, kdo je kdo a kdo co dělá. Myslím, že se tam objevil popis osob naprosto nedůležitých pro děj. Ale po 100-150 stranách sem se pořádně začetla a bylo to super:) Ruský špionážní thriller je něco nového, zajímavého. Napsáno to bylo více než dobře (pomineme-li prvních 100 stran), střídání postav a úhlů pohledu bylo propracované a zajímavé. Postavy byly také fajn - jen mi přišlo,že dílo opatrně zesměšňuje Putina:D Kniha má spád, nepředvídatelný závěr, super:) Jsem ráda, že dílo má pokračování:)

Sauerkraut
28.09.2020 5 z 5

knížka se mi líbila (samozřejmě s přihlédnutím k tomu, kdo je autorem), ale film byl úplně o ničem.

katasokolov
27.09.2020 4 z 5

Skvělá špiónská série (krom konce, ten mě vyloženě nakrknul!!). Je vidět, že autor pro CIA pracoval - skvěle zpracované, byť trochu černobíle napsané. Nicméně se stejně těším až vyjde poslední díl v češtině. Film má s knihou pramálo společného, takže kdyby někdo váhal, nechť si přečte raději knihu (i když uznávám, že ani film nebyl až tak strašný :) ).

Lady.Lucrezia
25.09.2020 5 z 5

Knihu jsem četla až díky filmu a velmi příjemně mne překvapila, nemyslela jsem si totiž, že špionážní tématika je pro mě ta pravá, ale možná jsem se jen dlouho ochuzovala, řekla bych, že jakmile bude možnost a prostor chmátnu po druhém dílu série. Autor píše velmi působivě a umí budovat napětí a současně vás nechává se přirozeně pohybovat v mysli svých postav, aniž by to odkrývalo více než je třeba (je pravda, že né všechny postavy jsou jako pohoří, některé jsou poněkud ploché). Jako zajímavé mi přišlo umístění receptů do knihy na konce kapitol, něco jsem i vyzkoušela.

m_martina
27.08.2020 4 z 5

Kniha nebyla špatná, i když tematika mi moc blízká není.

kalache
19.08.2020 4 z 5

...bylo by zajímavé číst podobnou knihu od ruského autora...

blanka5427
15.08.2020 5 z 5

jako audiokniha se mi moc líbila - recepty na koncích kapitol jsou srandovní, ale nijak mi nevadily - a nahlédnutí do světa ruských špionů je taky zajímavé, rozhodně to není procházka růžovou zahradou

MíšaS.
05.08.2020 1 z 5

Nuda nuda nuda. Černobílé postavy, které mají výdrž jak Superman, všechno ví a všechno znají. Do čtení jsem se musela strašně nutit.
Nejdříve jsem viděla film a toto je bohužel výjimka, která potvrzuje pravidlo. Film koukatelný, kniha pruda.

Atanone
28.05.2020 5 z 5

Tak vážně nevím, jak s tím hodnocením. Jako špionážní příběh fajn. Líbil se mi styl, četlo se to hodně dobře a blízká mi byla Dominika i Nate. Navíc ty barvy! Pro někoho, kdo se několik let hrabe v barvách a jejich působení na psychiku a podobně, by vidění světa, jak jí ho autor přisoudil, bylo něco úžasného. Nicméně nechápu, proč měl potřebu ozvláštnit (a podle mě v pravidelných intervalech v napínavých místech rozbíjet) dobrý příběh recepty. Tak co to čtu? Kuchařku se špionážní zápletkou, nebo špionážní thriller (?) od autora, co asi vaří tak rád, že si prostě nemůže pomoct?
Původně jsem chtěla dát 4, ale fakt jsem se chytla na háček a doufám, že někde zakopnu o pokračování.

Balalajka
26.05.2020 5 z 5

Tak tahle knížka je přesně můj šálek čaje.....nebo bych měla říct moje sklenička vodky? Měla jsem zrovna chuť na něco se špionážní tématikou. Taky mám ráda příběhy o silných ženách i o využívání ženských zbraní. Do toho střet kultur, cestování, vykreslení zastydlýho Ruska, trocha vtipu a skvěle načasované akční scény. Mimochodem, knihu nečtěte hladoví, jednou jsem tuhle chybu udělala a druhý den si hned musela vyzkoušet jeden z receptů, které jsou na konci každé kapitoly. Třešničkou na dortu je synestezie, tedy spojování barev s písmeny, slovy nebo zvuky. Nemám ji sice rozvinutou tak, jako hlavní hrdinka, která díky ní čte v lidech jak v otevřené knížce, ale měla jsem například strašně dlouho problém zapamatovat si která linka metra je která (B je přece jasně červený a C vždycky žlutý, no ne?), takže mě moc bavil popis Dominičiny barevné škály. Jdu si rychle koupit druhý díl.

ADE138
23.05.2020 2 z 5

Nejsem zrovna fanoušek špionážních románů, ale tento mi byl doporučen. Bohužel není to můj šálek kávy, ale bavily mě recepty na konci každé kapitoly (teda ne, že bych podle nich někdy něco uvařila:)) Druhý díl už ale číst nebudu.

Rusko zfilmováno špionáž výzvědné služby špioni

Jason Matthews
americká, 1951 - 2021