Rudá volavka

Rudá volavka https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/204424/bmid_ruda-volavka-w4A-204424.jpeg 4 507 146

Ruská vyzvědačka Dominika Jegorovová bojuje o přežití v džungli postsovětských tajných služeb. Je donucena projít výcvikem „volavek“, školených svůdnic, a poté nasazena na Nathaniela Nashe, mladého důstojníka CIA, který řídí nejdůležitějšího vyzvědače CIA v Rusku. Dominika a Nate se ocitají uprostřed souboje vůlí, špionského řemesla a nevyhnutelně také touhy. Jeden z nich se bude muset brzy převtělit do dvojí existence v tajné operaci na život a na smrt… Strhující špionážní román svou autenticitou nezapře, že pochází z pera veterána CIA s třiatřicetiletou zkušeností ze svébytného světa kontrarozvědky.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Red Sparrow , 2013

pafcule
25.04.2018 3 z 5

První polovinu knihy jsem doslova zhltla, poté začal být děj poněkud vleklý. Konec už měl zase spád a od čtení mě nemohli odtrhnout. Celkově Volavku hodnotím pozitivně, mně se líbila, intriky i zápletky byly popsané pochopitelně a zároveň jsem se vždy dočkala i chvilky napětí, ve které jsem si mohla domýšlet, kudy se budou kroky postav dál ubírat. Jen charakter jednotlivých postav mi připadal dost černobílý.

Daenerys
22.04.2018 2 z 5

Tohle se mi asi netrefilo úplně do noty a dost mi trvalo knihu zdolat. Místy docela utahané a celkově to na mě působilo poměrně naivně. Po počátečním nadšení přišla tupá rána klackem po hlavě a vleklo se to s několika předvídatelnostmi až do celkem i napínavého konce.

Imaginarisa
18.04.2018 2 z 5

Možná bohužel jsem jako první viděla nově zpracovaný film a jeho zápletka mě uchvátila mnohem víc, než ta knižní, originální.

klara225
14.04.2018 3 z 5

Chybělo tomu napětí, postavy nebyly uvěřitelné. Filmový konec byl lepší a nápaditější. I přesto se mi kniha vcelku líbila, ale nevím, zda se odhodlám do čtení dalšího dílu.

Tereza299
14.04.2018 3 z 5

Jako první jsem viděla film, takže jsem od knihy měla přirozeně velké očekávání. To se mi bohužel nějak nesplnilo. Byly pasáže, kdy se to četlo fajn a bylo to napínavé, taktéž ale byly části, kdy se děj táhl a člověk se skrz ty stránky musel prostě nějak probojovat. Postavy mi přišly chaotické a lehce jsem se ztratila v tom kdo je kdo. Kniha fajn, film lepší.

Š.Ala
13.04.2018 5 z 5

Moc povedené čtení, teď se těším do kina a jsem zvědavá, jestli na mě film udělá stejně dobrý dojem, jako kniha.
A samozřejmě nemohu jinak než si koupit i další díl, protože bude jistě zajímavý. Těším se na tu "pořádnou děvku", jak s nimi zatočí...

NikV
01.04.2018 3 z 5

Asi to není úplně můj šálek kávy.

Aaliyan
28.03.2018 4 z 5

Jo, bylo to super počteníčko. Viděla jsem ale první film a někde v podvědomí pořád čekala kdy přijde to a to ... a o to víc mě kniha překvapila. Byla lepší než film, byla rozhodně mnohem lépe pochopitelná, přestože mnohem náročnější svým obsahem.
Každopádně číst Rudou volavku byla zábava.
Někdo tady napsal, že by se Putin asi zasmál, s čímž musím souhlasit, opravdu jsem se nad některými událostmi pošklebovala. Za to mínus hvězdičku.

Arsi007
28.03.2018 4 z 5

Vyborny spionazni thriller se spoustu podzapletek, ktery nenudi a dava nahlednout do hierarchie tajnych sluzeb. Podobny zanr moc nectu, ale mozma ze zacnu :) Tohle se mi totiz vazne libilo. A konec byl perfektni. Brzo se vrhnu na 2.dil.

TeaPeter
26.03.2018 5 z 5

Jedna z nejlepších knih tohoto žánru, co se mi dostala do ruky. Je napsaná tak uvěřitelně, až to mrazí. Je znát, že autor velmi dobře zná kultury na obou stranách (čím se vyznačují, co mají společného a čím se liší) a tuto znalost dobře promítá do děje. Už se chystám na druhý díl.

Didi15
26.03.2018 4 z 5

Bylo to celkem fajn, nicmené místy příliš zbytečně rozsáhlé. Jsem zvědavá, jak se podaří film. Ale také dost jak z červené knihovny:)Konec oceňuji.

martina2704
21.03.2018 5 z 5

Tahle knížka se mi hodně líbila. Nedokážu posoudit, jak moc reálná byla či ne, ale rozhodně měl příběh spád a ani chvíli jsem se nenudila. Chvílemi možná trochu předvídatelné, ale i tak autor dokázal udržet moji pozornost od začátku do konce. Určitě kouknu i na film, ať mám srovnání.

knihomolka525
17.03.2018 1 z 5

no tak nevím pokud tuhle knihu četl Putin tak se asi smíchy neudržel....Nevěřím že by CIA takhle naivně pracovala.Knihu bych zařadila mezi Pilcherovky.Za ty peníze jsem čekala hóóódně napětí,nedočkala jsem se.Kniha mě zkrátka nebavila.Tečka.

animovanej medv
17.03.2018 3 z 5

Druhá polovina už je trošku rozvláčná a celá knížka mi přijde dost naivní.
Špionážní romány doporučuji od Forsyth.
Každopádně spojení volavky nejdřív číst knihu a pak se kouknout na film - doporučuji, obojí si velmi užijete :)

Adusa68
15.03.2018 4 z 5

Velmi strhující a napínavý děj, který se občas v některých pasážích až zbytečně natahoval. Četla jsem knížku a těsně před koncem jsem byla na filmovém zpracování v kině a musím uznat, že ten konec ve filmu je lepší, propracovanější, důmyslnější a celkově se postava Dominiky ve filmu dynamičtěji vyvíjí než v knížce. Ale celkově za mě super knížka vsazená do zajímavého špionážního prostředí Ruska a USA.

Květ
12.03.2018 4 z 5

V rámci minulého týdne jsem zvládla jak knížku, tak film. Špionážní román je prvotinou veterána CIA s třiatřicetiletou praxí. Kniha je obsáhlá, má téměř pět set stran a zhruba v polovině je zdlouhavější, méně zajímavá pasáž, ale děj se opět brzy rozjede. Sledujeme boj tajných služeb Ruska a Ameriky a práci vyzvědačky SVR s drsnou školou volavek. Je to náročnější, ale dobré čtení, kvalitní zápletka, líbilo se mi. Film je také zdařilý, nicméně, jak už to tak bývá, je naprosto změněná hlavní dějová linka...

prestiggio
03.12.2017 3 z 5

Kniha ma vyborne hodnotenia ale mne dlho trvalo zacitat sa a pochopit suvislosti. Bol to moj prvy spionazny roman. Nakoniec ma pribeh zaujal.

baroo
11.11.2017 5 z 5

Výborný špionážní román. Příběh čtivý od začátku až do konce, bod navíc má autor za nepředvídatelnost. Co se mi ale líbilo nejvíce, je popis praktik tajných služeb v dnešní době, v Rusku i USA. Autor neodflákl svůj "domácí úkol" a kniha tak dostala realistický a o to mrazivější nádech. Naopak recepty na konci kapitol jsou k ničemu a troufám si říct, že nezajímají vůbec nikoho.

katka9574
03.11.2017 5 z 5

Tohle že se děje v Rusku v 21. století? Tak to "potěš koště". Vynikající román, ze kterého mě mrazí ještě 3 měsíce od přečtení.

cz.klima
30.10.2017 4 z 5

Napínavý příběh, čte se rychle :-)

Rusko zfilmováno špionáž výzvědné služby špioni

Jason Matthews
americká, 1951 - 2021