Palác zrady

Palác zrady https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/378544/bmid_palac-zrady-pjb-378544.jpg 5 144 49

Držitel Edgar Award za špionážní román Rudá volavka Jason Matthews přichází s dalším napínavým příběhem ruské tajné agentky Dominiky Jegorovové a Natea Nashe ze CIA. Dominika se vrací do Moskvy a je nucena chránit muže, kterými pohrdá – Putinovy oligarchy, podvodníky, gaunery. Nikdo však netuší, že Dominika pracuje pro Washington. Uzavře dohodu se svým psychotickým šéfem, přežije útok íránského komanda, unikne kontrarozvědce, osvobodí uvězněného agenta a dostane ho z Ruska. Situaci ji trochu komplikuje i fakt, že je stále zamilovaná do Natea Nashe a jejich touhy jsou stejně nebezpečné jako spáchat špionáž v Moskvě. Když ji pak krtek v ruské kontrarozvědce objeví na tajném seznamu zdrojů, jako by nad ní vynesl rozsudek smrti…... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: ekniha , Knižní klub

Palace of Treason , 2015

lenikhor
02.10.2019 5 z 5

Kniha je ve svém žánru - špionážní romány - velice čtivá. Za mě ještě napínavější než Rudá volavka. I když ne všechen děj je reálný, je to poutavě zpracováno autorem, který má v dané problematice ruské špionáže zkušenosti...

marimari
16.08.2019 4 z 5

Když jsem se začetla, nemohla jsem přestat. V každé knize je něco, k čemu může čtenář pociťovat nějaké výhrady. Já osobně dělím knihy na dvě skupiny: Některé se brzy z paměti vytratí a některé zanechají trvalou stopu. Tahle určitě v paměti zůstane!

Jiparis
13.08.2019 5 z 5

Ikdyz na spionazni romany nejsem, tohle se mi moc libilo. Jen Dominika mi pripadala trochu jako nadprirozena bytost, ale cetlo se pekne.

Madelisi
15.07.2019 3 z 5

Bohužel slabší než první díl. Na některé věci asi autor zapomněl - nevíme, kdy zemřela Dominičina matka (v Rudé volavce jí byla ještě vydírána). Kamarádka ze školy volavek má nyní reálné jméno a v poděkování autora je z bratrance a sestřenice nyní bratr a švagrová :-)
Připadá mi, že je v knize mnohem víc ruských frází než v první díle, recepty jsem už nadobro přeskakovala (ale jejich použití stále hodnotím kladně).

Co se mi obzvláště líbilo, že na bývalou volavku Dominiku nasadili krkavce.

Jak jsem už u prvního dílu uvažovala nad tím, že musí být v Rusku zakázaný, tak o tomto se podle mě nemůže ani psát, zvlášť když reálná postava prezidenta Putina vystupuje v tolika situacích.

Autor si mimochodem pěkně pohrál s navázáním na reálný svět a moc se mi líbilo, jak obě strany - USA i Rusko - mluví o Iráncích, mají stejný názor.

animovanej medv
26.02.2019 3 z 5

S těžkým srdcem dávám jen 3 hvězdičky.
Špionážní knihy miluji, ale toto bylo zklamání. První díl jsem hodnotila na 4/5 a doufala jsem, že se autor ještě vyšvihne, nestalo se. Snad v dalším díle. Rozhodně si ho ale přečtu.
Kniha má velký potenciál, který bohužel nenaplnila. Špionážní příběh je super, napínavý, s klaďákama a záporákama i fascinujícím uměním špionky "vidět barvy".
ALE: hrozně mě tam rozčilovalo množství sexuálních scén. Po prvních pár napínavých stránkách, které vás mají ke knížce připoutat to připomíná spíš erotickou literaturu než špionážní drama. Nic proti sexu, ale je to zhruba 100 stránek, ve kterých, když se sex přímo neprovozuje, tak se o něm mluví nebo přemýšlí.
A pak, jak si ruská agentka může dovolit myslet na svého milence ze CIA ve chvíli, kdy mluví s těmi nejmocnějšími lidmi v Rusku, ve chvíli, kdy by měla mít smysly napjaté a stoprocentně se soustředit.
Druhá věc - autor vykrádá sám sebe. Děj v mnoha místech připomíná první knihu.
A přišlo mi, že kniha mohla být o 100 stránek kratší, kdyby autor nedělal psí kusy, aby do textu "nenápadně" zařadil zmínku o jídle, které by na konci kapitoly mohl popsat.
SPOILER č. 1: Člověk věděl, jak kniha dopadne už tak 200 stránek před koncem. Žádné wow na konci nepřijde. Jenom konstatování, že to autor mohl skončit dřív, protože už neměl, co říct.
SPOILER č. 2: nemyslím si, že by Nata bez milosti vyrazili ve chvíli, kdy se vyspal s Hanou, ale myslím, že by to nepřešli jen obědem, kdy mu šéf už po stopadesáté řekl, ať nechá svůj poklopec zavřený a snědl mu polévku. Člověk si říká, kam až Nate může zajít, jen kvůli tomu, že řídí Dominiku..

milary
27.10.2018 5 z 5

Já se vždycky hrozně bojím, že druhý, pátý.., a ještě po třiceti letech... díl bude horší prvního. A ne. A NE!!! Dvojka byla super. A hlavně ať už výjde pokračování, já ty obavy klíďopíďo překonám!

Sofós
11.10.2018 5 z 5

Excelentní pokračování Rudé volavky! V porovnání s ní má tato kniha spád od začátku do konce, je plná zvratů a napětí by se dalo krájet. Hlavní postavy jsou charakterově výrazně pozitivní nebo negativní a taky tak jednají. Intriky, zrady, touha po moci, penězích, toho je kniha plná. Zajímavé bylo také zapojení prezidenta Putina do děje, dodávalo to pocit skutečnosti příběhu. Můžu říct, že to byla jedna z nejlepších knih tohoto žánru, co jsem četla.

LittleK
10.10.2018 5 z 5

Naprosto souhlasím s komentářem paní Ludmily. První díl se mi líbil, ale druhý mě naprosto nadchl. Děj byl naprosto dokonalý. Opravdu mě mrzelo, že kniha skončila. V hlavě jí budu mít ještě dlouho a rozhodně budu všude doporučovat. Už se moc těším na další díl, pokud vyjde.

Weronica23
10.10.2018 4 z 5

Opět šíleně proamerické, ale jinak skvěle zpracované a čtivé.

vyvodka
28.09.2018 5 z 5

Moc dobrý špionážní román. Stejně jako první díl. Jen tentokrát jsem asi v polovině knížky ztratila v postavách a jednotlivých linkách. Naštěstí najednou děj zase dostal spád a napětí a konec už byl strhující.

Jane100
24.09.2018 5 z 5

Přesně takhle si představuji výborný špionážní thriller, odehrávající se navíc mezi USA a Ruskem. Kniha má spád, rychle odsejpáa na každé stránce už jste zvědaví, co je dále. Zhltnete to doslova, jako malinu :-)

martinakovarova
11.09.2018 5 z 5

Super čtení, přečetla jsem ji jedním dechem, akorát mi vadilo, že USA popisují jako top bezchybnou zemi a Rusko, jako zemi, která je prohnilá.

Š.Ala
28.08.2018 5 z 5

Opět strhující konec a já už se nemohu dočkat pokračování. Doporučuji :-)

Artep25
07.08.2018 5 z 5

Dávám 5 hvězdiček .Bavil mně film Rudá volavka ,bavila mně kniha Rudá volavka ,a bavila mně kniha Palác zrady .Přitom špionážní knihy nečtu ,ale asi začnu .Hodně dobře napsané a těším se na třetí díl .

JosefW
26.07.2018 5 z 5

„A pokud by se nám povedlo rozesrat Íráncům ten jejich jadernej program, bude v sázce ještě víc.“

Rudá volavka byla dobrá. Na Palác zrady však nemá. Touhle knihou si mne autor skutečně získal. Ačkoli by se pár nepatrných zaškobrtnutí jistě dalo nalézt (návaznost), nebyl vůbec čas a ani důvod je řešit. Děj má spád, každou chvíli se něco děje a celkově mi kniha nějak více sedla.
Jediné, co mne při čtení trochu zamrzelo byla skutečnost, že o Váňovi padla zmínka jen v jediném odstavci a to ještě jen tak okrajově (v tomhle měla filmová verze - v jiných ohledech horší - trochu navrch). Nicméně, tohle všechno mi vynahradilo zakončení, kde jsem se konečně dočkal vyřizování účtů. Dominika válí. Tady si těch pět hvězd zaslouží.
Už teď se těším na zakončení celé trilogie v podobě The Kremlin's Candidate. Vydržím čekat na český překlad? Těžko říci...

P.S. „CIA řídí v Rusku hotový pornohvězdy.“

EleanorJane
10.07.2018 4 z 5

Bezvadný špionážní román. Super pokračování. sice jsem objevila malé nesrovnalosti v návaznosti, ale celkový dojem je skvělý. Už se nemůžu dočkat třetí knihy. Kam až se nám Dominika dostane???

Adusa68
09.07.2018 5 z 5

Souhlasím, že druhý díl je lepší než první. Napínavější, dějově propracovanější, kdy vedle sebe funguje několik dějových linek. Jednotlivé postavy podrobně představeny (místy až moc), ale ten, kdo nečetl první díl ihned zapadne do děje, což je super. Jediné, co mi v knížce scházelo (pozor spoiler!) je naprosté upozadění postavy Váni Jegorova. Autor se tam o něm zmiňuje jen v pár větách. Na druhou stranu to dává smysl vzhledem k dějové lince filmu Rudá volavka. Uvidíme, jestli se Váňa ještě objeví v posledním díle trilogie. :)

ladyka
14.06.2018 5 z 5

Přidávám se k nadšeným ovacím ostatních a tleskám. Příběh nabitý až k prasknutí, žádná hluchá místa, dokonale promyšlená zápletka, čtení jsem si moc užila. Hutnější a ještě napínavější než Rudá volavka. Jsem zvědavá, zda i třetí díl - The Kremlin's Candidate - bude stejně skvělý...doufám, že ano!

TeaPeter
06.04.2018 5 z 5

Skvělá kniha. Už aby vyšel třetí díl...

iwosh
12.03.2018 5 z 5

Opět skvělé, těším se na třetí knihu, ...