Domeček pro panenky

Domeček pro panenky https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/475047/bmid_domecek-pro-panenky-W4x-475047.jpg 4 167 167

Nikdy nevíte, kdo se dívá… Zvenku možná vypadá Corinnin život jako dokonalá idylka, ale ve skutečnosti má po třech nevydařených pokusech o umělé oplodnění poslední šanci přivést na svět vlastní dítě. Když tedy jednoho dne najde před dveřmi svého bytu malý kousek domečku pro panenky, považuje to za znamení. Potom se však začnou objevovat další kousky a Corinne si začíná uvědomovat, že jí připadají až příliš povědomé. Někdo ví o jejím miniaturním houpacích koníkovi i o panence v červených sametových šatech. Někdo byl v jejím domě… Odkud znají cizí lidé tolik detailů z jejího života? Jak dlouho už ji sledují? A na co čekají…? Ponořte se do děje strhujícího psychologického thrilleru, který vás překvapí nečekaným rozuzlením.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Vendeta

The Doll House , 2017

stju
12.11.2021 4 z 5

Na knihu jsem byla docela hodně zvědavá, koupila jsem si ji, protože mě zaujala její prezentace v e-shopu, která však moc nekorespondovala se zdejším hodnocením. Ale byla to jedna z výhodných akcí nakupování knih, tak jsem to zkusila.
Musím říci, že koupě nelituji, začátek mi sice připadal rozvláčnější, ale čím dál víc mě lákalo zjistit tajemství kapitol "Tehdy". Protože se postupně v příběhu začalo zvyšovat napětí, na další čtení jsem se těšila a začala jsem chápat úlohu vzpomínek jedné z důležitých postav. Na rozdíl od některých hodnocení mi Corinne i Ashley byly sympatické, takže jsem s nimi soucítila a prožívala jejich osobní problémy, starosti i radosti. Trochu mě zklamal, za mne, takový nějak ukvapený závěr, ale samotný příběh mě opravdu zaujal a knihu bych pro čtení na odreagování určitě doporučila.

xena2711
20.10.2021 3 z 5

Po přečtení komentářů zde, jsem se rozhodovala, jestli se mám do knihy pustit. Neodradilo mě to a nelituji. Nebylo to vůbec špatné. Pravdou je, že Corrine je opravdu ukňouraná a ze všeho šíleně vystrašená...ale celková zápletka je pěkná a konec vydařený.
Ale že by byl nějaký "wau efekt", to bohužel ne. Je to autorčina prvotina a určitě jí dám ještě šanci.

Lavender756
19.10.2021 2 z 5

Já tedy obdivuji všechny, kdo se tím dokázali vůbec prokousat a to hned od počátečních kapitol. Už jsem dlouho neměla v ruce takto uknouranou knihu... celkově... Corrine teda vede, ale všichni jsou jaksi ,, měkčí". Bohužel, je to dáno tím, že autorka od sebe postavy nedokáže pocitově příliš rozlišit, kniha nemá grady, každý má být jiný, ale přitom je vlastně stejný. Docela zklamání!

Leena
30.09.2021 3 z 5

Na debut velmi zdařilé, autorka má potenciál.
Ten konec mi připadal mírně překombinovaný.
Ale z toho, co jsem poslední dobou četla, řadím k těm lepším dílům.

Katania
29.09.2021 3 z 5

Za mě průměrný thriller. Konec mě nepřekvapil ani nešokoval. Corinne mi lezla na nervy.

vera4669
25.09.2021 3 z 5

Tady jsem váhala zda 3 nebo 4 hvězdy, je to nerozhodně.
Corrine není úplně sympatická postava a na začátek bylo toho kňučení až až :) trošku labilní i bez toho, než ji někdo začne děsit. Ale poté se příběh celkem slušně rozjíždí, a nutí to číst další a další stránky i když tak nějak celou dobu víte, o co půjde..
Taky se mi líbí střídání linek postav. Konec určitě zajímavý, kniha stojí za přečtení, ale spíše je to průměr.

neplodnost kriminální thrillery

2021  70%Domeček pro panenky