Domeček pro panenky

Domeček pro panenky https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/475047/bmid_domecek-pro-panenky-W4x-475047.jpg 4 166 166

Nikdy nevíte, kdo se dívá… Zvenku možná vypadá Corinnin život jako dokonalá idylka, ale ve skutečnosti má po třech nevydařených pokusech o umělé oplodnění poslední šanci přivést na svět vlastní dítě. Když tedy jednoho dne najde před dveřmi svého bytu malý kousek domečku pro panenky, považuje to za znamení. Potom se však začnou objevovat další kousky a Corinne si začíná uvědomovat, že jí připadají až příliš povědomé. Někdo ví o jejím miniaturním houpacích koníkovi i o panence v červených sametových šatech. Někdo byl v jejím domě… Odkud znají cizí lidé tolik detailů z jejího života? Jak dlouho už ji sledují? A na co čekají…? Ponořte se do děje strhujícího psychologického thrilleru, který vás překvapí nečekaným rozuzlením.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Vendeta

The Doll House , 2017

Makůvka
03.06.2022 4 z 5

První kniha autorky a můžu říct, že to vůbec nebylo špatný. Dej měl hlavu i patu, občas se tam mihlo napětí. Akorát postavy mi nebyly moc sympatické. Corinn přecitlivělá, její sestra, trojnásobná matka, která se pořád bála řešit problémy a komunikovat s rodinou. Jejich manželé mi přišli také přecitlivělí a ustrašení. Konec, díky krátkým kapitolám "tehdy" byl předvídatelný.
Ale i tak se knížka četla moc pěkně a doporučuji čtenářům, kteří nevyhledávají krváky.

Littlemonday
15.05.2022 4 z 5

Domeček pro panenky - Phoebe Morgan

Thriller, ke kteremu jsem se dostala diky knizni stafete. (I kdyz jsem uz predtim po nem pokukovala…)

Nez jsem zacala cist, dostalo se ke mne, ze knizka neni prilis zazivna a ze dej uplne nepostupuje rychlosti, ktera by donutila zaujmout.

Musim ale rict, ze jsem byla nakonec mile prekvapena, mozna prave proto, ze jsem cekala nejhorsi.

Pribeh jedne rodiny, ktere zemrel otec. Pribeh, ve kterem ma kazdy nejake starosti, jak uz to tak chodi. Jsou vsak veci, o kterych nemaji tuseni a knizka nam je pomalu rozkryva.

Jedna z hlavnich postav, Corinne, mi lehce pila krev svym nekonecnym fnukanim a hystercenim, ale i s tou jsem v nekterych chvilich sympatizovala.
Hlavne jsem ji urcie nezavidela psycho, ktere se ji delo. V kazdem pripade nakonec nebyla jedina, kdo si prozil peklo, jak se sami presvedcite, pokud se rozhodnete knizku precist…

Cely cas cteni jsem se snazila prijit na to, co se doopravdy deje a jak to tedy vsechno je, ale konec me prekvapil a necekala jsem ho takovy.

Byly i momenty, ktere me dojaly a pribeh byl na spouste mistech opravdu uveritelny, vzila jsem se do nej.

Takze za me 4/5 !!

Budu rada, kdyz me budete sledovat take na IG: little.monday

Parwana
15.05.2022 2 z 5

(SPOILER) Thriller pro ženy průměrné kvality. Dvě sestry, z nichž jedna se stále snaží počít dítě a druhá už má tři, které si s ní víceméně dělají, co chtějí, mají rázem život vzhůru nohama, když si s nimi někdo začne zahrávat. Hlavního záporáka jsem vytušila někdy v půlce knihy, a trvalo dalších 200 stran, než jsme se dobrali konce. Kniha je psaná hodně rozvláčně, obsahuje spoustu zbytečné omáčky, jak se hlavní postavy babrají samy v sobě. Ani Corinne, ani Ashley mi nepřirostly k srdci. Kdyby byl příběh podán stručněji, zhruba na 200 stranách, knize by to jen prospělo. Hodně věcí zůstalo opomenutých - proč se šéfka na Dominika naštvala, jak si Richard začal s June, jak Ashley k chůvě přišla... Zarážející je taktéž skutečnost, že Dominic a Corinne nemají peníze na svatbu a kuchyňské vybavení jim musela kupovat jeho matka, ovšem Corinne nakoupí spoustu nových věcí v obchodě pro mimina, který zřejmě nebude z nejlevnějších. Konec mi přišel docela divný až odbytý, no nevím, zda se pustím do pokračování, kde Corinne s Domem rozmazlují svého vymodleného parchanta, a Ashley s Jamesem skončí v blázinci a jejich parchanti v polepšovně, kde se o ně bude starat June...

Sylvika
09.05.2022 1 z 5

(SPOILER) Pro mne totální ztráta času, o napínavosti se nedá říct, postavy byly divné, nemělo to vůbec spád, celkem brzo bylo jasné, jak se to vyvine a konec byl taky dost divný, tak nevím, jestli nečekat domeček pro panenky č. 2....

Ajuszka
21.04.2022 4 z 5

Po celou dobu, co jsem knihu četla, jsem si říkala, že mě nejspíš ničím nepřekvapí. No opak se stal pravdou. Překvapení a zároveň odhalení jsem se dočkala sice až téměř na konci, ale opravdu jsem si to užila.
Kniha, která se jeví jako víceméně předvídatelná, vám ke konci vezme dech. Určitě doporučuji k přečtení.

roso.mak
18.04.2022 odpad!

Kniha, kde se až do posledních dvaceti stran nic neděje. Teda kromě toho, že postavy soutěží o to, kdo je větší idiot a kdo magor. Ke konci se ukáže, že je tam o idiota vic, ale to neva, protože ten je mrtvej. Dojde k velkému souboji magorů vs. idioti, aby to nakonec skoro dobře dopadlo, protože nejlip knihu vytůníte tím, že necháte mloka čouhat z Vltavy.

zsykorova
26.03.2022 3 z 5

Ze začátku jsem byla docela skeptická, protože příběh se táhl a nebavilo mě to. Ale jak jsem četla dál a dál, pohltilo mě to a ke konci jsem se od knížky nemohla vůbec odtrhnout. Corinne mě v některých částech docela štvala, ale její chování se dá omluvit. Na konci přišlo moc odhalení najednou, takže jsem se občas nestíhala orientovat, ale to mi neubralo na skvělém zážitku. Celou dobu příběh pronásledovala temná atmosféra a hned od první stránky jsem měla divný pocit. Na to, že thrillery moc nemusím, tento se mi celkem líbil.

Evule *
27.02.2022 3 z 5

(SPOILER) Za mě docela čtivé a napínavé, i když už jsem tušila správně. Špatně se mi četlo o ubližovaní batoleti a určitě dávám přednost uzavřenému konci...

Twinny
10.02.2022 3 z 5

Začátek pozvolnější, ale pak se to rozjelo. Příběh byl celkem napínavý. O co jde jsem uhodla docela brzy. Pachatele jsem taky uhodla. Jen jeden detail jsem si nespojila, ale ten nebyl pro příběh tak důležitý.

LenkaMaresova
03.02.2022 2 z 5

Myslím, že kdyby kniha byla poloviční, nic se nestane.Nejsem žádný detektiv, ale pointa mi byla jasná, už v první třetině knížky.

Kekik
26.01.2022 2 z 5

(SPOILER) Možné spoilery !
Jistý potenciál kniha má, ale bohužel se jedná o velmi slabý thriller.
Anotace zní velmi lákavě, ale to je asi tak všechno. Kniha má hodně stran, ale jen proto, že se autorka až moc rozepisuje, a popisuje den po dni a téměř hodinu po hodině. Postavy jsou povětšinou sympatické, ale Corrine je bohužel od první chvíle vyvedena jako ustrašená holčička, a to se ještě nic nestalo, a proto mně pak vůbec nepřišlo, že je příběh nějak napínavý. Možná, že kdyby se strach u Corrine vyvíjel postupně, bylo by to lepší. Ze začátku jsem kapitoly o Ashley četla s větším zájmem. Poté se to srovnalo a zajímaly mě obě sestry stejnou měrou.
S koncem přišlo velké zklamání. Kapitoly kurzívou zde mají mít určitý důvod, ale nakonec jsem se z nich nic nedozvěděla. Číst neustále o tom, jak pozorují okolí. Následně i motiv mně chyběl. Celkově se do toho autorka zamotala, že jsem vlastně nepochopila, co se v minulosti stalo. Epilog také zklamal. Žánr thriller dle mého má mít řádný konec. Nač potom číst knihu, když na konci jsem zase na začátku?

L.Helena
23.01.2022 4 z 5

Dost dlouho trvá, než se z poměrně obyčejného příběhu vyklube thriller. Sem tam se sice stane něco trochu záhadného, napětí jsem však pozvolna začínala cítit až ve druhé půlce. Občas mně přišlo, že se postavy chovají nelogicky, ale do příběhu to zapadlo, jinak by se totiž děj musel odvíjet úplně jinak. Díky pasážím "Tehdy" nebylo závěrečné odhalení až tak překvapivé, jak bych od thrilleru očekávala. Nicméně, celkově se knížka poměrně dobře čte, na prvotinu docela dobrá. 3,5*

Zuzana215
14.01.2022 3 z 5

Není to můj šálek kávy, já raději vraždu a detektivy, nicméně se mi příběh líbil. Svižné tempo i překvapivý konec. Ale za mě málo krve :).

Šárka88
08.01.2022 5 z 5

Dobře čtivá knížka, hlavní představitelka mi nepřišla ukňouraná, jak tu píší ostatní recenze, spíše nešťastná a pak ustrašená. Konec za mě hustý a malém jsem i brečela, když jsem četla pasáž o dceři její sestry. Úplně se mi udělalo špatně. A ukončení knihy též otevřeně zajímavý. Doporučuji

Veron1ca
04.01.2022 4 z 5

(SPOILER) Kniha se mi četla velmi dobře, sice si čtenář musí chvíli počkat, než se ''tam začne něco dít'', ale bez toho by to nešlo. Závěr byl poměrně předvídatelný, člověk prostě tuší, že kapitoly ''Tehdy'', tam nejsou jen tak. Škoda tak otevřeného konce, mám ráda dějové dohry, když se po zjištění ještě něco děje. Kniha se mi ale moc líbila.

michaela.22
29.12.2021 5 z 5

Kniha byla skvělá, četla se jedním dechem. Dobrá zápletka a díky malému množství postav se snadno orientovalo v ději. Závěr knihy byl překvapivý, ale na můj vkus až příliš otevřený. Rozhodně stojí za přečtení.

Daura
25.12.2021 2 z 5

Za mňa teda dosť slabota. Námet fajn, ale spracovanie nič moc. Naviac zlý dojem vyrobilo i nakladateľstvo, pretože ide evidentne o nekvalitný preklad a v knihe je snáď tisíc preklepov a pravopisných chýb. Posledných 40 stránok bolo zaujímavých.

anája
22.12.2021 3 z 5

Takový průměrný thriller. Zajímavý námět a napínavý dej . Konec vše rozetne. Dobre se četlo doporučuji.

Calibra
15.12.2021 3 z 5

28/21 Ze začátku jsem byla velmi spokojená, ale postupem času mi začala vadit labilita Corinne a neschopnost komunikace Ashley se svoji rodinou. Měla jsem pocit, ze příběh běží den za dnem, ale byly to měsíce, což mi přišlo, ze autorka nějak nezvládla. Vyzdvyhla bych text psany kurzivou, to bylo fajn.

kachnat
05.12.2021 4 z 5

Dobře se četlo, Corrine mi tedy neseděla, ale do příběhu skvěle pasovala... Konec tedy nepřekvapil. Odpočinková, rychlá, zajímavě postavený děj - tedy, jak se prolíná současnost s minulostí.

neplodnost kriminální thrillery

2021  70%Domeček pro panenky