Dom so siedmimi štítmi

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Romantický príbeh o spletitých vzťahoch dobra a zla, o vine a treste. Patricijskej rod Pyncheonů, sídliaca v starobylom dome v Novom Anglicku, je stíhaný kliatbou. Účinok krivdy, spáchané kedysi na rodine nezámožných Maul, trvá v trojaký generácii (príznačne odlišné pre 17., 18. a 19. stor.), Postupne bledne a následne mizne, keď posledný potomkovia oboch znesvárených rodov sa zmieri sobášom. Pravou kliatbou Pyncheonů je však ich okázalé puritánstvo....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/292105/big_dom-so-siedmimi-stitmi-9sw-292105.jpg 3.728
Žánr:
Literatura světová, Romány

Vydáno: , Pravda
Originální název:

The House of the Seven Gables, 1851


více info...
Nahrávám...

Komentáře (4)

Kniha Dom so siedmimi štítmi

Stanas513
25.10.2018

Knihu jsem si chtěla přečíst ze dvou důvodů: 1) patří do maminčiny knihovny a ještě jsem ji nečetla a za 2) S.King ji uvádí ve své knize Danse Macabre jako příběh (mezi mnoha jinými), který ho inspiroval k vlastnímu psaní. Děj románu by se dal shrnout do dvou vět: Dům obestírá pověst o kletbě, kterou měl vynést soused truhlář po neúspěšné při o právo na pozemky. Ke starým příbuzným přijede mladá sestřenka Phoebe a přináší jim do domu trochu světla a pomoci. Jinak je kniha plná popisů (ano pánové Hobo a lord-artoo, i slepičího hejna), příměrů a řečnických otázek. Čtení této knihy pro mě opravdu nebylo snadné i kvůli dnes už neužívanému fontu - tisk z roku 1969. Mám pocit, že Stephen King načerpal inspiraci právě jenom z těch hrůzostrašných obsáhlých popisů, kterým se ve vlastním díle snaží vyvarovat...

Hobo
05.07.2018

Díky lord-artoo-ovi nemusím vlastně nic psát. Dlouho jsem čekal, o co vlastně jde, ale celkový dojem je příznivý. Jsme dnes zvyklí na děj, ubíhající vesmírnou rychlostí, při němž nebývá čas na detaily, a tak není špatné občas si z té rakety vystoupit a pokochat se popisem slepičího hejna a podobných záležitostí a uvědomit si, že není kam spěchat, smrt nám neuteče.
A tak jsem věnoval poklidný čas googlování, abych se podíval, jak dům se sedmi štíty vlastně vypadal. Nu, byl to zajímavý výlet, ale vůbec neodpovídá představě, kterou jsem si četbou vytvořil... :-)


lord-artoo
14.09.2014

Hawthorne není pro každého! Jeho pestrý sloh, který vás zpraví o povaze slepic, stínech v chodbě domu, či původu květin v okapu, zatěžuje spád knihy. Ano. Na druhou stranu je to právě vykreslení atmosféry a charakterů postav, pro které je autor ctěn a čten. Děj vydá na povídku, jejíž téma dnes, dle mého skromného soudu, již není tak zápalné a tak, navzdory spisovatelovým vlastním preferencím, odkáži případného čtenáře na stravitelnější Šarlatové písmeno.

grapas
13.03.2012

Příběh nápad dobrý, ale vleče se to o jééé katastrofálně dlouho....