Dokud neustane vlnobití

Dokud neustane vlnobití https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/514696/bmid_dokud-neustane-vlnobiti-Lsb-514696.jpg 4 57 57

Takhle si první týdny manželství rozhodně nepředstavovala. Dominika se čerstvě po svatbě ocitá sama v cizí zemi, nerozumí místnímu jazyku a nechápe, kam a proč zmizel její manžel. Dramatický milostný příběh Češky Dominiky a Francouze Nicolase nás zavede do současné Francie. Dominika pátrá po svém manželovi. Zoufale potřebuje zjistit, co se stalo. A vtíravé otázky neberou konce… Souvisí snad Nicovo zmizení s naléháním jeho rodičů na ukončení manželství? Dokážou novomanželé ustát rodinnou tragédii, která všemi otřásla a ovlivnila jejich životy? Kdo mluvil pravdu? Kdo ji naopak zamlčel? Dojde naplnění jejich manželský slib, který si vyměnili – v dobrém i zlém, dokud je vlnobití nerozdělí?... celý text

Miri10
03.07.2023 5 z 5

V jedné lince Dominika vzpomíná na začátky vztahu s Nikolasem a okolnosti, které ho poznamenaly, druhá linka popisuje dramatické, skoro až detektivní pátrání po zmizelém manželovi. O napětí, stejně jako o překvapení tu není nouze a vy otáčíte stránku za stránkou, abyste se dozvěděli víc.
Příběh bych označila jako romantické drama a musím vyzdvihnout nádherné a především realistické popisy země. Jde vidět, že ji má autorka perfektně zmapovanou, nic si nevymýšlí ani nehledá na internetu. Navíc je Dominika sympatická, takže s ní soucítíte, radujete se i prožíváte obavy a zklamání.

Pokud hledáte knihu, která není předvídatelná, obsahuje nádherné popisy, lásku, ale i notnou dávku napětí, Dokud neustane vlnobití je přesně pro vás.

Misha931
13.06.2023 5 z 5

Knížka naprosto splnila mé očekávání krásná obálka, romantický děj, vtipné dialogy a zajímavé osudy nejen hlavních postav, ale také vedlejších. Celou knihu jsem přečetla jedním dechem a nedokázala se od ní odtrhnout. Prožívala jsem s Dominikou její cestu za štěstím, a když jsem si myslela, že vím, jak to dopadne, bylo všechno úplně jinak. Příběh některých vedlejších postav mi vehnal slzy do očí. Určitě stojí za přečtení a má své místo v mé knihovně. Těším se na další knihu autorky.

Mikey
09.06.2023 3 z 5

Knížka má nádhernou letní obálku, která vás láká k tomu sbalit ji sebou do kufru na dovolenou.

Jedná se o romantické čtení a jako kniha na pláž mi přijde skvělá. Máte tu totiž nejen romantický příběh, ale i tajemství, které vás drží v napětí a žene vás pořád kupředu, dokud se nedozvíte, co se vlastně stalo.

Střídají se tu dvě linky - současnost a minulost. V minulosti budujeme základy vztahu, poznáváme hlavní hrdiny Dominiku a Nica a snažíme se zjistit, jak se dostali do toho bodu, ve kterém se nachází teď. Jejich hodně mladé manželství má problémy a Nic někam zmizel. Kam?

Chvílemi jsem si myslela, že se knížka bude v současné lince ubírat skoro až thrillerovým směrem, což by podle mě dodalo zajímavý nádech k romantické minulosti. Nicméně příběh zůstal spíše napínavou romantikou, kdy si hlavní hrdinka začíná budovat život od nuly ve Francii, přičemž neumí ani místní jazyk.

Právě popisy Francie a jejích krás mi na knize přišly jako to nejlepší. Aniž byste museli někam vyjíždět, tenhle příběh vás přenese na zajímavá místa, která jsou popsaná tak, že máte pocit, jako byste tam s hlavní hrdinkou stáli.

Dominika si v knize projde určitými psychickými traumaty a mně bylo sympatické, že je začala řešit prostřednictvím terapie. Myslím si, že v knihách by mělo být častěji uváděné, že terapie je naprosto běžná součást péče o psychické zdraví a že to není nic, za co by se měl člověk stydět.

Každopádně rozpracovaných témat tu bylo podle mě víc, než by si takto dlouhá kniha zasloužila. V prostřední části začala trochu ztrácet dech a odklonili jsme se od původního tématu do skoro jiného příběhu. Ke konci se to znovu rozjelo a bylo to napínavé, ale jedna scéna mi přišla už jako zbytečné ždímání emocí ze čtenáře.

Pokud si rádi přečtete romantiku s trochou napětí a tajemstvím, tuhle knihu bych mohla doporučit. Máme tu milostný příběh, vztahová dramata, pohodlný život bohatých, ale i intriky a budování nového života prakticky od nuly. Zajímavým tématem je určitě i stěhování do jiného státu, přičemž vaše rodina zůstává v rodné zemi.

Úplně jsem si z knihy bohužel na zadek nesedla, ale ani mě nijak neurazila. Přidaná hodnota je určitě prostředí, to bylo popsáno skvěle. Pokud třeba letos nikam nechcete vyjíždět, ale Francie vás láká, zkuste to prostřednictvím knížky.

Pheréniké830
09.06.2023 5 z 5

Knížka je skvělá svým příběhem o poznávání života mimo své rodiště, nástrah lásky, přátel a hlavně sama sebe. Hlavní dvojice mi svými činy byla sympatická a blízká, nutila mě přemýšlet, jak bych se asi zachovala já. Knížku jsem nedokázala odložit pro napínavý děj i emoce, které se střídaly každou kapitolou. Ráda jsem prožila i příběhy vedlejších postav. Všeho dobrého a zlého bylo pro mě v knížce tak akorát a proto ji všem moc ráda a vřele doporučuji!

mstychov
08.06.2023 5 z 5

Miluju příběhy, díky kterým se podívám do jiné země, aniž bych musela vycestovat. Kniha Dokud neustane vlnobití mi to splnila.

Knížka je psaná na přeskáčku, střídají se kapitoly ze současnosti a minulosti. Ani jednou jsem se v příběhu neztratila. Seznámila jsem se v ní s větším množstvím postav a opět jsem neměla problém s tím, kdo je kdo. Autorka vše pečlivě popsala a vysvětlila.

Hlavní hrdinka Dominika pocházející z České republiky se zamiluje do Francouze Nicolase, kterého si vezme. Tím se odehrává velký slet událostí. Nico totiž po svatbě zmizí a Dominika neví proč. Rozhodne se ho tedy hledat a přijít všemu na kloub.

Autorka nám v příběhu postupně odhaluje minulost Nica a jeho rodiny, která je pestrá a velice zajímavá. Nejednou jsem zažila chvíli, kdy jsem musela doslova hltat stránku po stránce, abych už už věděla, co bude dál. Příběh se mi četl velice dobře. Nechyběla láska, přátelství, napětí a emoce. Moc jsem si užila i místa z Francie, do kterých jsem se zamilovala.

Přiznávám bez mučení, že mi na konci slzely oči, což u mě vyvolají převážně silné příběhy. Knížku vřele doporučuji všem, kdo mají rádi romantiku, která má spád a nejedná se v ní jen o prázdné fráze.

Míša67
06.06.2023 5 z 5

Děj knížky mě chytil hned na začátku. Má spád po celou dobu a je plný překvapivých zvratů. Byla jsem tak zvědavá, co bude s hlavními hrdiny dál, že jsem ji přečetla na jeden zátah. Je to příběh lásky, odloučení, vůle a odvahy, skrytých rodinných tajemství, a to vše v kulisách současné Francie. Postavy jsou dobře vykreslené a bylo pro mě zajímavé sledovat jejich chování, postoje a pocity. Je tam dost dramatických okamžiků, takže mě knížka držela celou dobu v napětí. Konec mě překvapil (mile), po pravdě jsem ho nečekala :-) Knížku jsem si zařadila jako "zamilovanou detektivku" a fakt mě bavila. Bylo znát, že autorka Francii a život v ní dobře zná a dokáže ho poutavě přiblížit. Těším se na další knížky a příběhy od Kristiny :-) ¨

Gabusza
05.06.2023 5 z 5

Pěkný romantický a kupodivu i dost dramatický příběh plný zvratů, rodinných tajemství.
Odehrává se ve Francii, kde nám autorka popisuje i jednotlivá místa Francie.
Kniha má celkem spád, dobře se čte a je opravdu v některých pasážích hodně napínavá, ale i krásně zamilovaná :)
Konec má překrásný happyend...

Magdalenkačte
04.06.2023 4 z 5

Dokud neustane vlnobití je první knihou této autorky.
Řekneme si hned na začátku, že to není žádné hlubokomyslné čtení.
Příběh mladé Dominiky začne v Praze, kde se setkává s italofrancouzem Nicem a je z toho velká láska.
Během svatby se ale stane incident, který pár rozdělí a Dominika nechápe, proč se jí začne Nico vyhýbat.
Velké nedorozumění zapříčiní, že Dominika začíná pátrat po pravdě na vlastní pěst.
Co se vlastně skutečně na svatbě stalo se dozvíte v této knize, kterou řadím do kategorie lehkého letního čtení.

Mně osobně se kniha líbila a na konci byly emoce, který jsem nečekala. Možná tam bylo moc kombinaci děje, ale záměr to splnilo a nečekané zvraty se přece v životě dějí.
Je to její prvotina a věřím, že se vždy dá něco zlepšit a proto dávám 4 hvězdičky a jsem zvědavá na další dílo autorky.

Ctenar1202
31.05.2023 1 z 5

(SPOILER) Kniha Dokud neustane vlnobití, kterou napsala česká autorka Kristina Janů nás zavede do prosluněné Francie. Představte si krásné město plné turistů, kaváren, restaurací, městský ruch a prosluněné dny. Prostě pohádka. A v této pohádce žije Dominika, která se seznámí s Nicolasem. Pohledným Francouzem, který ji upoutá na první pohled a zamiluje se až po uši. Věří, že jejich láska vydrží na věky. Před očima se nám tak odvíjí příběh jako z telenovely. Ale do chvíle než se odehraje neštěstí, které změní naprosto vše.

Dominika je najednou bez manžela, sama ve Francii s malou znalostí francouzštiny. Netuší co se stalo, proč její muž zmizel, ale rozhodne se všemu přijít na kloub. Zjišťuje, že ne všichni byli nadšení z toho, že si Nicolase vzala a postupně se jí daří získávat různé informace, které ji ale velice znepokojují...

Jak se mi kniha líbila? Nelíbila, bohužel. A hned vysvětlím proč. Dominika se chvílemi chovala opravdu podivně, vadily mi místy kostrbaté dialogy a naprosto toporné chování postav. Stále jsem měla pocit, že autorka neví, jestli psát romantiku nebo thriller. A ve výsledku to nebylo ani jedno. Některé pasáže, například když Dominika scházela ze schodů a lidi pod schody drželi cedule s větami typu Opravdu se omlouvám, Chci být navždy s tebou apod. mi bylo trapně za Dominiku. Chování spíš patnáctiletých dětí než dospělých lidí. Ale dobře, někomu by se tohle mohlo líbit. Pak se Dominice stane úraz a během chvilky autorka píše o ztrátě termoregulace, přičemž Dominika byla ve vodě chviličku. Ještě jsem si kvůli tomu googlila další informace. Je toho mnohem víc, ale nechci vám tady moc prozrazovat. Prostě jsem mnohdy nad chováním postav a popisy kroutila očima. Autorka se snažila do knihy vměstnat vše, co je teď v knihách čtivé, ale příběh už byl tak překombinovaný, že mě začínal nudit. Ano, v poslední třetině byl čtivější, ale pak to autorka zabila dalším tématem a to už jsem věděla, že mi ani tohle lepší názor na knihu neudělá. Za mě, kdyby se příběh odehrával postupně, a ne ve střídání časů a ubralo se tak o polovinu dramat a zápletek, byl by to čtivý odpočinkový román k vodě.

Littlemonday
25.05.2023 4 z 5

(SPOILER) V jedné větě můžu říct, že se jedná o román české autorky a skoro to není poznat a také je to román, který se odehrává ve Francii, vy to víte a nikdo vám to necpe!

Co tím myslím? Příliš české romány nečtu, většinou mi nesedí dějové linky nebo prostředí, nedokážu u nich snít a vžívat se do hrdinů příběhu. U této knihy však nevnímám ten klasický český nádech, hlavní hrdinka je sice Češka, ale děj se téměř celý odehrává ve Francii a vůbec nic mě nerušilo.

Když jsme u té Francie - to je rozhodně věc, kterou já musím vypíchnout. Velmi těžko se to popisuje, ale autorka zvládla popsat místa děje tak, že jsem si zvládla udělat vizuální představu, v hlavě mi hrál film se všemi detaily a zároveň jsem nebyla vystavena několikastránkovým popisům vody, nebe, kytiček, aut, domů a oblečení postav. Z toho jsem nadšená a miluju to!

No a samotný děj? Je nám představena hlavní hrdinka Dominika, která se zamiluje do Francouze Nicolase a vše vypadá jako z pohádky. Bohužel ne všichni jsou jejich vztahu nakloněni, a tak se hlavní hrdinka nevyhne pár nepříjemným konfrontacím. Ničemu nepomáhá ani existence Nicova identického dvojčete Bastiena, jak víme, s dvojčaty je vždycky kříž. Každopádně ke svatbě dojde a naše dvě hrdličky kráčí vstříc šťastné a dlouhé budoucnosti. Nebo snad ne?

Autorka nám v knize připravila mnoho zajímavých postav s nelehkými osudy. Při čtení mě provázely úsměvy, dojetí, překvapení a také vztek. Rozhodně jsem v několika situacích přemýšlela, jak bych se chovala já, vztahovala jsem si emoce hrdinů na sebe a dokázala se do příběhu vžít. Trošičku mi vadil konec. Vlastně mi vadil dost. Ne že by byl špatně napsaný, jen jsem nechtěla, aby to tak dopadlo. Kdo si přečte, pochopí, co tím myslím.

Pokud si chcete přečíst román, u kterého nebudete hned na straně 7 vědět, jaký vás čeká konec, tahle kniha je pro vás. Doporučuji!

4/5

J2021
22.05.2023 5 z 5

Obecně moc nečtu kvůli nedostatku času a když už, tak u knížky kvůli celodenní únavě usnu po pár stránkách... U tohoto románu jsem neusnula ani jednou. Knížka je čtivá, s hlavní hrdinkou Dominikou se člověk opravdu nenudí. Vřele doporučuji

Martina1725
18.05.2023 5 z 5

Tahle kniha mě opravdu chytla za srdce. Čtenář s ní cestuje po krásné Francii, prožije milostné drama, romantiku a přijde si na své i ten, kdo má rád překonávání překážek a traumat. Postavy mě chytly za srdce. Kniha má mnoho rovin a to se mi na ni líbí. Jsem ráda, že ji mám ve své knihovně.

TaňulKA1997
17.05.2023 4 z 5

Myslela sem,že poplujou a přijde vlnobití ale o tom to není. spíš ta holka jezdí do různejch měst,a hledá opodvědi. docela překvapení co nakonec zjisti.

moře a oceány láska lodě Francie romantika psychická traumata milostné vztahy dramata jižní Francie

Kristina Janů
česká, 1981