Doktorka z domu Trubačů

Beletristicky zpracovaný životní příběh doktorky V. Kálalové-Di Lottiové, která ve 20. letech minulého století založila v Bagdádu československou nemocnici.
Obsahuje čb. fotografickou přílohu.

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/136133/doktorka-z-domu-trubacu-DzU-136133.jpg 4.6613
Romány, Literatura česká, Biografie a memoáry
Vydáno, Vyšehrad

Kniha Doktorka z domu Trubačů

Zdenik
předevčírem

Miluji příběhy o silných, inteligentních a inspirativních českých ženách. Zabolí, když člověk nahlédne pod pokličku a zjistí, že tyto ženy musely být často mnohem silnější než si dokážeme představit. Knihu jsem málem po té tragédii už nemohla otevřít - nepředstavitelná bolest, která snad ani nikdy nemohla přebolet. Škoda, že se na takové ženy zapomíná....

Mauricie

Úžasný životní příběh výjimečné ženy. Četlo se to skoro samo. Až na ten závěr, který vyzněl tak nějak neurčitě, do ztracena... Ale co se dalo čekat, ve stáří už těch exluzivních zážitků člověk tak moc nemá.

Pro mě byla úžasná první třetina odehrávající se v Orientu. Ta místa pro mě nejsou neznámá, dovedla jsem si vše živě představit. Zbytek knihy mě už tak nezaujal - mám na mysli knihu, ne život paní doktorky, před kterou smekám.

Gabi13

Smekám před touto silnou dámou. Její život je protkán úžasnými zážitky, cestováním a prací. To co dělala, dělala vždy s láskou a velkou pílí. Nikdy nic nedělala jen napůl. I když jsem se spoustou věcí které dělala nesouhlasila, bylo to vždy jen z povahy mé osoby, protože jinak jsem se velmi dokázala vžít do života jejího jako matka i žena, která za každou cenu chce vyhovět a pomoci druhým.

Jančislava
22.12.2020

Zajímavá kniha a jsem ráda, že jsem se o doktorce Kalalove dozvěděla. Její život je velmi zajímavý. Sice bych ocenila více detailů, zvláště že života v Bagdádu a o jejich pacientkach, ale i tak jsem spokojená.

evask
18.12.2020

V televizi, v populárních časopisech, nám předkládají vzory pořád - herce, zpěváky, případně sportovce. Ale o takovýchto osobnostech, na které by měl být náš národ opravdu hrdý, o nich se moc nemluví, o nich se často dozvídáme náhodou. Škoda.
Díky za román o doktorce Kálalové. Čtyři*, styl psaní paní Borské mně trochu nesedí.

Kopretina_aku
01.12.2020

Zajímavá žena, zasluhující obdiv a uznání, zajímavé čtení, ale styl psaní mi asi nesedl. Četla jsem dlouho a po pár stránkách.

ADE138
27.11.2020

Nově jsem si tuto starou, známou knihu poslechla v audioverzi, kterou načetla J. Stryková.
Velmi povedený počin. Paní Doktorka musela být obdivuhodná žena.