Doktorka z domu Trubačů

Beletristicky zpracovaný životní příběh doktorky V. Kálalové-Di Lottiové, která ve 20. letech minulého století založila v Bagdádu československou nemocnici.
Obsahuje čb. fotografickou přílohu.

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/136133/doktorka-z-domu-trubacu-DzU-136133.jpg 4.6504
Pro ženy, Literatura naučná, Biografie a memoáry
Vydáno:, Vyšehrad

Kniha Doktorka z domu Trubačů

p.pavlina

Kniha se mi moc líbila. Je to velmi poutavě napsaný příběh o zajímavé osobě. Bez této knihy bych doktorku Kálalovou nikdy neznala a o dost bych přišla. Byla to moc zajímavá žena.

tynkaiscrazy

neskutečně inspirativní čtení

Elleniel

Zvláštní styl psaní ale chytil mě. Ale hodnotím pozitivně, že si autorka raději nedomýšlela a psala klientů jen to, k čemu měla zdroje. Jakožto sama žena lékařka, obdivovuju Vlastu, klaním se před ní a jsem si jistá, že bych to já nedokázala. Hlavně přežít poté, co všichni ostatní zemřeli, dokonce si zbytek života užít a dál pomáhat. Velký respekt. Z knihy jsem měla řádnou depresi, ale přečtení nelituju.

alcahanca

Velmi čtivá kniha o velmi zajímavé dr. Vlastě Kalálové di Lotti. Do té doby jsem paní doktorku vůbec neznala, přitom to byla neobyčejná žena, která znala více než 12 jazyků a ve své době byla pokroková a cílevědomá. Po velké tragédii v životě se dokázala opět zvednout, ačkoliv tak velké neštěstí by stačilo na několik životů. Velice inspirativní žena. Po dlouhé době kniha, která mě hodně zasáhla. 5/5*

ajasin

Velice čtivě podaný životopis jedné zajímavé osobnosti minulého století. Člověk nemůže neobdivovat odvahu, houževnatost, pracovitost a odhodlání paní doktorky jít k vysněnému cíli a udělat pro jeho dosažení maximum.

hlavinka

Jiste zajimavy zivot pani doktorky, ale knizka se mi cetla tezko, misty byla nezazivna a obcas se v ni spatne orientovalo.

martineden

Překrásná kniha, skutečný příběh nadané a pracovité ženy, se kterou se osud nemazlí.

gigi77

Velmi pěkně napsaná biografie. Paní doktorka Kálalová byla neobyčejná, cilevědomá, nezastavitelná, trochu lehkomyslná ... volná. Hlavně neporazitelná. Ráda se nechávám podobnými memoary inspirovat, ale mě život této ženy neimponoval, ani jeho pestré stránky.
Ostatně sama paní Kálalová ve své nejtěžší životní etapě vypovídá velmi výstižně v jednom ze svých dopisů: ... já vzala za svůj díl a vůbec nemám životu za zlé - ber si, co máš rád, ale zaplať za to, říká pánbůh, a tak to mám za spravedlivé. Za něco platíme předem, za něco dodatečně.

... osobně se neustále ptám, čím budu muset zaplatit já za svůj spokojený život? Co mě osud ještě přichystá? A tak se raději často řídím heslem mého muže: “Žer, nebo budeš sežrán. Avšak žer, ale nemlaskej!”