Ztracená knihovna

Ztracená knihovna https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/172118/ztracena-knihovna-172118.jpg 3 79 23

Doktorka Emily Wessová série

Carletonovou univerzitou v Minnesotě otřese neuvěřitelná zpráva: profesor Arno Holmstrand, špičkový odborník na antické dějiny, byl zavražděn. Vzápětí objeví jeho mladá kolegyně Emily Wessová v hromádce s poštou podivný dopis napsaný Arnovou rukou. V tu chvíli netuší, že se nachází na začátku cesty za odhalením pravdy o legendární alexandrijské knihovně i o boji dobra se zlem, jež doprovází její osud. Zatímco se Emily vydává do Oxfordu a poté do Istanbulu po stopách bájné ztracené pokladnice vědomostí, obyvatele Washingtonu vyděsí série úkladných vražd několika členů vládní administrativy. Zločiny někdo zametá pod koberec. Někdo mocný a bohatý. Někdo, kdo nechce, aby pravda vyšla najevo. A klíč k pravdě drží v rukou Emily Wessová…... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

The Lost Library , 2012

Morsie
19.08.2013 4 z 5

Je fakt pravda, že vás ta kniha zahltí informacemi i postavami, ale pokud to přemůžete, pokud si občas zalistujete zpět, nebudete litovat. Ten příběh za to stojí a přes to všechno, co by se mohlo zdát jako negativum, jako jistá brzda, je příběh napínavý. A pokud si zvyknete na ten styl, jakým je psaná, za půlkou už vám to ani nepřijde. Zkratka do téhle knihy se musíte začít, musíte ji chtít přečíst, musíte si k ní najít cestu. Pokud to všechno podstoupíte, nakonec budete opravdu rádi. Sama to vím. A jak se říká o písničkách, když se vám zalíbí na první poslech, je jasné, že je to odrhovačka... řekla bych, že totéž platí o knihách :)

Arianne
17.08.2013 2 z 5

Tak nevím, jestli je to tou knihou nebo jen mým přemrštěným očekáváním, ale trochu mě tedy zklamala. Hned od začátku je neuvěřitelně ukecaná podrobnostmi, které mohou být zajímavé, ale rozhodně nejsou nijak podstatné. Čekala jsem akci, děj, napětí, ale nic z toho se nekonalo. Dalším mínusem je přehršel postav, autor nevyjevuje, ke které straně patří a krom jmen jim dává ještě důmyslné přezdívky (vtipné jsou postavy pracující pro dvě strany, to pak mají i dvě přezdívky), že se absolutně neorientujete v tom, kdo je kdo, a pokud náhodou vystupuje v nějaké scéně na vlastní pěst, už vůbec nemáte šanci zjistit, že je to ta osoba, pokud ovšem nechcete listovat o dvacet stran zpět.
knize se nemůže upřít velmi poutavý námět, ale rozvleklost, s jakou je napsaná, jej úplně utopila. Škoda.

kadgam
21.07.2013

Mám rada knihy, ktoré okrem dobrého príbehu poskytnú aj poučenie. Toto je jedna z nich.
Potešilo ma, že hlavným hrdinom príbehu je knižnica, že sa zúčastňujú na jej hľadaní a veľmi pekný opis toho, kde sa dnes nahromadené vedomosti nachádzajú. Nemusia byť skryté v podzemí, za hrubými múrmi zabezpečenými proti požiarom.

thrillery Istanbul, Konstantinopol Oxford Minnesota (USA) vysoké školy, univerzity

A. M. Dean
anglická