Doktoři

Doktoři https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/105713/bmid_doktori-3Mu-105713.png 5 829 829

Autor sleduje osudy skupiny mediků po dobu jejich vysokoškolského studia, jejich začátky v lékařské praxi i období, kdy se stávají renomovanými lékaři a vědci. Vypráví o jejich úspěších i prohrách, ale také o jejich soukromí. Román je mimořádně poutavý, přesto že je spíše mozaikou lidských osudů bez bližšího psychologického rozkreslení postav. Kniha vypráví nejen o lékařích jako zranitelných bytostech žijících v neustálém stresu, ale i o etických problémech jejich náročné profese. 2. vydání... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Svoboda-Libertas

Doctors , 1988

tori69
14.01.2014 5 z 5

nádherná knížka,jedna z mých nejoblíbenejších.

luckach
11.01.2014 5 z 5

Opět lahůdka od Segala, kdo ho zná, ví že Doktoři patří ke klasice :-)

monulka
09.01.2014 4 z 5

Kniha je skvělá, ohromně čtivá, natolik, že jsem si ji přečetla ještě jednou. Ale díky tomu jsem si připomněla i ten za vlasy přitažený závěr, ten tam být vážně nemusel :) Odebral jednu hvězdičku.. Ale jinak skvělý a realistický popis studia na medicíně, života lékařů, proloženo historickými fakty, těch 700 stran ani nepoznáte :)

Míša11
24.12.2013

Nejlepší kniha, jakou jsem kdy četla. Moc se mi líbí, jak se ty příběhy postav prolínají :)

Olivie11
15.12.2013 4 z 5

Skvěle napsaný román až na pár pasáží a závěr knihy,který je až pohádkově neuvěřitelný,

marie87
03.10.2013 5 z 5

Kniha se mi velmi líbila a i se moc dobře četla. Určitě můžu doporučit :-)

weberda
30.09.2013 5 z 5

Krásná kniha, velmi čtivá. Doporučuji!

HTO
06.08.2013 5 z 5

Maminka, lékařka, říká, že kniha je, co se studia týká, úplně přesná. Nemám důvod jí nevěřit. Je pravda, že Segal na mne občas působí spíš jako konstruktér příběhů, které mají ambici být jaksi archetypální (což se mu občas vcelku daří, jako u Love story, nebo moc nedaří, jako u Harvardu), ale koneckonců, to není nic špatného: když si kupujete židli, taky je potřeba, aby ji udělal dobrý řemeslník, ty umělecké jsou sice hezčí, ale bolí z nich tělo.

Výpisek, zneklidňující, ale připomíná mi strýce z Ostravy, který také odkázal své tělo vědě – a protože měl za sebou asi půltucet infarktů a dvě klinické smrti, profesoři mu napsali děkovný dopis, že se jako na něj už hrozně těší, jak mi sám říkal; humor mu věru nechyběl! – „Za prvé chci, abyste se podívali na popis osoby, kterou budete pitvat. Je to velice nepravděpodobné, ale jestli máte dojem, že by to mohl být někdo, koho znáte, klidně mi, prosím, řekněte, abych vás přemístil..."

nier
23.07.2013 5 z 5

Další kniha, kterou jsem si přečetla na základě komentářů (hl. od delena4ever)...rozhodně jedna z vyjímek, knížka která mě opravdu bavila od první stránky...jako u více krásných knížek jsem opět měla malinko problém s koncem, kdy mi už mnohé přišlo trochu přitažené za vlasy - přesto bez rozmýšlení 5*

delena4ever
21.06.2013 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších knih. Příběhy této party studentů se čtou opravdu dobře. Líbil se mi vztah mezi Laurou a Barneym. Jeden pro druhého by udělali vážně cokoliv.

hlina
12.06.2013 4 z 5

Velmi čtivá kniha. Happy-end nesmí chybět.

takjinak
27.05.2013 5 z 5

Jedna z nejlepších knih, kterou mohu vřele doporučit.

zamiokula
22.02.2013 5 z 5

tato kniha patří k mým nejoblíbenějším a opatruju jí jako oko v hlavě!četla jsem jí tolikrát že už to ani nespočítám,a díky ní jsem posbírala všechny knihy autora..tak živě,tak zajímavě a tak skvěle vylíčené prostředí studentů medicíny jsem v žádné jiné knize z obdobného prostředí nenašla!a ačkoli válečné prostředí opravdu nemusím,tady jsem se neodtrhla od písmenek,ani když jsem je přes slzy téměř neviděla!celé je to prostě nepřekonatelné!!!ani Love story mně takhle nevzalo za srdce!kvůli takovýmto knihám se učíme číst!!!

Jitush
14.01.2013 5 z 5

Jedna z nejlepších knih, které jsem zatím četla. Velmi čtivá a prostě úžasná. Určitě nebude poslední, kterou jsem od tohoto autora četla. :)

Shardlake
09.08.2012 5 z 5

K této knize se vždy ráda vracím...

indrst
02.08.2012

Knihu Doktoři jsem četl dvakrát a čte se opravdu jedním dechem. Protože sám pracuju jako doktor, občas jsem měl pocit jako bych některé myšlenkové pochody hrdinů důvěrně znal. Knihu mohu jen doporučit

A700
14.07.2012 5 z 5

Knihu jsem začala číst s nevelkým očekáváním na popud tátova doporučení a nakonec jsem byla velmi mile překvapena.
Příjemný čtivý styl, rychle odcípající děj, který se odehrává v zajímavém lékařském prostředí. Happy-end je možná trochu očekávaný, ale ani mi to přiliš nevadilo.
Zajímavé bylo občasné shrnutí událostí (především lékařských) v daném roce. Zaujalo mě i samotné zasazení příběhu - období po druhé světové válce, válka ve Vietnamu i rasové problémy v Americe, přičemž ode všeho se odvíjely určité příběhy několika lidí, kteří se znali ze studií na Harvardu a později se znovu chtě i nechtě setkali.
Pouze mě překvapovalo množství chyb ve vydání z roku 1998 - chybějící či nabytečná interpunkce, překlepy ve slovech nebo rovnou špatné skloňování.
Každopádně kniha ve mně zanechala příjemný pocit, bavila mě a ve výsledku bych jí klidně všem doporučila - tedy hlavně asi budoucím lékařům. ;)

Zuzvil
30.06.2012 4 z 5

Velmi pozoruhodná a čtivá kniha, ke které se chci určitě ještě alespoň jednou vrátit, protože její styl mě svým specifickým způsobem zaujal. Téma lékařského prostředí je už samo o sobě zajímavé, do toho jsou velmi propracované jednotlivé postavy, děj má myšlenku a spád, závěr je poněkud zvláštní, ale to je vlastně celá kniha a přesto hodnotím velmi dobře. První polovina knihy jednoznačně dominuje nad druhou polovinou, každopádně knížku k přečtení rozhodně doporučuji.

miska2609
11.06.2012 5 z 5

Úžasně napsaná knížka, která vás lehce pochopitelným způsobem vtáhne do tajů medicíny. Od teď se budu na lékaře koukat trošku jinak :-)

Barbastelle
17.04.2012 5 z 5

Úžasná kniha, která mě přesvědčila o tom, že nemám jít studovat medicínu...