Doktoři

Autor sleduje osudy skupiny mediků po dobu jejich vysokoškolského studia, jejich začátky v lékařské praxi i období, kdy se stávají renomovanými lékaři a vědci. Vypráví o jejich úspěších i prohrách, ale také o jejich soukromí. Román je mimořádně poutavý, přesto že je spíše mozaikou lidských osudů bez bližšího psychologického rozkreslení postav. Kniha vypráví nejen o lékařích jako zranitelných bytostech žijících v neustálém stresu, ale i o etických problémech jejich náročné profese. 2. vydání...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/10_/105713/doktori-105713.jpg 4.7573
Vydáno:, Svoboda - Libertas

Doctors (1988)

Kniha Doktoři

Steiniglovka

Nedokážu popsat jen tak popsat v pár větách,co jsem prožívala při čtení téhle knihy. Byla to má první od Segala a už teď jsem tohoto autora zařadila mezi mé oblíbené.
Jednotlivé příběhy jsou tak silné a reálné,že jsem měla hodně blízko k slzám a také zlosti a posledních 100 poslední čtvrtinu knihy jsem nemohla napětím ani dýchat. Rozhodně doporučuji každému,kdo si chce přečíst opravdové životní příběhy a zároveň se rád z knih i něco nového naučí.

Snehulajn

Krásná knížka, od které jsem se nemohla odtrhnou, s ještě lepší tématikou ze zdravotnictví.

viva71

Knihu jsem četla už 3x v rozmezí 20ti let a stále má jedno z nejvyšších míst v mé knihovně.

Admirable

Nejlepší kniha! Pořád se k ní ve své mysli vracím, vzpomínám na některé momenty z knížky. Byla to hodně čtivá knížka a určitě si jí ještě přečtu.

tanjaj

Skvělá kniha přečtena na doporučení.

Zdenekvdf

Menší rozpaky, se kterými jsem ke knize zpočátku přistupoval, nezpůsobila "tloušťka" románu, ale nebyl jsem si jist, zda-li to bude žánr pro mě. Po přečtení několika úvodních stránek byly mé mírné pochyby zcela rozptýleny. Skvělý román, moc hezky napsán.

gigi77
30.12.2018

Z mého laického pohledu ÚŽASNÁ kniha. Bravurně vykreslené postavy a jejich osudy, elegantně protkané miniaturní hrstkou historických fakt. Do ruky se mi dostalo první vydání z roku 1992 a s každým vypadnuvším listem ubohého “salátového” stavu jsem byla přesvědčena o jejím neutuchajicim úspěchu. Doporučuji. Kniha, kterou si musím pořídit do své knihovny.

Mischa265
29.12.2018

Moje velmi oblíbená knížka, četla jsem ji, když mi bylo kolem 16 let, pak v 28 letech a byla jsem z ni opět nadšena.