Doktoři

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Autor sleduje osudy skupiny mediků po dobu jejich vysokoškolského studia, jejich začátky v lékařské praxi i období, kdy se stávají renomovanými lékaři a vědci. Vypráví o jejich úspěších i prohrách, ale také o jejich soukromí. Román je mimořádně poutavý, přesto že je spíše mozaikou lidských osudů bez bližšího psychologického rozkreslení postav. Kniha vypráví nejen o lékařích jako zranitelných bytostech žijících v neustálém stresu, ale i o etických problémech jejich náročné profese. 2. vydání...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/10_/105713/doktori-105713.jpg 4.7573
Žánr:
Literatura světová, Romány
Vydáno:, Svoboda - Libertas
Orig. název:

Doctors (1988)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (97)

Kniha Doktoři

Přidat komentář
Steiniglovka
02. dubna

Nedokážu popsat jen tak popsat v pár větách,co jsem prožívala při čtení téhle knihy. Byla to má první od Segala a už teď jsem tohoto autora zařadila mezi mé oblíbené.
Jednotlivé příběhy jsou tak silné a reálné,že jsem měla hodně blízko k slzám a také zlosti a posledních 100 poslední čtvrtinu knihy jsem nemohla napětím ani dýchat. Rozhodně doporučuji každému,kdo si chce přečíst opravdové životní příběhy a zároveň se rád z knih i něco nového naučí.

Snehulajn
24. března

Krásná knížka, od které jsem se nemohla odtrhnou, s ještě lepší tématikou ze zdravotnictví.

viva71
14. března

Knihu jsem četla už 3x v rozmezí 20ti let a stále má jedno z nejvyšších míst v mé knihovně.

Admirable
10. února

Nejlepší kniha! Pořád se k ní ve své mysli vracím, vzpomínám na některé momenty z knížky. Byla to hodně čtivá knížka a určitě si jí ještě přečtu.

tanjaj
03. února

Skvělá kniha přečtena na doporučení.

Zdenekvdf
13. ledna

Menší rozpaky, se kterými jsem ke knize zpočátku přistupoval, nezpůsobila "tloušťka" románu, ale nebyl jsem si jist, zda-li to bude žánr pro mě. Po přečtení několika úvodních stránek byly mé mírné pochyby zcela rozptýleny. Skvělý román, moc hezky napsán.

gigi77
30.12.2018

Z mého laického pohledu ÚŽASNÁ kniha. Bravurně vykreslené postavy a jejich osudy, elegantně protkané miniaturní hrstkou historických fakt. Do ruky se mi dostalo první vydání z roku 1992 a s každým vypadnuvším listem ubohého “salátového” stavu jsem byla přesvědčena o jejím neutuchajicim úspěchu. Doporučuji. Kniha, kterou si musím pořídit do své knihovny.

Mischa265
29.12.2018

Moje velmi oblíbená knížka, četla jsem ji, když mi bylo kolem 16 let, pak v 28 letech a byla jsem z ni opět nadšena.