Doktor Láska

Doktor Láska https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/517423/bmid_doktor-laska-6510850dda4a0.png 4 173 173

Mistři lásky série

< 3. díl

Toby Jenner je sice vysoký, pohledný a vlastní největší sbírku svetrů na světě, ale jeho úspěchy u žen jsou žalostné. Přestože je počítačovým géniem, který stojí za nejúspěšnější seznamovací aplikací všech dob, zdá se, že Doktor Láska dokáže předpovědět dokonalého partnera úplně všem kromě sebe. To se však změní, když mu do života vstoupí krásná, inteligentní a velmi osobitá žena. Joanna Cassidyová zažívá vztahové trable, a proto přestala randit s muži, kteří nejsou ti praví, a vkládá své naděje na změnu milostného života do aplikace Soulmate. Během několika hodin v její blízkosti si Toby uvědomí, že konečně našel spřízněnou duši, po které vždycky toužil. A co víc, zdá se, že ona to cítí stejně. Je tu jen jeden problém – podle jeho vlastního nejmodernějšího algoritmu k určování partnerské kompatibility nemají šanci, že by jim to klapalo.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Red

Doctor Love , 2022

kacenka6144
01.08.2023 3 z 5

Styl této spisovatelky je pro mě zbytečně rozvláčný. Dalo by se to napsat stručněji a svižněji. Základní linka příběhu je dobrá, ale zbytečně se ztrácí v té omáčce kolem. A z letní pohodové oddychovka je zbytečně velká bichle. Ještě, že mám čtečku.

Anor505
31.07.2023 4 z 5

Tak tohle byla slaďoučká pohádka pro větší holky se sci-fi prvky (protože Jeeves). A proč by ne? Knížku jsem si užila. Líbilo se mi, jak autorka úplně otočila to klasické klišé, kdy hodná, milá a chudá holka napraví zakomplexovaného milionáře. =) Navíc byl Toby opravdu miláček se skvělým sarkastickým smyslem pro humor. Trošku mě tedy rozbolely zuby z toho cukrkandlového konce, ale co už.

Leo94
29.07.2023 5 z 5

V určitých momentech jsem chtěla oba nakopat, ale nakonec to přece jen mělo šťastný konec. A o to přece v takových knihách jde, jinak by je nikdo nekupoval. Za mě super příběh, doporučuji.

dam.si.knihu
28.07.2023 4 z 5

Tohle bylo fantastický! Jestli někdo dokáže napsat příběh na 286, který má krásný děj, je plný lásky, ale také obrovské bolesti a rozpláče Vás, tak není o čem přemýšlet. Tahle autorka ví, jak napsat úžasný příběh!

Přiznám se, že zpočátku jsem si říkala, co je Miles za bábovku (já přeci jen ráda ty badboye), tak jak se četl příběh dál, nešlo si ho nezamilovat. V příběhu sledujeme dvě dějové linky. Přítomnost, kde je hlavní hrdinka Tate a Miles a minulost, která nám popisuje etapu života Milese.

Je to příběh, který rozbije vaše srdce na kousky, ale pak ho slepí dohromady. Jestli jste ještě od autorky nic nečetli a stále váháte, tak dejte na mě. Zamilujete si to a nebudete chtít přestat číst. Já objednávám další knihy.

dam.si.knihu
28.07.2023 4 z 5

Série Mistři lásky je sérii, kterou Vám budu s radostí doporučovat. Jsou to knihy, které autorka dokázala napsat tak, aby Vás dostala a vy jste se do nich zamilovali. Když jsem přečetla první dva díly, nemohla jsem se rozhodnou, který z nich je lepší.

Teď nám vyšel 3. díl, který je pro mě ze všech nejslabší, protože autorka u prvních dvou nasadila opravdu velkou laťku. Neznamená to, že se mi nelíbil, jen ty první dva byly prostě top.

Doktor láska je silný příběh o dvou lidech, kteří to v životě nemají lehké a překonávají spoustu překážek a musí se naučit spoustu věcí k tomu, aby byli oba dva šťastní.

Příběh se opět točí v našem známém prostředí a setkáváme se s hlavními hrdiny předchozích dílů. Toby je hlavní programátor aplikace spřízněných duší a potká dívku Joannu, u které je to láska na první pohled a ví, že našel svou spřízněnou duši. Jaké procento úspěchu jim dá jeho aplikace?

Byl to opět skvělý a originální příběh, který přečtěte ani nevíte jak. Ale na mě to bylo zpočátku trochu protahované a Toby se choval na můj vkus zvláštně. A musím říct, že mě mrzelo celé to vyvrcholení té důležité zápletky, které bylo zmíněno jen tak mimo řeč. Nicméně, i tak je to přesně ten příběh, který ve Vás zanechá spoustu pocitů a ve finále si ho zamilujete.

Verresa
23.07.2023 5 z 5

Výborná kniha, při které se nudit určitě nebudete. Zase zajímavě téma co Vám vleze do duše. Krásná romantika na super odpoledne.

Ann98
19.07.2023 3 z 5

Třetí a zároveň poslední díl, který uzavírá sérii byl za mě fajn. Pro mě ale nejslabší díl ze série, ale určitě stojí za přečtení. Byl zábavný, ale zároveň nechybělo drama a napětí. No prostě oddechovka.
Tobyho si musí zamilovat každý, už jen kvůli jeho přístupu k životu a rodině. Joanna byla fajn holka, bohužel měla spoustu problémů (hlavně nevyřešených). Možná jsem čekala, že se to bude trošku víc rozebírat a přece jen bych uvítala větší vhled do její minulosti. Škoda. Využití umělé inteligence mi přišlo skvělé. Těšila jsem se na každou interakci s Jeevesem. Možná jsem taky čekala, že tam bude mít mnohem více prostoru. A babička Nan a kachna na konci, no prostě skvělé. I setkání se starými známými (Eden, Paul, Asha a Jack) bylo moc milé.
Líbilo se mi první setkání Joanny a Tobyho, už tam mezi nimi bylo plno chemie a sexuálního napětí. Ale co mě teda nadchlo, tak byl jejich pozvolný vývoj vztahu, kdy si byli hlavně zprvu velkou oporou.
Líbil se mi nápad se soulmate aplikací. Bylo by velmi zajímavé, kdyby něco takového opravdu existovalo.

jitka_dankova
13.07.2023 2 z 5

(SPOILER) (pozor spoilery!) Praštěný nereálný dospělý romantický příběh jako z nějakého Hollywoodského trháku. Uf, no popravdě, nelíbilo se mi to. Knihu jsem četla bez znalosti předchozích dílů (je milé, že autorka v úvodu upozorňuje na to, že tak člověk zjistí spoilery k předchozím dílům) a jen kvůli tématu. Speciální aplikace, odborník na IT a vůbec romantický román psaný z pohledu muže, to jsem si prostě musela přečíst. Bohužel právě ta hackerská stránka tam byla jako z amerických filmů, bez kontextu, nereálná. A všechny ty do očí bijící klišé - kluk, co si ho na škole dobírali, se najednou promění v supermodela, ze kterého jdou všechny ženy do kolen. Jeho vyvolená má nereálně hightech byt s naprosto, ale naprosto nereálnou umělou inteligencí a je nehorázně bohatá a přitom se vypracovala v patnácti ze školy a jen s 500 dolary v kapse. Lety nastřádané psychické problémy a problémy se spánkem zmizí skoro jako mávnutím kouzelného proutku. A do toho akční zápletka přesně jako z nějakých bondovek či co. Prostě, no, bylo to na mne přehnané. V romantické lince mi chyběla nějaká opravdovost a spíš bych ocenila, kdyby se kniha držela víc při zemi. A přiznávám, že je to jedna z mála knih, kde jsem dokonce přeskočila erotické pasáže, protože mne prostě hrozně nudily.

adela.hol
08.07.2023 5 z 5

Autorka knihy zkombinovala slow burn romantiku s obří chemií mezi hlavními postavami, skvělý humor, u kterého jsem se bavila a nezapomněla ani na matematiku s IT. Co víc bych si mohla přát?

Jedná se o poslední díl ze série a za mě jednoznačně nejlepší. V knize se znovu setkáváme s postavami z předchozích dílů. Především s Eden a Paulem, ke konci knihy se objeví i Asha s Jakem. Hlavními postavami se ale tentokrát stávají dva nejlepší kamarádi Eden - Toby a Joanna.

Toby je počítačový génius, který pracuje s Eden v nakladatelství a pro Paulovu agenturu vyvinul speciální seznamovací aplikaci (opravdu není podobná Tinderu, to byste Tobyho urazili). Aplikace dokáže spočítat, jakou máte procentuální pravděpodobnost, že vztah s vaší polovičkou vydrží.
Tobymu, pro kterého Eden vymyslela přezdívku Doktor Láska, aplikace paradoxně zatím nepomohla. Zařekl se, že s žádnou ženou, se kterou nebude mít alespoň padesátiprocentní pravděpodobnost, si nezačne. Pak se ale objeví Joanna, jejichž vzájemná chemie tryská od prvního setkání na míle daleko. Jenže aplikace je zásadně proti nim. Podle ní nemají v podstatě žádnou šanci. Co s tím? To přece nemá smysl se vůbec namáhat.
Vzhledem k Eden i společné práci usoudí, že nejde, aby se jeden druhému vyhýbali. Domluví se, že zůstanou jen přáteli a shodou okolností se z nich nakonec stanou ještě spolubydlící. Dodrží to přísloví 'Co je v domě, není pro mě'?

Celý příběh vypráví ze svého pohledu Toby, což mi přišlo neskonale osvěžující. Cokoliv vyslovil nahlas, tak obratně vyšperkoval nějakou svojí myšlenkou a já se musela smát nad jeho trefnou ironií. U scén s Joannou jsem se musela culit, protože jejich chemie byla doslova hmatatelná. A za to, jak se choval nejen k ní, ale co dělal i pro svou rodinu, jsem si ho zamilovala hned.
Hlavní postavy skvěle doplňovaly všechny vedlejší postavy. Ať už dohazovačka Eden, sebevědomím oplývající Raj (na desítky opravdu neměl), Jeeves (IT svět se nezastaví) nebo babička Nan se svými moudry. A pochopitelně nechyběl ani Moby.

Autorčin styl mi maximálně vyhovuje a doufám, že od ní brzy vyjde něco dalšího.

MilackovaN
08.07.2023 5 z 5

Třetí díl série a za mě asi i nejčtivější. Tobyho si musí zamilovat snad každý díky jeho přístupu k rodině. Joanna měla spoustu neuzavřených přízraků z minulosti, které jí brání uspět v novém vztahu. Kniha není jen o lásce, ale je tam přidané i trochu akčního dramatu a to mám ráda. Nechyběla ani umělá inteligence, s níž jsem se setkala v knihách už potřetí, ale tady mi její využití přišlo skvělé, jen jsem s ní čekala nějakou zápletku, která nepřišla. A velmi oceňuji i zapojení babičky Nan, kterou zbožňuji už od prvního dílu.

Ivuska.09
06.07.2023 4 z 5

Na jednu stranu kniha plná klišé, na druhou fajn příběh, v němž nechybí ani několik důležitých témat. Čtivé, pohodové (ideálně třeba v létě k bazénu), pustím se i do předchozích dílů.

EvikU.
06.07.2023 4 z 5

Kniha Doktor láska ze série ze série Mistři lásky je příjemná oddechovka. Jak dopadne je celou dobu jasné, ale i ta cesta, kdy si to uvědomí je hezká. V knize se rozebírají i vážnější témata.

Nejvíce mě zaujalo téma aplikace, která najde spřízněnou duši. Vyplní se kolem 300 otázek a aplikace určí procentuální shodu. Pozor! Odpovídat se ale musí pravdivě. V knize byla otevřená i otázka umělé inteligence. To se mi zamlouvalo opravdu hodně. Pomalu nás lidi odstrčí na druhou kolej. Je to zároveň fascinující i děsivé.

Toby s Joannou to k sobě táhne, alematematika mluví jasně. Podle Tobyho algoritmu nemají šanci mít spokojený vztah. Znovu se setkáváme s hrdiny z prvních dvou dílů Eden, Paul, Asha a Jack.

Vztah Tobyho ke své rodné rodině je krásný. Je tedy z té celé party asi jediný. A koho v knize opravdu mám ráda je babička Eden a Ash, Nat a její mazlíček kachna. :) Nat je totiž velmi moudrá žena, tím vším, co si prožila a v knize je moc hezké, že si to Eden a její kamarádi uvědomují. Chodí za ní pro radu a ona je slovně jen popostrčí, neřekne jim přesně, co mají dělat.

Většinu knihy nevědí pravou identitu Joanny. Po jejím prozrazení je to pro všechny šok, ale ve své naplánované pomstě pokračují. Každý má svůj důvod, proč to dotáhnout do konce.

Kniha se čte úplně sama, škoda ten název, protože to může spoustu čtenářů odradit. Přitom kniha má krásný příběh.

Nika151
05.07.2023 5 z 5

Já si knížku koupila, protože mám obě předchozí ve své knihovně a musím říct, ze je i tato skvělá. Nicméně občas jsem cítila nádech určitého nereálna. Neumím to úplně popsat. V reakcích lidí a v situacích. Ovšem jako odpočinková četba na léto ideální.

Ketfl
04.07.2023 4 z 5

Leisu Rayven jsem si u jejích předchozích dvou knih dost oblíbila, takže jsem se na Doktora Lásku opravdu hodně těšila. A musím říct, že nejsem zklamaná. Líbí se mi, že příběh je vyprávěn z pohledu hlavního hrdiny. Toby byl dost velký sympaťák, kterého si snad musí zamilovat každá. Kniha byla celkově velice vtipná, několikrát jsem se fakt pěkně zasmála. Takovým ozvláštňujícím prvkem je tu umělá inteligence, u které jsem chvíli přemýšlela, zda je to fakt dobrá sranda, nebo už trochu moc, ale celkově se mi to líbilo. Přesto ale 5 hvězdiček dát nemohu, protože to věčné drama kolem vztahu mezi Tobym a Joannou bylo někdy už strašně prodlužované a otravné. Kolikrát jsem si říkala, zda za to Jo vůbec Tobymu stojí? Neříkám, bylo jasné, že si musela vyřešit svoje problémy, ale panebože, někdy jsem fakt měla chuť s ní zatřást (a s Tobym trochu taky). Nebýt tohohle zbytečného dramatu, tak by na mě kniha zapůsobila asi lépe. Takhle jsem si čtení užila, ale znovu knihu už spíše číst nebudu.

Fidibus
03.07.2023 5 z 5

(SPOILER) Opět pěkně napsaný a vymyšlený díl, podobně jako 1. Druhý se dle mého trochu lišil.
Hlavní hrdina je střelený ajťák, který se obětuje pro svou rodinu a zároveň hledá tu pravou. Ve jménu pomsty se spojí s dívkou, která mu dle jeho programu není souzena, i když je to přitahuje. Nezná však její tajemství, která musí nechat za sebou, aby ho mohla milovat...
Nechybí ani můj oblíbený Moby duck, stále při chuti a tím pádem zasáhne i do děje. Moc pěkné dialogy jsou i s programem - umělou inteligencí.
Doporučuji, pobavila jsem se, ale je to i zamyšlení o životě.

Leniii
01.07.2023 5 z 5

Miluj celým srdcem

Lovana
26.06.2023 4 z 5

Další díl ze série Mistři lásky a já si příběh Tobyho a Joanny nemohla nechat ujít. Opět se v tomto díle setkáváme s postavami z předchozích dílů, zejména s Eden a Paulem alias Panem romantikem. Tento díl je oproti dvěma předchozím o něco obsáhlejší (cca 70-90 stran v porovnání s předchozími díly) a podle mě by vůbec nevadilo, kdyby měla kniha stejný rozsah, jako díly předešlé. Zhruba před polovinou knihy jsem si říkala, že by se mohlo začít něco více dít. Naštěstí za pár dalších stran došlo k události, která, jak jsem doufala, způsobí, že se začne něco dít. Druhá polovina už se mi teda četla lépe. Na druhou stranu, přestože se kniha blíží téměř k pětistům stránek, tak mi přišlo, že ke konci se vše událo velmi rychle, zejména pokud šlo o firmu (kdo četl ví, více tady psát nebudu, ať nespoileruji). Na úplném konci mi zase přišla jedna věc velmi uspěchaná, nicméně se s tímto k tomto žánru setkáváme velmi často.
Hlavní hrdiny Tobyho a Joannu jsem si rychle oblíbila, i když s Joannou to bylo trochu těžší, protože jsme o ní dlouho prakticky nic nevěděli (až jsem v jednu chvíli zůstala koukat s otevřenou pusou) a ráda jsem se setkala i s jinými, již známými postavami. Kromě hlavních postav předchozích dílů jsem byla také ráda, že jsme se opět setkali s Nan. Velmi mě bavily chvíle, kde se vyskytoval Jeeves, to je něco s čím se zatím moc v knihách nesetkáváme. Také se v knize objevila postava, kterou jsem nesnášela ještě předtím, než se tam objevila, poté jsem tuto postavu nesnášela ještě více, co tento člověk dokázal vypustit z úst, to byla opravdu síla.
Tento díl se mi ze série Mistři lásky líbil zatím asi nejméně, ale přesto mě čtení bavilo a ráda jsem si knihu přečetla. Za mě je nejlepším dílem série druhý díl Profesor Sympaťák.

Hodnocení 3.5*/5*

MAU256
22.06.2023 5 z 5

Další krásné romantické pokračování, tentokrát byli hlavními aktéry příběhu Toby a Joanna. I přesto, že jejich výpočet v kompaktibilitě byl nejméně vhodný, je to k sobě neskutečně přitahovalo. Už při prvním setkání se dalo říci, že to byla láska na první pohled. Jenže tak jednoduché, že by si řekli - a žili spolu navěky, tak takový jejich příběh tedy rozhodně nebyl. Líbila se mi v příběhu zahrnutá umělá inteligence. Vyskytlo se zde i pár nečekaných zvratů, ale jinak to byla krásná oddechová romance. Romantickým dušičkách určitě doporučuji přečíst všechny tři díly.

"Někdy nám vesmír dává přesně to, co chceme, ale my, protože jsme sebedestruktivní opice, mu to většinou plivneme zpátky do tváře."

Jednoduše řečeno, nejmocnější silou ve vesmíru je láska.

Moniska2410
18.06.2023 4 z 5

(SPOILER) Třetí díl ze série Mistři lásky a já bych ho přirovnala zpracováním k prvnímu dílu, jen mi tam krapet něco chybělo. Takže za mě první díl, pak třetí a poslední druhý.

Oba hlavní hrdiny známe z minulých dílů a zde dostali svůj prostor.

Mezi Tobym a Joannou přeskočila jiskra hned v začátku, ale aplikace kterou vymyslel Toby, jim vyhodnotila velmi malé procento úspěšnosti, tak se rozhodli, že zůstanou přáteli. To se ale lehko řekne, než udělá, kor když k sobě něco cítí.

Toby byl zlatíčko, IT programátor, který pro svojí rodinu obětoval mnoho a za to sem ho obdivovala a nejradši bych ho poňuchňala.

Kolem Joanny bylo hodně tajemství a postupem času se nám odkrývali. Byla to silná a sebevědomá žena, ale v koutku duše byla i raněná a poznemenaná z událostí z mládí.

Krásný a pozvolný vývoj vztahu, to jak každý byl tomu druhému oporou. I když je to k sobě hodně přitahovalo, nechtěli svůj křehký vztah narušit.

havrmoni
16.06.2023 5 z 5

Trošku zbytečné natahování ze strany Joanny. Chvílemi jsem měla chuť s ní zaklepat ať už se k něčemu rozhodne a pohne se to dál. Ale o to více jsem ocenila, že celé to bylo z Tobyho pohledu. Takže za mě opět hezká romantická oddechovka.

romantika

Leisa Rayven