Dokonalá pohádka

Dokonalá pohádka https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/507459/bmid_dokonala-pohadka-hbL-507459.png 4 154 45

Co se stane, když zjistíte, že váš příběh neskončil tak, jak jste si vysnili? Byla jednou jedna žena, která měla všechno, a jeden kluk, který neměl nic. Byl jednou jeden příběh lásky, lapené mezi úspěchem a pochybnostmi. Margot, dědička hotelového impéria, právě utekla od oltáře. Žena, která má vše, si najednou uvědomila, že její pohádkový princ není tím, s kým by chtěla strávit zbytek života. A za nejvhodnější řešení považuje úprk do nočního klubu se svými sestrami. Ale co když právě tento večer její život promění v dokonalou pohádku? Elísabet Benavent, alias Beta Coqueta, přichází s novým románem, ve kterém se podrobně zabývá tím, co znamená životní úspěch, a s ironií a humorem se zamýšlí nad pravidly, která nám ukládá společnost, skupinovým tlakem a vysokými nároky na sebe sama, které, i když je těžké tomu uvěřit, nejsou synonymem štěstí.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Red

Un cuento perfecto , 2020

hlavajda93
15.09.2023 5 z 5

Nejprve jsem na doporučení kamarádky shlédla seriál, který byl boží a hlavně David v něm a ty jejich pohledy. Po seriálu mi kniha přišla trochu slabší a trošku mi trvalo se do ní začíst, ale asi jsem byla ovlivněná seriálem a trochu mě štvaly ty odlišnosti. Ale celkově moc pěkná kniha se spoustu krásných myšlenek o životě, v kterých jsem se často našla.

Minoka
08.09.2023 5 z 5

Líbilo se mi to moc. Četlo se to jako po másle. Samozřejmě, že jsem se pak mrkla na to, jak knihu zpracoval Netflix a jedinou výtku jsem měla a to ve výběru hlavního hrdiny, v knize jsem si ho představovala spíše jako postavu z Money Heist - Ria. Ale to je možná i otázka osobního vkusu :) Knížku určitě doporučuju, zažijete toho s hrdiny mnohem více nežli v seriálu. Loučilo se mi s nimi nesnadno. Doufám, že toho od autorky bude přeloženo více.

Knihomolka47
04.09.2023 5 z 5

Opravdu jsem dlouho nečetla tak dobrou knihu. Smála jsem se, brečela, vztekala a vlastně prožívala celý příběh s oběma. Někdy mě štvala Margot, jindy David a to proto, že ani jeden nevěděli co chtěli a neuměli se rozhodnout. Příběh je čtivý a vtáhne vás do děje, někdy až moc a kdo má velkou představivost, tak si přijde na své :) Moc se těším na další knihu od této autorky. Těším se na seriál a doufám, že nebudu zklamaná.

Mathiola8
30.08.2023 5 z 5

Nádherná kniha. Nechtěla se mi dočíst. Ale dočetla jsem. Autorka moc hezky píše. Po dlouhé době jsem četla romantickou knížku a bylo to moc hezké.

Verresa
28.08.2023 3 z 5

Zajímavý příběh, sice se to ze začátku trochu táhlo, ale pak se to rozjelo a začetla jsem se. Milý příběh, který neurazí ani nenadchne.

MisaDud
22.08.2023 3 z 5

Zajímavá, trošku neuvěřitelná zápletka. Bavili mě místy celkem hluboké myšlenky a doporučení na písničky- opravdu jsem si je pouštěla a bylo to moc fajn. Pročítala jsem komentáře níže a celkem mě překvapilo, že tu nikdo moc nezmiňuje, že se jedná o erotický román. Jinak by byla kniha tak o polovinu, možná i více kratší. Hodnotím něco mezi třemi až čtyřmi hvězdičkami.

Ka.Kubi
18.08.2023 5 z 5

Margot uteče ze svatby a potká v baru Davida,který právě dostal kopačky od své přítelkyně. Oba hlavní hrdinové chtějí získat své partnery zpět a začnou si pomáhat. Plán oběma i vychází,ale jsou skutečně jejich partneři ti praví? Dokonalá pohádka... možná ano a možná ne, to se dozvíte na konci knihy :)

LenkaMacak
15.08.2023 3 z 5

Milá oddechovka! První půlka byla skvělá, vtipná a velmi čtivá, ale za polovinou jsem se zasekla a do čtení jsem se prakticky musela nutit. Nicméně úplný závěr se mi líbil a vylepšil celkový dojem z knihy, dávám 3.5/5*

Léňa2510
15.08.2023 5 z 5

Tahle kniha mne hodne mile prekvapila, krasne se četla a hodne jsem se nasmala.... . I kdyz ta obalka moc nezaujme tak je to opravdu dobre napsane

Kudík
15.08.2023 4 z 5

(SPOILER) Dokonalá pohádka neexistuje (nemyslím tím pouze tento příběh, ale obecně). První cca polovina, a to seznamování se Margot "Smutnoočky" s Davidem byla skvělá. Krásně to doplňovalo špičkování všech tří sester (trhlá Patricie, super Candela a hledající se nejmladší Margot) vč. komentování jejich matky s "kočičím" ksichtem. :)
A já si říkala, jak je to skvělé, že sice Margot utekla od oltáře, ale nebylo v tom standardní klišé (např. nevěra ženicha). Jenže v polovině se to nalomilo a kamarádství Davida s Margot i s jejich vzájemnou výpomocí získat své ex zpět se trošku zvrhlo a já byla zmatená jejich myšlenkovým pochodem, protože signalizovali rozporuplnou budoucnost. Ale závěr a slovo autorky to vysvětlí. NZ koketo. :) Za mě 3,5*. Jen si ještě neodpustím poznámku, že mi ve výsledku bylo Filippa a Alberta líto.

Ketfl
14.08.2023 4 z 5

(SPOILER) Margot má zdánlivě vše, co by si kdy mohla přát. Je dědičkou hotelového impéria, a navíc si má vzít muže svých snů. Jenže v den svatby se to celé zvrtne a Margot ze svatby uteče. Aby přišla na jiné myšlenky, rozhodnou se její sestry, že se zajdou společně pobavit do nočního klubu. Tady se Margot setkává s Davidem, mladým mužem, který na rozdíl od Margot nemá nic. Neví, jak se se svým životem popasovat, ani jakým směrem se vydat. Ví jen, že zoufale chce zpátky svou bývalou přítelkyni. Stejně tak Margot chce urovnat vztah se svým partnerem, který se stal skoro jejím manželem. Možná si tedy Margot a David mohou vypomoci a získat své bývalé partnery zpátky. Jenže co když postupem času zjistí, že jejich bývalí nejsou těmi, se kterými by chtěli strávit svoje životy?

Tato kniha je svým zvláštním způsobem dokonale nedokonalá, ale nabízí velice zajímavě zpracovaný příběh. Hlavní hrdinka Margot žije v opravdu zvláštní rodině. Líbilo se mi ale, jak se toho autorka chopila humorně a u některých scén jsem se opravdu musela smát. Co musím určitě vypíchnout, tak vztah Margot a Davida. Jejich interakce působily tak neskutečně lidsky a reálně, že jsem jejich rozhovory četla jedním dechem. Celý ten pobyt v Řecku mě neskutečně bavil. Autorka má zvláštní, kolikrát až takový poetický styl psaní, který mě neskutečně bavil číst. Jenže kniha za mě měla i velké nedostatky. Upřímně mě hrozně rozčilovalo, že hlavní dvojice vůbec za svou lásku nebojovala. Také věčné shazování Davida, že je ještě jako dítě a podobně, mě už neskutečně otravovalo. Závěr pojala autorka velice nevšedně a čtenáři se tak určitě mohou těšit na to, jak vlastně celá tahle pohádka skončí. Dokonale nebo nedokonale? No, to si musíte sami přečíst.

Mně osobně kniha dost překvapila. Byly tam velice zajímavé prvky, ale bohužel také nedokonalosti, které mi při čtení celkem dost vadily. Proto hodnotím 3,5/5

pogmanka
08.08.2023 5 z 5

Krásná romantická knížka pro všechny romantiky. Moc jsem si ji užila a doufala ve šťastný konec. Všechny postavy jsem si stihla zamilovat a uteklo to tak rychle až mi je líto, že čas s nimi skončil. Každopádně zkusím i seriál. Doufám, že mě nezklame.

Kenan
07.08.2023 5 z 5

Moc hezké čtení. Normálně nečtu knihy prošpikované popisnými erotickými scénami, protože mi to příjde nudné. Ale tento příběh by byl bez nich asi neúplný. Kniha je hodně dlouhá, navíc velký formát a malá písmenka, ale je založena hlavně na vtipných dialozích, takže se čte rychle a taky jsem se víc vžila do světa hlavních postav. Příběh je hezký a ten konec? To asi nikdo nečeká. Podívám se i na seriál, ale bojím se, abych nebyla zklamaná. Určitě si přečtěte knihu.

kacenka6144
07.08.2023 5 z 5

Krásná, vtipně napsaná pohádka. A na Netflixu je už filmové zpracování.

Matri
01.08.2023 4 z 5

(SPOILER) "Nemyslím si, že by z tebe chtel mít prospech... myslím materiální. Ale... "
"Ale co?"
"Je to chlap, který te umí rozesmát, Margot."
"No a? To je dobre, ne?"
"Ne," usmála se smutne. "Na takové chlapy nejde zapomenout."

Ja ani neviem kde začať...
Že som bola na začiatku na Margot nehorázne nahnevaná a nechápala prečo Filippa nechala pred oltárom? Áno bola - veď to bol fakt dokonalý chlap, ktorý je naozaj úprimne miloval!
Že to bolo to parádne vykreslenie priateľstva, z ktorého vznikla osudová láska medzi dvoma ľuďmi? Áno bolo - úplne som sa v ich vzťahu našla a presne toto je ideálne fungovanie vzťahu - humor, robia si zo seba srandu, úplne to mezi nimi vrie a vedia sa aj kvalitne pohádať :-))
Že je kniha plná humoru, vtipných situácii a parádnych dialógov? Áno je - naozaj som sa musela veľakrát smiať aj nahlas
Že aj keď máte peňazí ako pliev, nič to neznamená keď máte matku, ktorá prešla transformáciou z Lady Mňau na Miss Prdelní Ksicht ;-) (domyslite si kontext kto nečítal), dôležité je mať aspoň super sestry!
Že z príbehu sa cítite ako na dovolenke? Áno cítite - ja som sa určite videla v Grécku a prežívala všetko s nimi...
Že koniec a epilog si treba poriadne prečítať? Áno treba - dáva priestor pre zamyslenie..
Určite odporúčam prečítať, aj keď tých 500 strán môže zasa odrádzať, ale bez toho by ten príbeh nebol tak plnohodnotný a uveriteľný ;-)

"Príbeh naší lásky je možná nejkratší, jaký kdy byl vypráven, ale myslím, že mužeme ríct, že nejhezčí. Tak hezký, jako ty úplne nejmenší veci."

zuzana9386
25.07.2023 5 z 5

Krásné, vtipné, dojemné, originální :-)

P-puma-
22.07.2023 5 z 5

Ve svém žánru je za mě tahle kniha opravdu nadprůměrná. Inteligentní humor, zajímavé myšlenky, zajímavé postavy. Strašně se mi líbili vztahy mezi Margot a jejími sestrami. Žádné patetické scény s "nedorozumění a neříkani si aby si neublížili" za mě výborná kniha ne léto

Hatshepsut
20.07.2023 4 z 5

Líbil se mi určitě humor, který příběhu dominoval a přátelský vztah Margot a Davida. Vtipné dialogy mezi sestrami mě rovněž bavily. Rozhodně nepředvídatelný závěr, ale nebudu "potvora" abych spoilerovala, přečtěte si sami.

Někdy tvá paměť uchovává věci, které bys radši býval nikdy nepoznal, a ať se sebevíc snažíš vymazat je z hlavy, vždy se vrací.

Ekniha.
20.07.2023 5 z 5

(SPOILER) Kouzla neexistuji když na ne nikdo neverí
Byly jednou dva pary nejsmutnejších očí v celém baru, a tu začína dokonala pohadka

Kde začať..už ste sa zamilovali do knižky?
Začiatok nám začína kde pohadky končia .. svadbou, akurát tu k nej nakoniec nedôjde.. a nevesta bere roha:)

Myslite si že tu to bude predvídané.. že utiekla a zamiluje sa so iného ?.. omyl Margot si uvedomuje že spravila chybu a chce sa k Filipovi vrátiť ale opäť ale.. jedna návšteva baru so sestrami a stretne Davida..

Nie David nemá záujem o Margot on chce Idiu.. zložité? Vôbec

Dohodnutý vzťah
Age gap

A tu začína naša dokonala pohadka..pribeh dvoch rozličných ľudí kde je jedna bohatá holka a kluk ktorý nemal nič.. a pritom našli jeden druhého

Toto bolo tak nádherne, akoby som tam bola s nimi a všetko sa odohrávalo predomnou, prežívala som všetko, ako niekedy ma štvali tým že oni to nevideli, nevideli čo kto je ten pravý a hnali sa za ilúziou ale nakoniec by som nemenila nič
IG:ekniha

nina3905