Dokonalá

Dokonalá https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/343067/bmid_dokonala-LXc-343067.jpg 4 432 134

Bestsellerová autorka Gilly Macmillanová přichází po Spálené obloze s novým znepokojujícím psychothrillerem. Pro všechny, kteří ji znají, je Zoe Maiseyová – dětský génius a hudební senzace – jednoduše dokonalá. Jenomže před několika lety zavinila Zoe tragédii. Svůj trest si odpykala a teď je zase volná. Matka a otčím ji a jejího nevlastního bratra všemožně podporují v jejich nadání ke hře na klavír. Ten den je čeká životní vystoupení. O půlnoci však Zoeyinu matku naleznou mrtvou…... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

The Perfect Girl , 2016

Memolka
12.01.2020 5 z 5

Knížka se mě líbila. Příběh o dívce která kdysi něco provedla a byla soudem odsouzená. Příběh se odehrává po jejím propuštění... Příběh neni tak moc o vraždě jako o tajemných lidech. Nejen hlavní hrdinka má tajemství, více osob má tajemství. Líbí se mě jak každá postava v příběhu popisuje své pocity v myšlenkách. Knížka ukazuje příběh ze všech uhlů. Co myslí hlavní hrdinka, co si myslí její teta, nevlastní bratr atd. O to je to zajímavější. Příběh tudíž není o jedné osobě.

Devorah
08.01.2020 3 z 5

Dokonalá kniha, avšak jen svým názvem. Autorka se snažila, seč jí spisovatelské síly stačily, ale snaha je, v tomto případě, k uzoufání málo. Není to vyloženě špatná kniha, ale ani dobrá.
Začátek začíná slibně, střídání dějů, prolínání minulosti s přítomností, duševně rozháraná hlavní hrdinka, to vše dává tušit, že se má čtenář nač těšit. Jenže ejhle, autorka se příležitosti k rozvinutí děje nechopila a čtenářova pozornost tak začíná více a více ochabovat. Hlavní postavy knihou jen proplouvají, aniž bychom si k nim stihli utvořit větší/menší sympatie. Skoro to tak vypadá jakoby autorka už už chtěla mít celou knihu z krku a odškrtla si tak další položku na svém seznamu.

nikiss76
01.01.2020 2 z 5

Z knihy mám rozporuplné pocity, převažovaly ale spíše výtky. Vyhovovalo mi, že příběh je vyprávěn z pohledu několika osob. Líbila se mi myšlenka poodhalit čtenáři část minulosti prostřednictvím scénáře. Vadilo mi však, že se neustále pohybujeme ve dvou dnech, když nepočítám výlety do minulosti. Celý příběh byl těžce uvěřitelný a to, že jednu rodinu postihnu dvě tragédie tohoto rázu spíše nereálné. Navíc k tomu všemu se Tessa zaplete s mužem, jehož život se má záhy také otočit o vzhůru nohama. Rozuzlení bylo předvídatelné a z knihy mi přišly zajímavé některé části, jiné mě spíše nudily.

Evina74
17.12.2019 3 z 5

Zajímavý příběh s hlodající otázkou viny. Postavy byly ale trochu moc černobílé, čtenář od začátku tuší, kdo je "padouch". Konec se mi nelíbil, nedokázala jsem se ztotožnit s rozhodnutím dvou do té doby naprosto poslušných dospívajících.

koolsavage
06.11.2019 4 z 5

Styl knihy je charakterizován krátkými kapitolami a změnami vypravěčů. Tempo vyprávění je poměrně svižné a celý příběh napínavý.

verca0794
01.11.2019 4 z 5

Spálená obloha byla na 5*, tohle bylo trochu slabší, takže 4*. Opět napínavé až do konce a dobře se kniha četla. Zápletka taky super, jen bych knize ubrala pár stran. Některé pasáže zbytečně natahované, ale jinak skvělé, autorka prostě umí psát, aby se čtenář neodtrhl. Určitě si přečtu i její nově vydanou knihu Vyvrhel. :)

tabaluga
05.10.2019 5 z 5

Dokonalá pro mne byla opravdu dokonalá :-) kniha je napínava od začátku do konce, pro mne tam nebylo žádné hluché místo a každá věta napsaná měla své opodstatnění pro pozdější rozuzlení příběhu. Jediné, co mi opravdu chybělo, bylo vysvětlení z pohledu Chrise, co se vlastně odehrávalo v jeho hlavě, na co myslel...zkusím i další díla od autorky, doporučuji..

Allla9
16.09.2019 5 z 5

Při hodnocení této knihy se nemusím moc rozepisovat - strhující a napínavé.

Barunka1005
12.09.2019 4 z 5

Kniha se mi líbila. Děj mě zaujal, hodnotím kladně :)

hanka33
20.08.2019 1 z 5

Po Spálené obloze velké zklamání. Táhlý děj, nečetla se mi vůbec dobře.

Michaela91
17.08.2019 3 z 5

Myslím, že kdyby měla kniha o 100 stran méně, že se nic nestane. Děj se hodně vlekl a občas byl nudný a já se musela nutit do čtení. Nebavilo mě to tolik, jak jsem čekala, takže za mě zklamaní. Takový průměr.

lenkaBajza
17.07.2019 2 z 5

Bohužel,ˇčetba pro mě byla utrpením. Neskutečně se to táhlo, nic se nedělo. Jen mnoho vzpomínek a popisných pasáží.
Napětí jsem nepocítíla vůbec žádné, závěr nebyl ani tolik překvapivý.
Prostě nic, nic mi to nedalo.
Snad jen postavy byly velmi dobře vyobrazeny.

veronika8042
28.05.2019 5 z 5

Knížka se četla sama. Líbily se mi střídavě vyprávění postav, pridavalo to na intenzitě. Doopravdy jsem hltala každou stránku, na konci mi ukapla i ta slzicka. Hlavní hrdinka mi byla z vyprávění velmi sympatická, lehce jsem se do ji v cítila a prožívala všechno s ní..

Amy27
28.04.2019 4 z 5

Napínavá a čtivá kniha. Přečetla jsem ji velmi rychle.

Dorry
17.04.2019 5 z 5

Knihu jsem četla kvůli ČV a moc se mi líbila, byla napínavá a až do posledního slova jsem čekala, že se ještě něco zvrtne a on ono se ........ Zkusím od autorky určitě další.

Ellise
13.04.2019

Nejdřív jsem si přečetla hodnocení a nic moc jsem nečekala. Bylo to tak půl na půl. Byla jsem ale mile překvapena, kniha se četla dobře, měla spád a nevadili mi ani vsuvky z minulosti. celý den jsem se těšila jak to dopadne a ale konec mně ani moc nepřekvapil.

Agatha84
09.04.2019 3 z 5

Po Spálené obloze jsem chtěla ochutnat i další autorčinu knihu,s politováním však konstatují,že nedosahovala vytyčených kvalit. Začínala jsem na hodnocení 5*,které postupně díky nejspíše zbytečnému prodlužování děje postupně klesaly. Zpočátku to bylo skvělé vykreslené napětí s jednoznačnou patologii rodiny,časem však někam naprosto vyprchalo. No a ta dějová linka se Samem se mi zdála být obzvláště zbytečná. Tak třeba zase příště,u jiné knihy.

monika0356
05.04.2019 5 z 5

Mě teda tato kniha hrozně bavila, přečetla jsem jí víceméně jedním dechem a ta zvědavost jak to teda nakonec bude mi málem nedala spát.

Lennji
01.04.2019 4 z 5

Na knihu jsem se moc netěšila, po přečtení komentářů a hodnocení tady na Databázi. Ale příjemně mě překvapila! Četla se hezky, rychle, svižné tempo od začátku do konce, postav tak akorát, aby se čtenáři nepletli a napínavé do poslední kapitoly, s překvapivým koncem. Za mě doporučuji

Sumatrae
23.03.2019 2 z 5

Musela jsem se do cteni nutit Stale jsem ocekavala, kdy se dej rozjede, ale bylo to utahane a tak nejako bez jiskry, predvidatelne Napad dobry, postavy mi byly docela sympaticke, libilo se mi, ze to bylo psane pohledem vice postav, ale chybelo mi tu napeti