Dokonalá

Dokonalá https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/343067/bmid_dokonala-LXc-343067.jpg 4 432 134

Bestsellerová autorka Gilly Macmillanová přichází po Spálené obloze s novým znepokojujícím psychothrillerem. Pro všechny, kteří ji znají, je Zoe Maiseyová – dětský génius a hudební senzace – jednoduše dokonalá. Jenomže před několika lety zavinila Zoe tragédii. Svůj trest si odpykala a teď je zase volná. Matka a otčím ji a jejího nevlastního bratra všemožně podporují v jejich nadání ke hře na klavír. Ten den je čeká životní vystoupení. O půlnoci však Zoeyinu matku naleznou mrtvou…... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

The Perfect Girl , 2016

Lexa123
16.02.2021 3 z 5

Chvíli jsem čekala na nějaké napětí. Když však přišlo, rychle mě přešlo nadšení z celé knížky. Knížku jsem přečetla rychle ale už předem jsem tušila jak to dopadne a co se bude odehrávat. Vše tam je dost předvídatelné. Dokonce i ten konec.

Janča089
27.11.2020 3 z 5

Také jsem se nějak nemohla začíst, postavy mi nebyly zrovna sympatické a hlavně jsem se dokázala od knihy celkem v klidu odtrhnout, což se mi moc nestává. Také srovnávám s knihou Chůva, která byla perfektní a zanechala ve mě víc než tato kniha.
Pozitivně hodnotím pohled několika vypravěčů a jednotlivé prolínání, na autorku určitě nezanevřu.

micha-ella
26.11.2020 4 z 5

Nejdřív jsem se nemohla začíst - minulost - současnost - a vyznat se v postavách - kdo je čí teta, manželka, milenec, sestra, první manžel, neteř, nevlastní bratr... Pak se mi děj srovnal a docela mě to bavilo, i když se přiznám, že zdlouhavý ,,filmový scénář" jsem přeskákala, jen abych z něj pochopila to podstatné. Mnohem víc se mi líbila autorčina knížka Chůva.

Nikol92
23.11.2020 3 z 5

Kniha jako celek se čte dobře. Nicméně nijak zvlášť mě neoslnila. Nenadchne, ani neurazí, ale na dlouhé podzimní večery dobrá. Závěr celé zápletky překvapivý, ale dál nijak nerozvinutý. Zoe jako hlavní postava mi přišla sice chytrá, ale také v jisté míře sobecká a příliš manipulativní. Lukas byl obětí svého otce a manipulace Zoe. Ostatní postavy nic moc.

NymphMaeve
06.11.2020 3 z 5

Vůbec jsem netušila, o čem kniha je, když jsem ji otevírala. A je to jedině dobře, protože bych po ní jinak nesáhla. Četla se hezky, děj rychle ubíhal a velmi mi zde sedlo vyprávění z pohledu mnoha postav, které na sebe krásně navazovalo. Kromě kostlivců ve skříni z minulosti se řeší i aktuální zápletka, ale vyřešení situace mne neuspokojilo, Sama mi bylo až líto. Ačkoliv jsem s většinou cítila, Zoe mi od začátku nebyla úplně extra sympatická, neuměla jsem se do ní vcítit, u Lucase mi to šlo lépe. Je tam zajímavě řešeno mnoho prvků od nových začátků, přes násilí, nevěru, rodinné trable i nemoc. Celkově je kniha nabytá fakty, věcnými rozhovory, emocemi a napětím, ale proložená nudnými dialogy i nepochopitelnými situacemi. Určitě si ji znovu nepřečtu, avšak času věnovanému tomuto příběhu nelituji. Další zajímavá zkušenost s něčím, co by mne nelákalo a přitom se mi docela líbilo. Nemůžu knihu vyloženě doporučil, ale jako nenáročná oddechovka to šlo.

Sidonka3
30.09.2020

Nalákala mě obálka. Hra na klavír je moje srdeční záležitost. Psychologické thrillery, zvláště z uměleckého prostředí, mám ráda. Šikana, proč ne, alespoň tam může být opravdu nějaký ten psychologický přesah a příběh bude díky tomu hlubší a dramatičtější. To všechno byly moje fantazie, než jsem začala číst. Fantazie autorky však úplně nesedly do těch mých, kniha mi navzdory výše uvedenému příliš nezaujala. Škoda, mohlo to být podle načrtnuté anotace trošičku zajímavější, ne? Katastrofa to taky žádná není, ale... Snad příště.

Dominika_a
08.07.2020 2 z 5

Vlastně ani nevím , jak knihu hodnotit. Nenadchne , ale ani neurazí. Krátké kapitoly byly skvělé , a děj plynul, ale už od poloviny knihy mi bylo jasné, jak to celé dopadne.

Dobby888
19.06.2020 2 z 5

Kniha mne neurazila ale ani nijak nenadchla. Zoe jako jedna z hlavních postav mi svým způsobem nesedla, a celý děj mi přišel takový nijaký. Nicméně se i tak knížka četla velmi dobře. Bohužel bych se k ní už nejspíš nevrátila.

Jurkyns
11.06.2020 5 z 5

Není to kniha, kterou bych toužila přečíst podruhé, ale četla se dobře až do konce. Bavilo mě prolínání postav.

Martasek5
31.05.2020 2 z 5

Začalo to celkem dobře..Ale! Jak to celý dopadne mi bylo jasný ani né v půlce knížky. Lucasovýmu scénáři jsem dávala větší šanci. Jak už zde bylo napsáno - Samova linka zbytečná, stejně jako Philipova. Podruhé už si knížkk určitě nevyberu

zuzu8480
23.05.2020 5 z 5

Nemyslím, že bych knihu potřebovala mít v knihovně, ale četla se moc dobře. Napínavá, krátké kapitoly, střídání osob, které vyprávějí... Za mě ano.

Teniskaha
14.05.2020 2 z 5

Čekala jsem daleko víc. Zklamalo mě to. Dějová linka se Samem úplně zbytečná, předvídatelné. Nechápu tak vysoké hodnocení. Co je na této knížce zvláštního? Všechny postavy mi přišly skoro stejné, sonda do duše žádné postavy se nekonala, trapné přirovnání... ach jo. A napínavé a originální? To je snad vtip. Kniha se četla rychle, ale to není ukazatel dobré knihy.

Barca055
20.04.2020 5 z 5

Mně se tahle kniha moc líbila!
Byla nesmírně čtivá a hlavně mi vyhovovaly krátké kapitoly z pohledu mnoha osob.
Za mě určitě doporučuji!

crazyslunicko
14.04.2020 4 z 5

Zoe je mladá a talentovaná dívka, která kdysi zavinila tragédii. Svůj trest si odpykala, ale přesto všechno ji dohání minulost na jednom z jejich koncertů. Její nevlastní otec a bratr o její minulosti nic netuší a proto se snaží do poslední chvíle kvůli matce vše ututlat. Se svou matkou se snažili znovu začít nový život v novém městě a s novým mužem. Díky tomu žijou několik let jako spořádaná dokonalá rodina. Čeká je však tragédie - matku naleznou po koncertě mrtvou a hledá se vrah... Nevlastní bratr Lucas pošle ten večer Zoe filmový scénář o jeho vlastní matce, která již umřela... Příběh je velice napínavý a do konce nevíme kdo je vrah. Rozuzlení je velmi nečekané..

Bara52
28.03.2020 5 z 5

Super knizka. V prubehu jsem mela pocit, ze je to snad ta nejponurejsi kniha, kterou jsem kdy cetla. Ale jak se to postupne rozuzlovalo, stale nove zvraty a informace....Urcite stoji za precteni. Za me plny pocet hvezd.

veronika3141
11.03.2020 4 z 5

Zajimave rozuzleni ,kniha se pekne cetla.Za me doporucuji .

alusa4302
04.03.2020 5 z 5

Neskutečný příběh, bavil mě od začátku až do konce, super krátké kapitoly. Ctlo se jediným dechem.

Monika1717
16.02.2020 4 z 5

Vzala jsem na dovolenou, přečetla za dva dny a darovala kamarádce. Příběh se mi líbil,ale místy to bylo zbytečně zdlouhavé. Myslím, že se k této knize nebudu vracet. Ale zkusím další knihy autorky.

Ossinky
07.02.2020 4 z 5

Souhlasím ze některé fáze jsou zbytečně dlouze popisované, příběh vyprávěný různými pohledy hezky plynul, hezky se četl. Rozhodne zkusím i další knížky.

Janík511
02.02.2020 3 z 5

Nevím, ale nějak se mi nelíbila. Děj depresivní a za konec dávám nakonec ***, jinak 2,5 by bylo odpovídající hodnocení.