Závoj smutku

Závoj smutku https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/229286/bmid_zavoj-smutku-229286.jpeg 4 320 64

Doctor Who série

Britský kultovní seriál Doctor Who se zapsal do Guinessovy knihy rekordů jako nejdéle vysílaný televizní sci-fi seriál. Dočkal se uvedení na českých obrazovkách a nyní přichází v knižní podobě. Vydejte se na cestu spolu s tajemným humanoidním mimozemšťanem, který si říká Doktor a cestuje časoprostorem ve své vesmírné lodi TARDIS. Závoj smutku nás přenáší do dob dávno minulých – je 23. listopad 1963, den po zabití Johna F. Kennedyho. Tváře mrtvých se noří odevšad, začínají mluvit a křičet… a cpát se do našeho světa. Dokáže se Doktor ponořit do svého smutku, aby zachránil lidstvo?... celý text

Romány Sci-fi Fantasy
Vydáno: ekniha , Jota

Shroud of Sorrow , 2014

Kaštaka
09.10.2014 4 z 5

Kniha naplnila má očekávání. Je to klasický Doktorský příběh, žádná vysoká literatura. Doktor byl správně trhlý, potěšily mě časté narážky na předešlé epizody a vysvětlení, jak funguje klaunské autíčko. Příjemně se četla, i když některé formulace byly poněkud kostrbaté a nekanonické. Nejvíc mi asi vadilo to velké řádkování a tlustý papír na kterém je vytištěna. Těším se na další díl.

notburga
25.09.2014 5 z 5

Na knihu jsem netrpělivě čekala a ani trochu mě nezklamala. A to i přesto, že syn byl v koupení rychlejší a já ji tedy měla půjčenou. Bohužel netuším, na kolik se v hodnocení promítne, že jsem nadšený whovian.

První, co mě upoutalo, byl překlad. Někdo si s ním opravdu pohrál a bezpochyby ho konzultoval s českými fanoušky. Nový výraz pro sonický šroubovák mile překvapil (a jeho výskyt je logický, pokud uvážíme, kolikrát se spojení sonický šroubovák v knize opakovalo). Postavy se mi zdály uvěřitelné včetně povedených dialogů. Někdy jsem se musela trošičku vrátil, ale to bylo spíše způsobeno potrhlostí Doktora než špatným napsáním.

U knihy jsem se nenudila ani chvíli a zhltla ji za necelou dvouhodinku. Trochu mě zklamala velikost písma, díky kterému je kniha tlustší a bezpochyby i dražší, než by mohla být. Právě díky té rozměrnosti jsem asi podvědomě očekávala delší čtení a byla trochu (hodně) zklamaná, jak rychle jsem se prokousala ke konci. S povděkem musím poukázat i na četné spojnice a výrazy ze seriálu, které ale nijak neomezují čtenáře, který ještě nemá všechno "nakoukáno." Ověřeno u syna.

Za mě pět hvězdiček a doporučuji bez ohledu na to, že díky této knize bude můj seznam doporučených knih vypadat jaksi méně seriózně :)

Doli
21.09.2014 5 z 5

Super. Pro mě jako fanouška Doktora, příjemné a oddechové počtení. Příběh a jeho délka nijak neurazí. Překlad je nad moje očekávání. A nejvíce mi udělalo radost odhalení toho, jak je to s klaunským autem, do něhož se vleze spousta klaunů. Už se nemůžu dočkat další knihy ze světa Doktora.

kormoran78
18.09.2014 4 z 5

Pro fanoušky Doktora příjemný zážitek, pro skalní sci-fisty spíše halucinace. Ztřeštěná oddychová sci-fi, která se lehce louská. Jedinou výtku mám k občas zvláštnímu stylu vyjadřování Doktora a Clary. Některé dialogy a výrazy mi přišly hrozně krkolomné (takhle by si Doctor a Clara nepovídali - možná). Snad to bylo překladem, možná mám málo fantazie :-) Jinak super oddychovka, jsem rád, že JOTA knižního Doctora Who a jeho modrou budku importovala do Česka a doufám, že se brzy dočkám i dalších dílů.