Závoj smutku ekniha

Britský kultovní seriál Doctor Who se zapsal do Guinessovy knihy rekordů jako nejdéle vysílaný televizní sci-fi seriál. Dočkal se uvedení na českých obrazovkách a nyní přichází v knižní podobě. Vydejte se na cestu spolu s tajemným humanoidním mimozemšťanem, který si říká Doktor a cestuje časoprostorem ve své vesmírné lodi TARDIS. Závoj smutku nás přenáší do dob dávno minulých – je 23. listopad 1963, den po zabití Johna F. Kennedyho. Tváře mrtvých se noří odevšad, začínají mluvit a křičet… a cpát se do našeho světa. Dokáže se Doktor ponořit do svého smutku, aby zachránil lidstvo?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/229286/big_zavoj-smutku-229286.jpeg 4298

Doctor Who 1.

Literatura světová, Romány, Sci-fi

Vydáno: (ekniha), Jota

Shroud of Sorrow, 2014

Kniha Závoj smutku

orangerose

Doktor who -akční, zábavní, úžasný díl :)

Hakate

Pro milovníky DW snad povinnost :))
já se bavila, jako při seriálu. Nemám, co vytknout. Skvěle vystižen charakter Jedenáctky.

Snad jen, Clara.. ale to už jsou spíše osobní averze a kvůli tomu není potřeba stahovat *

Jackline5

Jsem milovníkem seriálu Doctor Who a to je možná důvod proč mě tato kniha trochu zklamala. Příběh je oproti seriálu celkem suchý, i tak je ale kniha celkem čtivá a sci-fi fandy rozhodně ohromí.

Marty13
15.06.2020

Tato kniha přišla až po legendárních sériích Doctor Who. Ale přináší spíše zklamání. Připadá mi jen jako jen z mnoha dílů seriálu a navíc jako jeden z těch méně povedených.

Israha
03.03.2020

Donbavand zde perfektně vystihl rozjívený, chaotický charakter jedenáctého Doktora, a jeho vztah s Clarou, za to obrovské plus. V téhle knize to prostě BYL Matt Smith, byla to Jedenáctka. A právě díky této skutečnosti, vtipům s ním spojeným a díky příjemně znepokojivé, trochu "duchařské" atmosféře je první polovina knihy opravdu zábavné a uspokojivé čtení. Jak už to ale u Doktora bývá, nikdy nic není, jak se tváří, a ani Závoj smutku tedy není konspirační pseudoduchařina...a řekněme, že směr, který vyprávění nabere v druhé části, se mi moc nezamlouvá. Trochu mi to po odhalení identity záporáků evokovalo epizody "42" a "Rings of Akhaten", jen místo osudovosti a velkoleposti se z toho stala spíš taková legrácka. Z tohohle pohledu zklamání, knihu bych přirovnal k doktorovské dvojepizodě, která má úžasnou první a slabou druhou část.

P1tr
15.01.2019

Velmi solidní Doctorovo dobrodružství, které dle mého může fungovat pouze v knižní podobě, neboť pokud by ústřední hrozba měla být vizualizována, vypadalo by to v podmínkách televizní tvorby myslím poměrně směšně. Nicméně díky povedenému autorovu jazyku a jeho představivosti jsou Závojové originálními a zajímavými záporáky, kteří představují pro celou planetu nesmírné nebezpečí. Jejich mytologie je obstojně navržena a rozvedena. Ačkoliv se příběh od atentátu na Kennedyho oproti mým prvotním očekáváním vzdaluje více, než bych chtěl a nedočkal jsem se kýžených konspirací, vynahrazuje se nám to rozmachem příběhu a jeho funkčními emocemi. I přes zajímavé prvky se při čtení nelze ubránit jisté repetitivnosti, která brání hlavnímu motivu v ještě větším rozletu. V některých momentech se kniha vydala cestou, kterou jsem příliš neocenil, ale to nejsou zas tak výrazné minely. Stále jde o nadprůměrně zpracovaný příběh, který skvěle prezentuje dynamiku ústřední dvojce a vnáší do Doctorova příběhového kanónu nové nepřátele. Nebyl jsem extrémně nadšen, ale i tak jsem si čtení užil. Nemusí být každé dílo přelomové, hlavně, když pobaví.

Christine97
31.12.2018

Pro fanoušky především jedenáctého Doctora je přímo povinnost si knihu Závoj smutku přečíst. Jeho charakter odpovídá tomu, co jsme zvyklí sledovat na televizních obrazovkách a opravdu jsem si při čtení připadala, jako bych sledovala jednu z epizod. Příběh mě ale moc neoslovil. Děj odsýpal poměrně rychle, což některým situacím spíše uškodilo. Ovšem jako odpočinkové čtení to rozhodně nebylo špatné.

JirkaP__24
27.08.2018

První kniha s Doctorem kterou jsem četl a musím říct že hodně povedená. Všichni co mají rádi jedenáctého Doctora tak by si toto měli přečíst protože jeho charakter je zábavný a stejný jako v seriálu (nejednou jsem se zasmál). Co se týče děje tak jsem rád že tady máme něco nového co v seriálu nebylo (jako například "Dalecká generace"). Příběh běží svižně a stane se toho tu spousta. Všechny postavy jsou super a nijak neotravují. Já nemám co knize vytknout a vážně doporučuji