Dobyvatel

Dobyvatel https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/104636/dobyvatel-104636.jpg 3 6 3

Hrdina románu, spisovatel Fatih Haznedar, se uchýlí do staré istanbulské vily na břehu Bosporu, aby zde, pod pevností Bogazkesen, napsal román o sultánu Mehmedovi II., dobyvateli Cařihradu. V Turecku však zrovna vypukne vojenský puč a hrdinu nečekaně navštíví militantní aktivistka, která u něj hledá úkryt. Z náhodného setkání se vyvine bouřlivý milostný vztah. „Román vášně a lásky“, jak bývá často nazýván, se tak odehrává ve dvou časových rovinách — historické a současné. Fatih odkrývá proces vzniku svého románu o Mehmedovi, zamýšlí se nad možností a adekvátností rekonstrukce historie, zdůrazňuje svou roli demiurga, který může volně nakládat s osudy románových hrdinů, a sám také historický příběh doplňuje. Podobně jako sultán i on však podléhá lásce, jež mu brání dílo dokončit.... celý text

Literatura světová , Romány

Vydáno: , Host

Teckovana
Teckovana
06.01.2019 4 z 5

Příběh o lásce k městu, které je třeba za každou cenu dobýt, a o jedné sexem posedlé ženě, které je nutno se zbavit, aby mohl být napsán román o Dobyvateli.

Venezia
Venezia
14.08.2013 3 z 5

2012 natočili Turci film o sultánovi Mehmedovi: Fetih 1453. Je na ulozto, s titulkami.

Selket
Selket
11.01.2013 3 z 5

Kniha je zajímavým náhledem do spisovatelského soukromí, ale spíš na mě působí dojmem, že jak jeden příběh, tak druhý, byly původně jen nedokončené šuplíkové záležitosti, které autor nakonec přeci jen zveřejnil.

Turecko turecká literatura

Nedim Gürsel