Dobrou noc

Dobrou noc https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/507339/bmid_dobrou-noc-xp7-507339.jpg 4 4 3

Knížka veršů a básniček krásně ilustrovaná plnobarevnými obrazy kumpána Adama Černého.

Literatura česká Poezie
Vydáno: , Ears&Wind Records

Dobrou noc , 2022

n.ezn.amy
18.08.2023 5 z 5

Další z "básnických" sbírek tohoto znojemského barda, která je opět plná originálního humoru, vulgarit, sexu, ale i veršů přímo ze života. Záviš máš prostě svůj styl, který někomu nemusí sednout, ale u jeho veršů člověk nepřemýšlí nad tím, co tím autor asi chtěl vyjádřit, neboť je to vyjádřeno více než jasně.

V zubařském křesle
trávil jsem poledne
tam se ti příteli
tam se ti nezvedne

Johny_H.
09.08.2023 5 z 5

Záviš a jeho básně které buď to milujete nebo nesnášíte jinak to asi nejde. Já osobně patřím k první skupině a ano byly zde i slabší 3 nebo 4 básně zbytek mistrův průměr a tak 4 nebo 5 zase převyšovaly vše například :

Děvčátko k zulíbání

Na děvčátko k zulíbání
Přišlo sraní z nenadání
Místo něžných polibků
Hovno padá na kytku

A jiné skvosty u kterých jsem se smál na celé kolo. 5/5

BUBO26
10.12.2022 1 z 5

Záviša každý pozná ako Kníže pornofolku, ale je schopný aj skutočne poetických textov (Jak si pro mne přišla smrt). Bohužiaľ, toto absolútne nie je ten prípad. Často len dvojveršia, vždy vulgárne (jasné, je to Záviš...). Keď sa už pustil do dlhších básní, tak mu totálne unikal rytmus, mal rozhádzané verše (to už je lepší voľný verš) a mizerné pointy. Prečítal som celé, ale za mňa totálne sklamanie.
*** (náhodný výber)
Místo m*dačky vlez ji na záda
Má to prý tak ráda
A tak tu stojím
Nežli se složím
Do blba čumím
Ve jménu Božím
Až pojedu na Smíchov
Kus k*ndy mi ještě schov
Nezapomeň na mě
Dík mé mlsné tlamě