Dobrodružství v Eridanu

Dobrodružství v Eridanu https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/44866/mid_dobrodruzstvi-v-eridanu-47J-44866.jpg 4 14 5

Pozemská kosmická loď Astrid je na samém začátku knihy poničena rojem meteorů a její posádka ztroskotá na planetě Tercii v souhvězdí Eridanu. Čtyřsetstránkový román líčí dramatický boj pozemšťanů o přežití v divokém prostředí této planety, nacházející se na úrovni pozemského pravěku. Zkrácená verze románu byla pod pseudonymem Jiří Zdeněk otištěna na pokračování v Lidové demokracii v roce 1960. -- zdroj: www.legie.info --... celý text

jaroiva
13.05.2018 5 z 5

Přestože to není tak akční, jako robinsonády západního stylu a některé nápady vypadají po 50 letech už možná trochu úsměvně, četla jsem jedním dechem a celé mě to bavilo. Knížka nemá jediné hluché místo. Převapilo mě jen, že si po dlouhém letu v tak malém počtu lidí, a po tom, co všechno zažili, ještě vykali.
Jediné, co mě občas zarazilo, bylo označení soudruh, ale naštěstí jen párkrát, a ne tak moc rušivě, abych za to musela ubrat hvězdičku. Možná to museli autoři povinně zanést do knihy, aby to vůbec mohli vydat. Ale je to pořád lepší než dnešní pitomý product placement v každém "bestselleru".
Je vidět, že i čeští autoři umějí (a uměli) napsat poutavé sci-fi.
I po přečtení Tunelu do nebes nebo Pána much mohu tuto další robinsonádu jen doporučit. Snese důstojně srovnání s nimi. Nechápu, že je tak málo čtená, jak ukazuje zdejší statistika.

Daydreamer
02.03.2016 4 z 5

I já jsem byl z knihy nadšený a postupem let jsem ji četl několikrát znovu :-).

JAnD
24.11.2015 5 z 5

Skvělá knížka, kterou čtu co pár let znovu a znovu. Technický pokrok počátku 21. století je sice v některých ohledech v mezích 50. let (fotonový pohon versus logaritmické pravítko, cestování ke hvězdám s knihami na leteckém papíře), ale dějově tomu nelze mnoho vytknout. Snad jen, že není další díl.

Sir
27.12.2013

Nádherná sci-fi robinzonáda.

Valborga
15.04.2012

Knihu jsem doslova hltala. Četla jsem jí jako 11cti letá a úplně mně okouzlila. Byla napsána tak přesvědčivě, že jsem děj doslova prožívala společně s posádkou a krásně jsem si vše představovala. Dosud knihu vlastním.

Autoři knihy

Jiří Brabenec