Dobrodružství křtěné mořem

Dobrodružství křtěné mořem https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/392681/bmid_dobrodruzstvi-krtene-morem-huN-392681.jpg 5 21 4

ZuzaP
12.05.2020 5 z 5

Richard Konkolski je nejslavnější český mořeplavec. V roce 1972 (tj. ve 28 letech) se poprvé vydal na závod osamělých mořeplavců přes Atlantik na 7,42 metrů dlouhé plachetnici Niké, kterou začal stavět sám ve sklepě paneláku. Knížka ale nepopisuje pouze závod - Richard totiž po přeplutí Atlantiku dospěl k myšlence, že než čekat až přejde období hurikánů a pak se vracet zpět, to se radši vydá na osamělou plavbu kolem světa. Můžeme tak sledovat celé jeho putování kolem zeměkoule, které trvalo od června 1972 až do července 1975. Ten čas teda nestrávil celý plavbou, z Austrálie dokonce i na nějaký čas přiletěl domů, navštěvoval exotické ostrovy a mnoho času navíc musel věnovat opravám, takže doba strávená na moři činí celkově ,,jen" lehce přes 343 dny, za které urazil celkem 33 561 mil.

Velmi mě to bavilo, mám z toho chuť projet se na nějaký plachetnici, ale často jsem musela myslet na Richardovu manželku, kterou i s malým synem nechal tak dlouho samotnou doma, zatímco sám někde předaleko objevoval zajímavé kraje.

Horal123
21.01.2020 5 z 5

Autor má můj obrovský respekt.

ddkk
08.08.2018 5 z 5

Výborný neotřelý cestopis, popisuje dobu, dnes už dávno minulou, kdy mnohé bylo nedostupné a muselo se často dělat na koleně...

zdtrader
17.11.2010 5 z 5

Velmi pěkně napsané, jedna z mých oblíbených