Sólo přes Atlantik

Sólo přes Atlantik https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/49035/solo-pres-atlantik-M17-49035.jpg 4 8 1

Historie závodu osamělých mořeplavců Plymouth - Newport. Čechoslovák, který obeplul zeměkouli a zúčastnil se dvou závodů osamělých mořeplavců přes Atlantský oceán, podává nejen osobní svědectví o náročnosti těchto plaveb, ale sleduje i jejich historii. Vypráví o počátcích sportovního,jachtingu v Atlantiku, informuje o průběhu prvních pěti ročníků závodu osamělých mořeplavců, přináší dokumentární fotografie aj. zdroj: Databáze Národní knihovny ČR... celý text

simanski
03.03.2019 4 z 5

Po krátkém seznámení z historií, se celá kniha v podstatě věnuje samostatně závodům z let 1960 – 1976. Roky 1960 – 1972 byli spíše letmým popisem množství jmen účastníků a jejich příhod ,, kolizí ,, ,
které na moři během závodu zažili a konečném umístění v cíli. Ve jménech závodníků a jejich lodích jsem rychle ztrácel přehled a v podstatě mě ani moc nezajímali, ale stránku po stránce jsem se začal ponořovat do duše ,těchto neobyčejných lidí a v teple domova s nimi začal prožívat jejich nebezpečnou plavbu. Rokem 1976 a detailnějším popisem plavby pana Konkolského, mě kniha opravdu potěšila. Z mého pohledu, bych raději knihu věnoval jen jednomu ročníku a detailněji rozebral celý průběh, než rozepisovat útržkovitě každý ročník zvlášť.

mořeplavba Atlantský oceán, Atlantik mořeplavci

Richard Konkolski