Dobrodružný život milovníka starých tisků

Dobrodružný život milovníka starých tisků https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/23325/mid_dobrodruzny-zivot-milovnika-starych-9zM-23325.jpg 5 133 27

Český výbor z detektivních povídek autorky zahrnuje její nejlepší příběhy s lordem Petrem Wimseym a jeho komorníkem Bunterem, s Montague Eggem a nakonec i příběhy bez detektiva..

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Odeon

Lord Peter Views the Body / Striding Folly / Hangman’s Holiday , 1928

85098211
27.09.2017 5 z 5

Skvěle napsané povídky, které vynikají suchým anglickým humorem, ačkoliv se jedná o detektivní případy. Za mne jednoznačné doporučení!

druzickaster
02.07.2017 5 z 5

Výborné povídky s detektivní zápletkou. Žádná krev, brutalita čisté logické problémy. Oddechová četba, která mi udělala radost.

Toffee
17.06.2017 5 z 5

Stará dobrá Anglie! Klasické detektivní povídky, občas i tajuplné, k tomu bystrý a všímavý lord Petr, krásný jazyk a kvalitní překlad, summa summarum, je to čtenářská laskomina, které čas nic neubral.

Knihomolkaa
01.05.2015 5 z 5

Úžasné. Má první zkušenost s touto autorkou a jsem naprosto ohromena. Skvělé :)

kolacky
04.03.2013 5 z 5

Můj první "lord Petr" a naprosto mě dostal.

HTO
20.08.2012 5 z 5

Rozkošné povídky s lordem Petrem (a jinými) s výborným doslovem. Nejvíc mne pobavilo, že skvělá Jarmila Emmerová, která překládala mj. Jirku, postracha rodiny, přeložila křestní jméno Wimseyho synovce právě jako „Jirka", a ještě zajistila, aby byl na straně 125 „v Jiříkově vidění". Ó, blaho této Anglie!

mariana
13.05.2011

Některé povídky jsou dobré, ale nemůžu si pomoct - připadají mi zastaralé. Dnešnímu čtenáři asi moc neřeknou. Lord Petr je originální hrdina, ale někdy se chová tak nabubřele, že byste ho chtěli profackovat:-))) V tomhle překladu jsou knižní a archaické výrazy. Když to srovnám s Doylem, tak kam se na něj Doroty hrabe!!!