Dobrodruzi, puritáni a Indiáni. Angličané v Novém světě

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Koloniální Amerika - to jsou pro čtenáře většinou vzpurní obyvatelé novoanglických přístavů, vhazující do moře bedny s čajem, hrdí tabákoví plantážníci na honosných virginských sídlech, obklopených stovkami zotročených černých ubožáků, a Indiáni s péry, tomahavky, týpí a jiným příslušenstvím, které ve skutečnosti tvořilo kolorit dobývání Západu o staletí později. Samotné počátky anglických osad v Americe 17. století halí mýty. Proč Angličané tolik otáleli s rozhodnutím usadit se v zámoří? Přinášely první kolonie svým majitelům zisky nebo byly příčinou bezesných nocí a ztělesněním podnikatelských ztrát? Kdo vlastně původně pracoval na plantážích amerického Jihu? Viděli skutečně kolonisté v černých obyvatelích od počátku otroky? Jak dlouho trvalo, než byli černoši zotročeni, a došlo k tomu všude? Jak vypadalo anglo-indiánské soužití v každodenní praxi? Kniha se pokouší dát odpověď na tyto a mnohé další otázky, spjaté se samotnými počátky politické kultury dnešních Spojených států....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/123613/dobrodruzi-puritani-a-indiani-angli-Dp9-123613.jpg 4.26
Žánr:
Literatura naučná, Historie
Vydáno:, Libri
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Dobrodruzi, puritáni a Indiáni. Angličané v Novém světě

Přidat komentář
ondra2
05.01.2016

Čtivá a podrobná kniha o počátcích a vývoji jednotlivých anglických, resp. i nizozemské (New Amsterdam) a švédské (údolí Delaware), kolonií v Severní Americe do počátku 18. století, když se dotýká i kolonií v Karibiku, jejichž fungování bylo do jisté míry následně použito pro kolonie na kontinentu - např. otroctví původně rozvinuté na Barbadosu či Jamajce následně se přesunuvší do oblasti Karolín. Autorka popisuje rovněž vztahy mezi koloniemi a Anglií a rostoucí snahy o samostatnější postavení kolonií.

PavelR
06.01.2013

Amerika byla vytvořena ze směsi dobrodruhů, puritánů, černochů, lidí různých národností i zvyků, kteří v mnoha vlnách a z rozdílných důvodů se vydali hledat své štěstí za moře.


Štítky

kolonizace Severní Amerika dějiny USA kolonie

Autor a jeho další knihy

Svatava Raková

Svatava Raková
česká, 1947

všechny knihy autora

Kniha Dobrodruzi, puritáni a Indiáni. Angličané v Novém světě je:

v Přečtených8x
v Knihotéce7x
v Chystám se číst10x
v Chci si koupit2x