USA

USA https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/44942/bmid_usa-Noh-44942.jpg 4 8 1

Dva naši přední amerikanisté přinášejí čtivě psané dějiny světové velmoci zahrnující počátky původního osídlení, objevitelské plavby, první bílé kolonisty, vznik proslulých dvanácti novoanglických osad, jejich osamostatnění, připojení francouzských a španělských území, indiánské války a dobývání Západu, válku Severu proti Jihu, cestu k prvořadému mocenskému postavení. Kniha je dovedena až k reakci americké společnosti na útoky 11. září 2001.... celý text

Literatura naučná , Historie

Vydáno: , Libri

maxicvok
maxicvok
16.10.2015 3 z 5

Z informativního hlediska skvělá kniha, která vám podá přehled o USA od počátků kolonizace až po prezidenta G. W. Bushe, včetně dodatku týkajícího se výhradě česko-amerických vztahů a vyčerpávajícího seznamu s doporučenou literaturou, takže skvělý start. Až na to množství dat a jmen, ale ty se dají přeskakovat.

Co se týče čtivosti, byla pro mě kniha poměrně náročná vzhledem k dlouhým a často kostrbatě poskládaným souvětím, která mě často mátla a nebylo jasné, co se vlastně vztahuje k čemu.