Dobří lidé v dobách zla

Příběhy lidí různých národností z balkánské války v 90. letech 20.stol. Kniha bělehradské lékařky, která je vnučkou Josipa Broze Tita, vypráví autentické příběhy Muslimů, Srbů a Chorvatů v době války v letech 1992-1995. Cílem vyprávění, které se nevyhýbá žádným detailům, není popsat nepředstavitelné hrůzy, které provázely konflikt, ale na jejich pozadí vyzvednout mimořádné hrdinství lidí, kteří riskovali život nebo alespoň nenávist svých etnických soukmenovců, když "zrádně" pomáhali přežít nebo utéct těm druhým. Autorka se zajímá hlavně o lidskou slušnost a oslavuje svou knihou solidárnost lidství jako naději do budoucnosti tohoto regionu...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/14_/14086/dobri-lide-v-dobach-zla-14086.jpg 4.88

Dobri ljudi u vremenu zla, Sudioci i svedoci

Literatura světová
Vydáno:, G plus G

Kniha Dobří lidé v dobách zla

Eleonorka
10.01.2017

Při cestách na dovolenou k moři hned po válce jsem viděla rozstřílené a vypálené domy, zapáskovaná území "Pozor miny". Několikrát jsme projížděli i Bosnou, tam to samé. Dlouho jsem si lámala hlavu kdo je na vině. Po přečtení této knihy tak nějak chápu. Na vině jsou všechny zúčastněné strany včetně zbytku Evropy, která to nechala dojít tak daleko. Moc pěkná a hlavně poučná kniha.

Michi.01
06.09.2013

Název vystihuje přesně i obsah knihy. V jednotlivých příbězích jsou popsány situace, ve kterých si obyčejní lidé i přes válečné dění a zvěrstva kolem dokázali poradit jako hrdinové. Kniha ve mně zanechala neuvěřitelně silný dojem

Autor knihy

Svetlana Broz

Svetlana Broz
srbská, 1955

Kniha Dobří lidé v dobách zla je: