Dobří lidé v dobách zla

Dobří lidé v dobách zla https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/14086/dobri-lide-v-dobach-zla-14086.jpg 5 14 4

Příběhy lidí různých národností z balkánské války v 90. letech 20.stol. Kniha bělehradské lékařky, která je vnučkou Josipa Broze Tita, vypráví autentické příběhy Muslimů, Srbů a Chorvatů v době války v letech 1992-1995. Cílem vyprávění, které se nevyhýbá žádným detailům, není popsat nepředstavitelné hrůzy, které provázely konflikt, ale na jejich pozadí vyzvednout mimořádné hrdinství lidí, kteří riskovali život nebo alespoň nenávist svých etnických soukmenovců, když "zrádně" pomáhali přežít nebo utéct těm druhým. Autorka se zajímá hlavně o lidskou slušnost a oslavuje svou knihou solidárnost lidství jako naději do budoucnosti tohoto regionu... celý text

Žánr:
Literatura světová

Vydáno: , G plus G
Originální název:

Dobri ljudi u vremenu zla, Sudioci i svedoci


více info...

Přidat komentář

Levandulle
03.01.2023 5 z 5

I za války, která je snad nejhorší, občanské, se našli lidé, kteří se nenechali strhnout nenávistí vůči sousedům nebo přátelům jiné národnosti nebo vyznání, byli ochotni jim pomoci, a dokonce i riskovat život.

terezcz
28.09.2019 5 z 5

Po precteni druheho pribehu se mi draly slzy do oci. Je skvele jak lide v dobach zlych, zustavaji lidmi a jsou dobrosrdecni.


Eleonorka
10.01.2017

Při cestách na dovolenou k moři hned po válce jsem viděla rozstřílené a vypálené domy, zapáskovaná území "Pozor miny". Několikrát jsme projížděli i Bosnou, tam to samé. Dlouho jsem si lámala hlavu kdo je na vině. Po přečtení této knihy tak nějak chápu. Na vině jsou všechny zúčastněné strany včetně zbytku Evropy, která to nechala dojít tak daleko. Moc pěkná a hlavně poučná kniha.

Michi.01
06.09.2013

Název vystihuje přesně i obsah knihy. V jednotlivých příbězích jsou popsány situace, ve kterých si obyčejní lidé i přes válečné dění a zvěrstva kolem dokázali poradit jako hrdinové. Kniha ve mně zanechala neuvěřitelně silný dojem

Štítky knihy

osudy lidí Balkán srbská literatura podle skutečných událostí válka v Jugoslávii (1991-2001) lidskost, lidství

Autorovy knížky

Svetlana Broz
srbská, 1955
2001  96%Dobří lidé v dobách zla

Kniha Dobří lidé v dobách zla je v

Právě čtených1x
Přečtených21x
Čtenářské výzvě1x
Doporučených5x
Knihotéce6x
Chystám se číst11x
Chci si koupit4x