Dobrá žena

Devätnásťročná Annabelle Worthingtonová žila celý život obklopená láskou a blahobytom, ale v jeden aprílový deň v roku 1912 sa všetko zmenilo. Pri stroskotaní Titanicu sa jej svet zrútil ako domček z karát. Napriek žiaľu nachádza v sebe silu a vrhne sa do dobrovoľníckej práce v nemocnici. Odjakživa mala rada medicínu a táto vášeň nakoniec predznamenala cestu, ktorou sa vybrala. Annabelle sa zaľúbi do staršieho muža, ktorý bol dlho jej dobrým priateľom, a manželstvo vyzerá spočiatku idylicky, no keď jej manžel po dvoch rokoch odhalí svoje tajomstvo, spôsobí jej bezhraničný žiaľ. Ich rozvod vyvolá škandál, ktorý ju vyženie z New Yorku do Európy zmietanej vojnou. V priekopníckej poľnej nemocnici vedenej ženami nájde Annabelle svoje životné poslanie a rozhodne sa študovať medicínu a zachraňovať ľudské životy. Po skončení vojny si v Paríži otvorí ordináciu a sama vychováva dcérku. Jej minulosť je takmer zabudnutá... kým sa jedného dňa neprizná so svojím ťažkým osudom mužovi, ktorého ľúbi a ktorý tvrdí, že aj on ju miluje... V najnovšom románe Danielle Steel je množstvo historických detailov a Annabelle Worthingtonová patrí medzi jej najfascinujúcejšie hrdinky. Táto dobrá žena dlhé roky statočne bojuje proti ťažkému osudu a nakoniec z boja vyjde víťazne. Jej príbeh je oslavou života, dôstojnosti a odvahy. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/31248/dobra-zena-31248.jpg 4.120

A Good Woman (2008)

Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno:, Ikar (ČR)

polly23

Nevím proč,ale přišlo mi,že všechno bylo v této knize jaksi pohádkové,anebo spíše pohádkově naivní. Hlavní hrdinka mi přišla hloupá,ale měla velké srdce.
Ze všech knih od D.Steel jsem tuhle četla jen proto,že jsem neměla co jiného.

Krásná knížka, velmi čtivý příběh, který vtáhne do děje. Mně se to moc líbilo. Doporučuji!!!

Ben Nevis
11.09.2017

Kniha obsahuje pár dějových zvratů, ale jinak se táhne jako parlamentní rozpravy. Vzhledem k zasazení do začátku 20. století se řeší ženská emancipace a tehdejší společenská pravidla. Anabelle je tedy prezentována jako oběť systému a mužského šovinismu.
Na jednu stranu se tváří jako silná hrdinka, která zvládne všechno, na druhou stranu se hned vzdává a přizpůsobí, čímž na tom systému spolupracuje. Jak je hrdinka krásná a bohatá, tak je nudná a slouží jako objekt litování.

Jitkarka
17.09.2016

Tato kniha byla skvělá. Žádná přehnaná romantika, ale příběh mladé ženy z bohaté rodiny, s níž si osud krutě hraje. Doporučuji všem..