Doba kamenná

Pět příběhů plných napětí a dobrodružství zanese čtenáře do doby přibližně před 600 000 lety. K čemu sloužil pěstní klín? Kdy se lidé naučili ovládat oheň? Jak vznikaly jeskynní malby? Na tyto otázky, ale i na mnohé další vám odpoví samotné příběhy, ale i dvojstránky plné zajímavostí a poučení.
(www.thovtknihy.net)

https://www.databazeknih.cz/images_books/96_/96478/doba-kamenna-96478.jpg 4.84
Dobrodružné, Historie, Pro děti a mládež
Vydáno · Thovt

Steinzeit Wissen · 2007

Kniha Doba kamenná

JankaV80

Knihu četl syn ve druhé třídě, já čtení dozorovala. V knize je 5 samostatných příběhů, které člověka přenesou do doby kamenné. Čtenář (v tomto případě asi mladý čtenář) se dozví, jaké bylo v této době žít, jakým způsobem si lidi sháněli potravu, jak bydleli, jak se museli ubránit zvířatům nebo jak se z vlka stal přítel člověka. Ostatně příběh s vlkem se mi líbil nejvíc.
Knihu všem začínajícím čtenářův doporučuji. Má velká písmenka, je doplněná o pěknou ilustraci a na konce každého příběhu je dvojstránka plná zajímavostí (ta už je psaná menším písmem a tak jsem ji synovi za odměnu četla vždy já). Kniha patří do edice "První čtení s ponaučením", což je opravdu pravda. Dítě čte a ještě se dozví něco zajímavého.

TIP: Máte rádi Databázi knih?

pravěk

Autoři knihy