Do vody

Do vody
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/408225/bmid_do-vody-APE-408225.jpg 3 2616 2616

Vyhýbejte se tichým vodám, nikdy nevíte, co se skrývá pod hladinou… V říční tůni se najde tělo svobodné matky – a to právě na místě, kde bylo téhož léta objevena mrtvola mladého děvčete. V historii malého městečka Beckford to sice nejsou první ženy, jejichž osud se na onom místě uzavřel, jsou to však právě ony dvě, jejichž smrt rozčeří nejen hladinu řeky, ale i poklidné životy zdejších obyvatel. A z temných vod začínají najednou na světlo dne vyplouvat dlouho zamlčovaná tajemství… Druhý román Pauly Hawkins, jejíž předloňský debut Dívka ve vlaku se stal fenoménem, když překonal všechny rekordy v rychlosti prodeje (doposud se ho po celém světě prodalo přes 18 milionů výtisků), 79 týdnů se držel na prestižním žebříčků bestsellerů New York Times a na jeho motivy byl natočen znamenitě obsazený film. Není pochyb – tohle bude knižní událost roku!... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

Into the Water, 2017

mone
01.07.2017 2 z 5

Jednou větou: Překombinované zklamání o vodě s pořádně uřvaným marketingem.

Danago
01.07.2017 2 z 5

První třetina působila těžkopádně a zmatečně, jako že o ničem. Nakonec jsem se donutila vydržet do konce. Zápletka je zajímavá, ale podaná naprosto nudně, nečtivě, mě to vůbec nebavilo. Dívka ve vlaku se mi nijak zvlášť nelíbila , ale proti tomuto byla aspoň čtivá a napínavá..... Co můžu nadšeně ocenit je volba obálky, ta je nádherná.

ivousekk
29.06.2017 3 z 5

Nebylo to spatne, napad bezva, jen to provedeni. Za mne pohled prostrednictvim zbytecne moc osob. Docela mi trvalo, nez jsem se zorientovala. A taky mi trvalo, nez jsě se zacetla. Prvnich 100 stran to slo ztuha, v pulce uz se to rozjelo a pak uz to bylo mnohem lepsi. Ale diky reklamni masazi a precteni Divky ve vlaku jsem cekala vic.

andy_nejedla
29.06.2017 5 z 5

Knížka předčila moje očekávání! Přečetla jsem ji hrozně rychle, protože se do ní dá hodně dobře začíst. Určitě doporučuji. :-)

ArwenEvenstar
29.06.2017 4 z 5

Velmi čtivá kniha. Líbila se mi zápletka točící se kolem tůně Tonoucích. Kladně hodnotím i vyprávění děje z pohledu více postav. Na druhou stranu bylo v knize postav celkem dost a občas mi chvíli trvalo, než jsem si uvědomila, o koho se vlastně jedná. Děj byl zajímavý, ale někdy celkem předvídatelný. Přesto se mi kniha líbila, ale myslím, že už se k ní v budoucnu vracet nebudu.

pettrass
28.06.2017 3 z 5

Musím přiznat, že Paula Hawkins píše čtivě. Trochu jsem se ztrácela v postavách, děj byl jednoduchý, nic moc originální a samotný závěr mi přišel příliš stručný a nedotažený. Na druhou stranu se mi líbily kratičké kapitoly a vyprávění příběhu více postavami. I přes výtky se mi kniha líbila, jen jsem trochu rozmazlená lepšími detektivními příběhy s více propracovanějšími zápletkami.

Adush
27.06.2017 5 z 5

Naprosto "rozkošná" knížka. Píšu to v uvozovkách, protože kniha plná napětí a vražd nemůže přece být rozkošná.. Knížka mi totiž naprosto sedla, je perfektně napsaná, oddechová (pro čtení ve chvílích klidu), a se zápletkami jako by se autorce roztrhl pytel. Samé překvapení až do posledních stránek.
Ve srovnání s Dívkou ve vlaku už se mi lépe orientovalo při "přeskakování" mezi postavami. Musí se na to zvyknout a pak už to jde samo.
P.S.: Až skoro do 3/4 knížky jsem si myslela, že Nickie je mladá paní a ona ve skutečnosti byla stará :D..

edith79
26.06.2017 5 z 5

Skvělá kniha. Kniha, která nemá hluchá místa, plyne kupředu bez zbytečně obsáhlých popisů míst, osob a situací. Plyne jako ta temná voda, která láká a děsí a nutí vás plynout s ní až do konce.

Zrzavá_Tereza
26.06.2017 2 z 5

Téma vody a utopených žen se mi líbilo, ale čím blíž konci jsem se dostávala, tím víc jsem byla zklamanější a četla jsem spíše tak ze setrvačnosti... Škoda, protože taková Dívka ve vlaku mě vážně bavila.

adelaska
26.06.2017 3 z 5

Příběh samotný mě velice zaujal. Ale počáteční zmatenost v postavách mi docela vadila. Nicméně od půlky opravdu slušný thriller. Ale celou dobu js čekala na odpověď na jednu otázku a ta se mi zrovna nedostala, což mě mrzí. Hodnotím průměrně. Jsou lepší thrillery, ale tento nebyl vůbec špatný, určitě si zaslouží, abych si jej někdy v budoucnu znovu přečetla.

Zoy
26.06.2017 5 z 5

Kniha se mi líbila, oddychovka na víkend, ale určitě se k ní vracet v příštích letech nebudu

XenasChakram
26.06.2017 3 z 5

Zase takové eso to není. Dočetla jsem to v sobotu a už nevím o čem to bylo. Je to zmatené a vadilo mi množství vulgarit. Prostě průměr.

Jana77
26.06.2017 4 z 5

Rozjezd hodně pomalý, docela zmatený, musela jsem se hodně soustředit, abych se zorientovala. Konec už měl své grády, ale i tak-jako Bestseller bych knížku asi neoznačila.

Káča Máča
25.06.2017 3 z 5

Po Dívce ve vlaku jsem si myslela, že celý ten humbuk kolem Pauly Hawkins je naprosto zbytečný. No po tomhle už si to nejenom myslím, ale jsem o tom skálopevně přesvědčena. Do vody se díky obrovské reklamě jeví jako supersenzační thriller, který vám vezme dech. Bohužel tomu tak není (alespoň u mě). Přesvědčila jsem se, že díla paní Hawkinsové jsou sice dobrá, ale to je právě ono - JEN dobrá a upřímně řečeno nezasluhující takovou propagaci. Čtenář, který už má něco načteno a přečetl alespoň pár vyníkajících thrillerů, se musí u podobných knih zákonitě nudit. Příběh se tvářil mysteriózně, ale na mě je bohužel málo propracovaný. Žádné mrazení v zádech se nekonalo, žádná překvápka, spoustu faktů se dalo očekávat dopředu, navíc jsem se lehce ztrácela v záplavě postav. Prostě průměr, který neurazí, ale rozhodně nenadchne a nenutí číst dál.

Igramul
25.06.2017 5 z 5

Těšil jsem se až tuto knihu přečtu a určitě nejsem zklamaný. Má sice takový pomalejší rozjezd ale pak je to hezky čtivé a plné zvratů. Člověk si myslí, kdo to mohl udělat a nakonec vyplouvají na povrch věci, které nečeká. Konec byl sice trochu divný ale i tak je ta kniha skvělá stejně jako Dívka ve vlaku :) určitě doporučuji

Gigy
25.06.2017 3 z 5

Kniha měla velmi dobrou reklamu, těšila jsem se tedy, až se do ní začtu. Po přečtení prvních stránek jsem chtěla knihu odložit, působila těžkopádně a zmatečně. Nakonec jsem se nějakým záhadným způsobem dobrala až na konec. Příběh jako takový není špatný, zápletka je zajímavá, ale asi trochu nešťastně podaná. Zkuste a uvidíte.

kamča4
24.06.2017 3 z 5

Kniha se mi moc nelíbila a ani mi nesedl styl, kterým byla napsána.

kytarka
24.06.2017 3 z 5

Z knihy jsem zmatená. Líbila se mi i nelíbila. Zajímavě napsáno, ale něco mi v tom chybělo.

LKS
23.06.2017 3 z 5

Tak moc jsem se těšila. A ted, po přečtení mám akorát sama na sebe vztek, že jsem opět podlehla marketingovemu tahu

HaHa11
23.06.2017 5 z 5

Anglické maloměsto, vztahové propletence, dávné šeptandy a ještě dávnější hrůzostrašné historky. Celkem dobrý odrazový můstek pro solidní detektivku. Autorce přiznávám schopnost vtáhnou do děje - po přečtení Dívky ve vlaku (která mě zase tak neuchvátila) jsem při cestách pozorovala domy kolem trati a přemýšlela, zda nejsem právě svědkem něčeho nekalého ..... Tu řeku, kolem které se to všechno točí, vidím také jasně. Místa, kam slunce nedosáhne, a dno, odkud se bahno postupně uvolňuje.
Vypravěči se střídají rychle, a že má každý z nich aspoň trochu másla na hlavě, pozná čtenář po několika desítkách stránek. Ten konec vůbec nebyl špatný ....
Ale vysvětlete mi, co ten učitel? Nebo jsem někde nedávala pozor?!