Do nejtemnějšího kouta

Do nejtemnějšího kouta https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/220345/mid_do-nejtemnejsiho-kouta-Rzm-220345.jpg 4 142 50

Cathy je obyčejná dívka. Ráda se chodí bavit s přáteli a bezstarostně si užívá život. Všechno se ale změní, když jednoho dne narazí v klubu na šarmantního muže, který se zdá být ztělesněním všeho, po čem touží. Ten se však záhy začne zlověstně měnit a kolem Cathy se utahuje smyčka násilí, pronásledování a týrání. Příběh má dvě roviny, v první se Cathy zoufale snaží uniknout svému trýzniteli, zatímco v druhé rovině, o pár let později, jsme svědky jejího boje s následky dlouhodobého týrání. Nadějí je pro ni mladý psycholog, který ji pomalu vrací zpět do života. Mezitím ale opouští brány vězení muž, který jí tolik ublížil. Kolem Cathy se začnou dít zvláštní věci; je to náhoda, výplod její mysli, nebo je za tím víc?... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Argo

Into the Darkest Corner , 2011

orinka3
03.02.2018 2 z 5

Nebavilo mě to. Popisování neurotického chování "hrdinky" velmi obtěžuje, její chování šlo na nervy i mně a navíc to pravidelně střídání času.... Takovou rádoby detektivku, která umělým natahováním školáckým způsobem šidí čtenáře, fakt zapotřebí nemám.

Barbanka
24.11.2017 5 z 5

Knížka se perfektně četla. Krátké kapitoly mi velmi vyhovovaly :) Děj byl napínavý, hlavní hrdinka sympatická, co víc si přát ? ;)

Allla9
22.10.2017 5 z 5

Strhující děj plný napětí a tajemna. 100% stojí za přečtení.

Beky
29.09.2017 5 z 5

Napínavé. Strhující. REALISTICKÉ!!!
Totálně živé, nedovolí vám přestat číst... Chcete vědět, jak to s ní dopadlo... A s ním taky. Neumím si představit, že se něco takového někde mezi námi děje...

Lady Jane
12.09.2017 5 z 5

Za mě skvělé, nemohla jsem se odtrhnout,příběh mě úplně pohltil...skoro to na mě dělá dojem, jako kdyby paní Haynesová psala o něčem, co sama prožila, příběh působí nesmírně autenticky, brilantně napsané.

Danago
26.08.2017 2 z 5

Tak tentokrát opět půjdu proti proudu. Knížka mě neskutečně zklamala. Zápletka je nastíněná velice nepřesvědčivě. Hlavní hrdinka musela vždycky tpět nějakou poruchou , podle jejího chování v minulosti. To že běhala po barech a hledala nezávazný tvrdý sex jí do role , do níž se později dostala skoro předurčovalo. Naprosto nesympatická hrdinka. Spousta stran zbytečně popsaných stále dokola stejným vysvětlováním její obscese. Pochopila bych to z jedné kapitoly. Knížka byla zoufalá nuda. Děj naprosto předvídatelný bez jakéhokoli napětí a překvapení. V poslední době jsem četla nejméně dvě knihy na toto téma, které byly nesrovnatelně lepší.

ŠtěpánkaB.
08.08.2017 5 z 5

Výborná kniha, skvěle vystavěná - úplně jsem cítila, jak se moje pocity v průběhu čtení vyvíjejí spolu s pocity Cathy. Samotný děj je trochu předvídatelný, ale nijak to neubírá na mrazivosti a napětí. Když tenhle komentář píšu, jsou tři hodiny ráno - nemohla jsem se odtrhnout :D Doporučuju.

kikies
18.04.2017 5 z 5

Výborný psychothriller, který lze jen doporučit. Dokonalý popis plížícího se zla, s nímž se zpočátku milující a dokonalý partner mění v bestii schopnou čehokoli. Šílenství, do kterého se člověk k postupně propadá, když už mu nikdo nevěří, nikdo nepomůže. Děsivé a bohužel možná ještě pořád příliš aktuální téma, bravurně zpracované.
A ano, kniha obsahuje obsáhlé pasáže o kontrolovací mánii hlavní hrdinky, ale o to právě přece jde... Je to psychothriller, který poukazuje na to, co se s obětí stalo, jaké můžou být celoživotní následky psychického poškození. Shrnout to do jedné kapitolky jen tak pro přehled by totálně zabilo věrohodnost a obludnost toho všeho, co Lee způsobil a s čím Cathy musela bojovat...

Nestorkea
09.11.2016 5 z 5

Prvních pět kapitol jsem se trochu ztrácela, ale podle stylu psaní mi bylo jasné, že to bude dobrá knížka. Pak jsem se zorientovala a... No prostě jsem ji nedokázala odložit, dokud jsem ji nepřečetla.. Takže jsem začala večer v osm a skončila asi ve dvě ráno.. Zaprvé bych neusnula, a zadruhé mě prostě hrozně zajímalo, jak to dopadne... Tahle knížka mi sedla. Krátké kapitoly udržovaly rychlý spád a styl psaní navozoval správnou děsivou atmosféru. Nejhorší na tom je, že podobné věci se dějí dnes a denně všude po světě... Velmi silná kniha.

Lucina88
21.10.2016 3 z 5

Při prvních 100 stranách jsem se tak tak prokousávala, ale měla sem pocit, že nesmím přestat. A jsem ráda, že sem knihu nezavřela. Kniha mohla být určitě o minimálně 100 stran kratší. JInak skvěle a poutavě psané, za den přečteno :)

Tři hvězdy proto, že kniha mohla být kratší a taky pro ty kapitoly, kde hlavní hrdinka prožívá následky své psychické poruchy tím, že neustále kontroluje byt. Stačilo to hodit do jedné kapitolky, aby byl čtenář v obraze a ne přes 60 stran...

fis.rena
09.10.2016 5 z 5

421 stran naděje,strachu,psychického i fyzického teroru,otázek bez odpovědí,pocitu bezmoci a svázanosti bez jakékoli kladné vyhlídky do budoucnosti. Představa této situace je prostě nepředstavitelná.
Skutečný psychothriller,který,ač je obsáhlý,vás nepustí a nedá vám spát. Skvěle napsaná kniha,při které se mi svíralo hrdlo a hlavou mi běželo jen jedno,a to "Lee,ty jsi opravdu ubohý bezpáteřní chudák."

hruskovalucie93
25.07.2016 5 z 5

Jedním slovem neskutečné psycho. Ale byla to pecka. I když má kniha přes 400 stran, přečetla jsem ji za velmi krátkou dobu, protože jsem se jednoduše nemohla odtrhnout. Jedna z nejlepších knih, kterou jsem četla. Dočítala jsem jí večer a přiznávám, že mi bylo dost ouzko a na ulici bych v tu chvíli nevyšla ani za nic. Dávám 5 hvězd a těším se na další knihy od této autorky.

ClaireM
27.06.2016 2 z 5

Moc sem se na knihu tesila i pro vysoke hodnoceni, ale byla to strasnaaaa nudaaa. Docetla jsem ji protoze jsem stale cekala jestli me prekvapi ale neprekvapila. Moc me to zklamalo. Zadnou zapletku ani nic napinaveho necekejte. Porad dokola se opakujici jak hlavni hrdinka kontroluje byt je otresne otravne. Napad je fajn ale jak je kniha napsana se mi nelibi :(

Peace
18.05.2016 5 z 5

"Vím, že to všechno zní šíleně. Asi se to těžko chápe, když člověk nežil s někým takovým."

Kniha, na kterou jen tak nezapomenete a která více než jasně ukazuje na staré dobré moudro "Co vás nezabije, to vás posílí."
Opravdu doporučuji a přeji, ať se s lidmi jako je Lee setkáváme pouze v papírových podobách ;o)

Jezinka78
26.04.2016 5 z 5

Dlouho jsem si tak dobře nepočetla. Knihu jsem nemohla odložit.

Daenerys
29.03.2016 3 z 5

Povedené, husí kůži jsem měla! Příběh vyprávěn z pohledu hlavní hrdinky v krátkých kapitolách, kde se střídá minulost s přítomností - nelze se odtrhnout.

Šánka
03.02.2016 5 z 5

Naprosto bravurně napsaný psychothriller. Ve dvou časových linkách se odvíjí příběh týrané mladé ženy. Je to přes 400 stran mrazivého napětí, po kterém se mně bude špatně usínat. I když jsem na toto téma četla více knih, pocity oběti týrání a jejich následky jsou výborně popsány, až mě překvapilo, že je to autorčina prvotina.

bookcase
13.01.2016 5 z 5

Opět další z řady výborných psychothrillerů napsaný tak, že jsem do poslední chvíle nevěřila raději nikomu :))). Jsem zvědavá na další autorčiny knížky.

petaSk
05.12.2015 3 z 5

Kniha byla velmi čtivá a autorka v ní dobře pracuje s detaily. Líbily se mi i dvě časové linie, které se ob kapitolu střídaly. Jinak je ale kniha plná klišé a zoufale neoriginální. Je v ní použito to nejklasičtější schéma příběhu o týrané ženě, které jsem četla a viděla nesčetněkrát. Stále jsem doufala, že mě děj něčím překvapí, ale nestalo se. Tenhle příběh bych asi raději viděla zfilmovaný, protože atmosféra a herci by tak mohli vyvážit otřepanost příběhu. Hrdinka sama o sobě byla na začátku zajímavá se svou poruchou, bohužel pak sklouzla k tuctovosti, stejně jako celá kniha.

Hella
14.11.2015 4 z 5

Ano, je to nepochybně řemeslně velmi dobře napsaná kniha, vše je správně nadávkováno - napětí, naděje, empatie, strach, věrohodnost, originalita, ale přesto se mi to nečetlo dobře... a určité pasáže jsem musela s bušícím srdcem přeskakovat. Takže ano, nemohla jsem se od knihy odtrhnout, ale zároveň ne - neodpočinula jsem si tentokrát u čtení tak, jako jindy. Přesto jsem zvědavá na další autorčin titul.