Do nejtemnějšího kouta

Do nejtemnějšího kouta https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/220345/mid_do-nejtemnejsiho-kouta-Rzm-220345.jpg 4 142 50

Cathy je obyčejná dívka. Ráda se chodí bavit s přáteli a bezstarostně si užívá život. Všechno se ale změní, když jednoho dne narazí v klubu na šarmantního muže, který se zdá být ztělesněním všeho, po čem touží. Ten se však záhy začne zlověstně měnit a kolem Cathy se utahuje smyčka násilí, pronásledování a týrání. Příběh má dvě roviny, v první se Cathy zoufale snaží uniknout svému trýzniteli, zatímco v druhé rovině, o pár let později, jsme svědky jejího boje s následky dlouhodobého týrání. Nadějí je pro ni mladý psycholog, který ji pomalu vrací zpět do života. Mezitím ale opouští brány vězení muž, který jí tolik ublížil. Kolem Cathy se začnou dít zvláštní věci; je to náhoda, výplod její mysli, nebo je za tím víc?... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Argo

Into the Darkest Corner , 2011

LeSk
05.11.2023 5 z 5

Perfektní čtení, hltala jsem stránku za stránkou. Velmi mi vyhovovaly krátké kapitoly, zpočátku jsem si pletla minulost a současnost, ale brzy jsem se zorientovala. Opravdu skvělá kniha, která mě donutila k zamyšlení. Doporučuji.

Pavlina50
22.12.2022 5 z 5

Perfektní, čtivé, strhující i přes velký objem knihy co do počtu stránek. Nenudilo…popsány všechny parametry partnerského násilí – nejdřív občasná hrubost, pak stupňující se i čím dál intezivnější násilí, střídavé omluvy a sebelítost, snaha o izolaci atd…a najednou je pozdě a vlastně už jde o holý život. Hlavní hrdinka se svým zvláštním psychotickým chováním je vykreslena zajímavě a uvěřitelně.

Bude nebo nebude happy end?

Prostě parádní, napínavé a strhující čtení. V záplavě knih s podobnou tématikou jeden z nejlepších příběhů.

Comelye
17.04.2022 5 z 5

Uf, tak to bylo mistama pěkné psycho. Knížka super, bavila mě od začátku do konce i když se mi semtam nečetla moc dobře kvůli násilí a určité beznaději, sužující nemoci...Chování postav, děj i konec - vše je uvěřitelné, čtivé, takové knihy mám ráda :)

Bara52
27.11.2021 4 z 5

Ctivy, napinavy psychologicky thriller, misty mi to prislo trochu nedotazene, ale jako celek to pusobilo dobre. Cetla jsem ale uz napinavejsi knizky, tak vysoke hodnoceni, jako tato knizka ma, bych ji asi osobne nedala.

Lucc93
22.07.2021 5 z 5

Jedním slovem neskutečné psycho. Ale byla to pecka. I když má kniha přes 400 stran, přečetla jsem ji za velmi krátkou dobu, protože jsem se jednoduše nemohla odtrhnout. Jedna z nejlepších knih, kterou jsem četla. Dočítala jsem jí večer a přiznávám, že mi bylo dost ouzko a na ulici bych v tu chvíli nevyšla ani za nic. Dávám 5 hvězd a těším se na další knihy od této autorky.

perpe2a
05.04.2021 5 z 5

Úžasné, skvěle napsaná kniha o vztahu a lásce s psychopatem a násilníkem, manipulace... Postavy jsou perfektně vykresleny včetně psych.poruch...nádhera, četlo se to super a rozhodně stojí za to.

playada
05.02.2021 5 z 5

Nejhorší je ta bezmoc, že vám nikdo nevěří. Nemůžete se na nikoho spolehnout a musíte si sami vymyslet strategii přežití.

Stella_Reed
26.07.2020 4 z 5

První půlka knížky mě nebavila. Pořád jen popis, jak hlavní hrdinka kontroluje dveře, okna, dveře. Druhou půlku jsem přečetla jedním dechem.

niki7763
17.07.2020 3 z 5

(SPOILER) Bohužel víc než 3 hvězdy dát nemůžu. Začátek byl docela slibný, od začátku víte, co se tam prostě bude dít. Kniha je čtivá, sem tam napínavá... Ale to je tak vše. Opravdu hrdinka je velice nesympatická. Její porucha je zbytečně dalo by se říct roztahaná na milion stránek. Věčné kontrolování, strach úplně ze všeho ale přece jen jde do temných uliček či bytu.
Vyloženě mě nebavily krátké časové úseky. Nemáte vůbec šanci ani vstřebat různé chvíle či jak to nazvat. Nemůžete si o ničem udělat obrázek. Preskakovala jsem odstavce, div ne celé stránky. Ale pořád jsem si naivně myslela, že na konci čeká nějaký senzační "boom" kdy to na ní někdo opravdu vše narafičil, nebo je sama Cathy posedlá Leem a vše si vymyslela. Ale ono nic. Dokonce jsem velice obdivovala Stuiarta, který byl tak trpělivý a snášel výlevy neurotické Cathy.
No v dnešní době je takových knih opravdu strašná spousta, ale tím, že knížka je poněkud starší, tak to v té době nejspíš působilo opravdu razantně s napětím.
U mě bohužel nezabodovala, možná je to knihou Za zavřenými dveřmi nebo Poslední paní Parrishovou ale tohle bylo nemastné, neslané. Bohužel, ale dnes a denně jsou miliony žen oběti takových tyranů. Smutné

Lkomrska
15.04.2020 5 z 5

Kniha přečtená za dva večery. Super. Čtivá, jednoduše napsaná. Doporučuji

alexis818
05.08.2019 5 z 5

Moc pěkná kniha,měla hodně stran,ale do těch stránek se vešlo hodně bolesti,strachu a velkého odhodlání zbavit se duševní poruchy.Opravdu dobře napsané a doporučuji.

evin84
12.05.2019 5 z 5

Uzasna kniha. Nutila mě číst dal a dal, držela me v napětí a ani jedna stránka mě nenudila.

elisa194
27.12.2018 3 z 5

Na knihu jsem se dlouho tesila a dlouho jsem ji nemohla sehnat. Ale bohužel jsem z ni nebyla moc nadšená. Knihy s takovou tematikou jsem uz cetla a na knihu Za zavřenými dvermi opravdu nemá. Chybelo mi jakekoliv napeti, kapitoly, kdy Cathrine neustale kontrolovala byt a v podstate tu bylo popsane jen co vse zkontrolovala me nebavily. Člověk vedel jak to dopadne a jen cekal, jestli mel pravdu nebo ne. Skoda..

SimonaP
09.12.2018 4 z 5

Knížka byla napínavá, o tom žádná, ale hlavní hrdinka mi byla nesympatická od samého začátku. Popisování její poruchy na každé desáté stránce mi přišlo otravné, stačilo by mi to jednou.SPOILER :Myslím si, že jí nic nebránilo vztah utnout, dokud byl čas. A nepochopila jsem, proč si poté nedala do bytu alarm?

snoopylady
26.09.2018 5 z 5

Dlooouuuhá kniha, nicméně ani jedna strana mě nenudila. Perfektní psychothriller, napínavé od první strany do poslední včetně konce.
Velmi pěkně popsána obsedantně kompulzivní porucha, posttraumatická stresová porucha i to, že se s tím dá něco dělat, pokud člověk chce.
S hlavní hrdinkou jsem prožívala strach i pocity bezmoci a fandila jí, aby to všechno zvládla.

micha-ella
30.08.2018 4 z 5

Až do strany 300 (!) je to zdlouhavé a natahované jak žvýkačka, pak teprve děj zhoustne. Co se týče pravděpodobnosti, nepochybuji že existují psychopati, ale velmi pochybuji, že existuje doktor, který by si vybral takovou partnerku. A když měla tak zlé zkušenosti a když se tak hrozně bála, určitě by potmě nechodila do temné uličky nebo cizího otevřeného bytu atp. Přesto dávám čtyři hvězdičky, protože jsem u toho seděla jako pecka.

Ashlee86
01.08.2018 5 z 5

Realistické, skvěle napsáno. Příběh na který jen tak nezapomenete.

Sofós
09.07.2018 4 z 5

Co se stane, když se mladá dívka zamiluje do muže, ze kterého se vyklube sadistický psychopat? Je možné uniknout jeho vlivu? A jaké následky na psychice to může mít? Velmi zajímavá knížka ve dvou časových liniích popisuje život, útěk a vyrovnávání se s následky takového patologického vztahu. Kniha je velmi realistická a mrazivá...

ArwenAragorn
29.03.2018 2 z 5

Kniha mě hodně zklamala. Je nudná, bez napětí a s nesympatickou hlavní hrdinkou. Děj se sune velmi pomalu a v podstatě se opakuje pořád dokola. Nemám důvod dát víc než dvě *.

BariEli
28.03.2018 3 z 5

Tohle bylo hodně zajímavé. Sledujeme příběh ve dvou časových rovinách - odstup cca 5-ti let. Popis obsedantně-kompulsivního chování bylo neuvěřitelně autentické. Ne úplně souhlasím s anotací:"Cathy je obyčejná dívka." Není. Nebyla v roce 2003 ani v roce 2007. Jako jo, tři hvězdičky si zaslouží.

thrillery tajemství násilí domácí násilí týrání psychologické thrillery vyrovnání se s minulostí

Elizabeth Haynes
anglická, 1971
2015  87%Do nejtemnějšího kouta
2015  68%Pomsta přílivu

Kniha Do nejtemnějšího kouta je v