DMZ 2: Tělo novináře

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Vítáme vás v nové americké občanské válce. Ve Spojených státech budoucnosti vypukl konflikt mezi vládou a odtrženeckými Svobodnými státy. Manhattan se změnil v cosi, čemu se eufemicky říká DMZ, demilitarizovaná zóna, ale co je spíš peklo na zemi pro každého, komu se odsud nepodařilo utéct nebo kdo sem přišel zvenčí a uvízl tu. To druhé platí pro mladého reportéra Mattyho Rotha. V prvním dílu jsme sledovali, jak se do DMZ dostal a začal se seznamovat s tamními podmínkami a obyvateli. Ve druhém svazku, Tělo novináře, musí Matty působit jako prostředník při vyjednávání, jehož cílem je propuštění jeho někdejšího šéfa, slavného novináře, který skončil jako zajatec Svobodné armády. A to je příležitost, aby nás autoři provedli další částí galerie barvitých prostředí a svérázných postav, které zabydlují svět jejich DMZ....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/72_/72685/dmz-telo-novinare-72685.jpg 4.331
Série

DMZ 2.

Žánr
Literatura světová, Komiksy
Vydáno, BB art, Crew
Orig. název

DMZ 2: Body of a Journalist, 2006

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (4)

Kniha DMZ 2: Tělo novináře

Přidat komentář
jarynek
03.06.2018

Tento díl se mi líbil o něco mále více než první. Jedná se o kompaktnější příběh než v první knze, kde šlo částečně o útržkovité seznamování s terénem. Téma vypouštění falešných zpráv, ovlivňování veřejného mínění za účelem ospravedlnění svých kroků a cesta za cílem, kdy účel světí prostředky. Vše samozřejmě zjednodušené, ale autoři s těmito tématy dobře pracují, takže děj plný napětí rychle ubíhá. Už i na na kresbu jsem si oproti prvnímu dílu zvyknul, takže spokojenost.

B-artX
04.02.2018

Výborný komiks, zábavnější a napínavější než první díl. Děj se pořádně rozjel a jsem s celkovým světem velmi spokojený. Matty je sympatická hlavní postava a docela jsem se do něj vcítil. Komiks má krásnou kresbu, ze začátku se mi moc nelíbila, ale teď jsem z ní nadšený.


Disease
09.05.2017

Lepší než první díl, kompaktnější děj, ne jen takový úvod.

Kapis
23.05.2013

Pro mně je tento díl kapku slabší než jednička, ale na druhou stranu rozjíždí další linie a přednáší čtenáři další "praktiky" dnešních hegemonických vládců. na první pohled se může zdát, že je zde vláda USA prezentována jako ee a SSA mňam, mňam. Z mého subjektivního hlediska jde ze SSA mnohem větší strach a mám i pocit, že se povedlo Woodovi nastínit, že to jsou úplně stejní bezohlední hajzli. Že obě strany konfliktu jsou to samé jen v bleděrůžovém. Že je vedení USA ee je jasné, ale já cítím po přečtení to samé o "Svobodných".

Tak a teď zase pár vodítek pro ty, kdo v tom vidí jen líbivý komiks. Zaprvé mně hned zkraje moc zaujala stíhačka zaražená v Empire State building - to je divné, že to nespadlo:-D a zadruhé Leitmotiv celého tohoto booku a tím je vytváření falešné vylhané záminky k ospravedlnění svých jakkoli brutálních a neospraveditelných akcí. Akce pod falešnou vlaskou, takzvané "false flag". V tomto případě to mají být pouze dva mrtví novináři, nic moc velkého, ale jak vidno, stačilo by to k masivní invazi. Pokud někdo tápe, co všechno se pod falešnou vlajkou, událo/děje, případně připravovalo, ale nebylo uskutečněno (např. operace Northwoods, tak podobná 11.9.2001), ať trochu zapátrá na netu. Možná, že se nebude stačit divit. Začíná mě tento komiks i přes jeho kapku naivnost bavit a věřím, že dokáže pár lidem trochu pootevřít oči. Výtvarně odlišné prostřihy obálkami, novinami atd. jsou úžasné. Spokojenost.

Štítky

komiksy Vertigo Comics

Autoři knihy

Riccardo Burchielli
italská, 1975
Brian Wood
americká, 1972

Kniha DMZ 2: Tělo novináře je v

Právě čtených1x
Přečtených38x
Doporučených1x
Knihotéce25x
Chystám se číst4x
Chci si koupit1x