Dĺžka života

Dĺžka života https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/125623/dlzka-zivota-125623.jpg 4 205 43

Toby Harperová pracuje v nemocnici na predmestí Bostonu. Počas nočnej zmeny jej privezú pacienta s čudnými príznakmi. Kým ho stihne vyšetriť, pacient zmizne bez stopy a už sa nikdy nenájde. Z lekárskych záznamov zistí, že bol síce veľmi starý, ale výnimočne zdravý. Pri návšteve kliniky, kam pacient patril, sa spozná s ambicióznym černošským lekárom Braceom, ktorý jej – hoci neochotne – pomáha pri pátraní. Po čase k nej privezú druhého pacienta s rovnakými príznakmi. Tento však nezmizne. Príde si poňho lekár z kliniky, prevezme ho do svojej starostlivosti, a pacient zomiera. Toby napriek jeho odporu presvedčí súdneho lekára Dvoraka, aby ho pitval.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Ikar (SK)

Life Support , 1997

jasmína
13.06.2012 3 z 5

Souhlasím se skuelnkou, závěr knihy mi taky přišel hodně rychle vyřešen, ale jinak se mi četba knihy líbila, chvilkama horor, sci - fi, detektivka, láska, nechybělo tam snad opravdu nic :)

skulenka
11.02.2012 4 z 5

Opět mě Tess nezklamala, avšak měla jsem pocit, že konec byl rychle napsán či redakčně upraven, zkrácen. Na posledních stránkách se najednou vše rychle událo, vyřešilo, chybělo mi tam vysvětlení posledního podstatného detailu. Tematicky je kniha až strašlivě aktuální, i když její vydání se datuje o více jak 10 let zpátky.

RADOST
08.01.2012 4 z 5

Napínavá četba, thriller o genetických pokusech. Fikce nebo jedna z cest, kterými by se mohl vědecký výzkum ubírat?

lékařské prostředí thrillery

Tess Gerritsen