Dlabačov a nymburský rod Dlabačů

Dlabačov a nymburský  rod Dlabačů https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/479739/bmid_dlabacov-a-nymbursky-rod-dlabacu-6I1-479739.png 4 2 2

Biografické a rodinné memoáry rodu Dlabačů, z jejichž rodu vzešla řada výrazných osobností. Byl jim například nymburský doktor Jan František Dlabač, lékař Boženy Němcové a obrozenecký buditel, jeho děti Jan Tomáš Dlabač, ředitel roudnické hospodářské školy a Kateřina Emlerová, jedna ze zakladatelek první české školy pro dívky,, Minerva. Kniha se věnuje hlavně lékaři Janu Františku Dlabačovi a pokračovatelům jeho rodu až po posledního mužského dědice a obsáhlá časový rámec rámovaný zhruba polovinou 18.století a počátkem 21.století.... celý text

Lenka4
07.02.2023 3 z 5

Rodinné kroniky většinou nebývají příliš atraktivní pro nahodilé čtenáře. Autorka této však měla štěstí na dochované písemnosti, z nichž mohla čerpat a na zajímavé osobnosti v rodové linii. Vždyť kdo má mezi předky kominíka z Itálie či někoho, kdo si dopisoval s Boženou Němcovou?

maryzka
04.09.2021 5 z 5

Vzhledem k tomu, že tato kniha je moje lokální srdečnost, tak mě ihned zaujala i když mě zaujala ihned po ohlášení. Nikdy bych nevěřila, že ještě jsou nějaký potomci a hlavně jsem nevěřila s kolika rody byli spřízněni dokud paní Zítková nenapsala tuto knihu. Líbí se mi tady i rodokmen a je to dobře, jinak by se člověk moc nevyznali, ono by to ani bez rodokmenu nešlo, neboť rodiny měli více děti než je tomu dnes. Dokonce se nachází i obrazová příloha což taky hodnotím velmi dobře.

Eva Marie Zitková
česká, 1940