Divoši

Chon a Ben pěstují marihuanu, velmi kvalitní marihuanu. Svým zákazníkům ji dodávají přímo, a to se samozřejmě nelíbí ani drogovým kartelům, ani jejich bossům. Proto unesou a uvězní Chonovu a Benovu milou O a přislíbí její navrácení, pokud jim budou Chon a Ben tři roky dodávat své vyhlášené zboží. Nebo ji vyplatí – výše výkupného je však až podezřele podobná zisku za ono tříleté období pečlivé produkce. Chon a Ben peníze nemají – nezbývá tedy než okrást ty, kteří je okrádají o výdělek a milovanou O o svobodu… Svižný krimiromán ze současné Ameriky: New York Times jej zařadil mezi deset nejlepších knih roku 2010 a Oliver Stone podle něj natočil film....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/132618/divosi-Mx9-132618.jpg 3.880
Literatura světová, Thrillery
Vydáno, Knižní klub

Savages, 2010

Kniha Divoši

Ni.kk.i

Styl, jakým je kniha napsána, mi vůbec nesedl. Jinak postavy i děj super. Film se mi ale líbil více.

Indiana
24.11.2019

Knihu jsem si koupil po zhlédnutí vynikajícího filmu Olivera Stonea a zhltnul jsem jí do dvou dnů, šlo o velmi čtivý kousek. Lado, to byl pěkný parchant :) 80%

Brooksie
27.09.2018

Ústredné trio je napísané dobre, ich charaktery nie sú čiernobiele. Majú síce viac chýb než pozitívnych vlastností, ale aj tak pôsobia sympaticky a držal som im palce. So zápornými postavami už je to horšie, ale skutočným problémom je tu zápletka, ktorá je len ďalšou variáciou "drogového obchodu, ktorý sa zvrtol" a neponúka nič viac. Drsné dialógy a otvorený postoj k sexualite sú fajn, ale.... proste ma to nestrhlo.

nikol1774
16.09.2017

Za mě, nic moc, spíš nic než moc.. Vůbec jsme se netrefila do výběru, opravdu nezajímavá knížka.. pro puberťáky..

Jury
22.05.2017

Chtelo by to vic takovych knizek ;)

RickyRicardo
18.09.2016

Děj odsýpá a je plný akce. Co dodat mě se to hrozně líbilo. Doporučuji jak knihu, tak i film.

kannibal28
01.09.2016

čakal som od tejto knihy viac nebolo to zlé ale ani nič vynimočné a hlavne mi vadili tie jednoriadkove kapitoly

trudoš
15.03.2016

Jsou dvě věci, které byste o románu Divoši měli vědět. Je to hodně divoká a pěkně bezskrupulózní jízda.
Mnohé urazí nevybíravým jazykem, netradičním stylem vyprávění a syrovostí sexuálních i násilných scén, jiné naopak strhne neuvěřitelným tempem. Jste-li jemnější povahy, budete se červenat, rozčilovat a možná zvracet. Dost se na tom podepisuje literární zkratka, kterou autor hojně využívá. Snad jen jediný člověk dokáže vyprávět rychleji než on a to Ken Bruen. Ovšem co Winslow ztrácí oproti Bruenovi na rychlosti, získává za přímočarou zápletku, která má začátek, prostředek i konec. Ta se dá shrnout citací z knihy: „Než se do někoho začnete srát, zjistěte si pořádně, co je zač, ať si nenaserete do bot.“ Plusem jsou i postavy, které do děje aktivně zasahují a nejsou jím jen vláčeni. O to víc, že jde o skutečně zvláštní existence. V jednu chvíli totální vymaštěnci, v druhou jsem je naprosto miloval.
Pro mě osobně druhý nejlepší thriller roku 2012, hned za Černou nenávistí Dennise Lehanea.

Podoba
Podoba