Divoši

Divoši https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/132618/bmid_divosi-Mx9-132618.jpg 4 90 25

Chon a Ben pěstují marihuanu, velmi kvalitní marihuanu. Svým zákazníkům ji dodávají přímo, a to se samozřejmě nelíbí ani drogovým kartelům, ani jejich bossům. Proto unesou a uvězní Chonovu a Benovu milou O a přislíbí její navrácení, pokud jim budou Chon a Ben tři roky dodávat své vyhlášené zboží. Nebo ji vyplatí – výše výkupného je však až podezřele podobná zisku za ono tříleté období pečlivé produkce. Chon a Ben peníze nemají – nezbývá tedy než okrást ty, kteří je okrádají o výdělek a milovanou O o svobodu… Svižný krimiromán ze současné Ameriky: New York Times jej zařadil mezi deset nejlepších knih roku 2010 a Oliver Stone podle něj natočil film.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Savages , 2010

Merlinit
16.04.2023 4 z 5

Drsné, divné, s antihrdiny... a zatraceně dobré!

vvikingg
25.12.2022 5 z 5

Parádní nářez psaný syrovým stylem, film od Olivera Stone se v mnohém liší , ale je stejně syrový a drsný a řekl bych, že Stone zde v tomto filmu se nechal ovlivnit Tarantinem, kniha stojí za přečtení, film za shlédnutí

adelinka
17.08.2021 3 z 5

Príbeh o obchode s drogami....nehovorím, že niečo zlé, ale videla som skôr film, ako som čítala knihu a toto nie je pre mňa ten správny postup. Ale dalo sa...

TaNya_
30.04.2021

Surovost a nevybíravost co se popisu milostných scén týče je to, co si na knížce zapamatuju. Zbytek je celkem obyčejný příběh z drogového prostředí.

Ni.kk.i
28.08.2020 3 z 5

Styl, jakým je kniha napsána, mi vůbec nesedl. Jinak postavy i děj super. Film se mi ale líbil více.

Indiana
24.11.2019 4 z 5

Knihu jsem si koupil po zhlédnutí vynikajícího filmu Olivera Stonea a zhltnul jsem jí do dvou dnů, šlo o velmi čtivý kousek. Lado, to byl pěkný parchant :) 80%

Brooksie
27.09.2018 3 z 5

Ústredné trio je napísané dobre, ich charaktery nie sú čiernobiele. Majú síce viac chýb než pozitívnych vlastností, ale aj tak pôsobia sympaticky a držal som im palce. So zápornými postavami už je to horšie, ale skutočným problémom je tu zápletka, ktorá je len ďalšou variáciou "drogového obchodu, ktorý sa zvrtol" a neponúka nič viac. Drsné dialógy a otvorený postoj k sexualite sú fajn, ale.... proste ma to nestrhlo.

nikol1774
16.09.2017 1 z 5

Za mě, nic moc, spíš nic než moc.. Vůbec jsme se netrefila do výběru, opravdu nezajímavá knížka.. pro puberťáky..

Jury
22.05.2017 5 z 5

Chtelo by to vic takovych knizek ;)

RickyRicardo
18.09.2016 4 z 5

Děj odsýpá a je plný akce. Co dodat mě se to hrozně líbilo. Doporučuji jak knihu, tak i film.

kannibal28
01.09.2016 2 z 5

čakal som od tejto knihy viac nebolo to zlé ale ani nič vynimočné a hlavne mi vadili tie jednoriadkove kapitoly

trudoš
15.03.2016 5 z 5

Jsou dvě věci, které byste o románu Divoši měli vědět. Je to hodně divoká a pěkně bezskrupulózní jízda.
Mnohé urazí nevybíravým jazykem, netradičním stylem vyprávění a syrovostí sexuálních i násilných scén, jiné naopak strhne neuvěřitelným tempem. Jste-li jemnější povahy, budete se červenat, rozčilovat a možná zvracet. Dost se na tom podepisuje literární zkratka, kterou autor hojně využívá. Snad jen jediný člověk dokáže vyprávět rychleji než on a to Ken Bruen. Ovšem co Winslow ztrácí oproti Bruenovi na rychlosti, získává za přímočarou zápletku, která má začátek, prostředek i konec. Ta se dá shrnout citací z knihy: „Než se do někoho začnete srát, zjistěte si pořádně, co je zač, ať si nenaserete do bot.“ Plusem jsou i postavy, které do děje aktivně zasahují a nejsou jím jen vláčeni. O to víc, že jde o skutečně zvláštní existence. V jednu chvíli totální vymaštěnci, v druhou jsem je naprosto miloval.
Pro mě osobně druhý nejlepší thriller roku 2012, hned za Černou nenávistí Dennise Lehanea.

Katchenka20
17.01.2016 4 z 5

Za mne super kniha - film jsem viděla jako první,ale mohu podotknout, že kniha byla mnohem lepší. Četla se mi skvěle.

milunka21
10.07.2015 2 z 5

nic pro mě,a konec mě teda naštval :-D

Radůz
29.06.2015 3 z 5

Sotva jsem začal číst, tak jsem měl sto chutí knihu zas odložit. Na takhle blbý styl psaní jsem snad ještě nenarazil. Nicméně jsem překonal svou averzi (dalo mi to práci) a knihu dočetl. Drsný a poutavý příběh, což se mi líbilo. Tedy až na ten hloupý konec.

Kikina105
16.01.2015 5 z 5

Tuto knihu jsem zahlídla na pultu knihkupectví. Hned jsem si jí přiřadila ke stejnojmennému filmu, který vznikl v roce 2012. I když jsem nejprve viděla film, který je mimochodem prvotřídní, tak kniha na mě udělala zcela stejný dojem. Nijak se od filmu zásadně neliší. Je velmi čtivá s velmi rozsáhlou slovní zásobou (na vulgarismech se zde nešetří, což je možná i dobře). Jsem nadšená, že jsem si knihu mohla přečíst a vřele ji doporučuji všem, kteří si chtějí přečíst nějakou oddychovou literaturu - jíž tahle kniha stoprocentně je!

Jitush
10.11.2014 3 z 5

Poutavě napsaná kniha, kterou jsem četla skoro jedním dechem. Jen ten konec se mi moc nelíbil, ale zřejmě byl reálnější než ten filmový.

soukroma
15.10.2014 2 z 5

Vadil mi styl, postavy a vůbec námět - nic pro mě.

jimbow
05.08.2014 3 z 5

Moje nadšení z úvodu knihy postupně opadlo až na tři hvězdy a to ještě pomíjím závěr. Čtení na letní víkend, víc asi ne.

Jarka 55
16.06.2014 4 z 5

Film byl super a kniha také. Film jsem viděl jako první a musim říct ,že do poslední chvíle jsem si myslel ,že to nemůže dopadnout dobře . Dopadlo - mám raději dobré konce. Kniha také velmi dobra.
Ve všem nemusíme hledat hlubší smysl.

drogy zfilmováno marihuana

Don Winslow