Divoký v srdci

Každý muž bol raz chlapcom. A každý chlapec má sny, veľké sny o tom, že bude hrdinom, premôže zločincov, vykoná odvážne skutky a zachráni ohrozenú krásku. Ale čo sa stane s týmito snami, keď vyrastieme? John Eldredge v knihe Divoký v srdci vyzýva mužov k obnove ich mužského srdca, stvoreného na obraz vášnivého Boha. A pozýva ženy k tomu, aby objavili tajomstvo mužskej duše a tešili sa zo sily a divokosti, ktorú muži prinášajú tomuto svetu....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/10_/109789/divoky-v-srdci-109789.jpg 4.457
Duchovní literatura, Osobní rozvoj a styl, Psychologie a pedagogika
Vydáno, Redemptoristi - Slovo medzi nami

Wild at heart - Discovering the Secret of a Man, 2001

Kniha Divoký v srdci

heliiinka
06.08.2019

Velice dobrá kniha, naučila mě nové věci a doslovně řekla to, co jsem už tušila. Doporučuji každé ženě, která chce být tou správnou oporou a říkat (nejen) svému muži to, co potřebuje a jak to potřebuje.

kniho0962
13.09.2018

Zaujímavé myšlienky a pohľady na problematiku rozdielnosti medzi mužom a ženou a aj návod, ako vytvoriť medzi nimi most, ktorý sa nezrúti pri prvej možnej prekážke.

vmatusko
11.03.2018

Výborná kniha, presne v názve vystihuje o čom je - "Objavuje tajomstva duše muža" John Eldredge pekne opisuje mužov a hovorí o nich že túžia po dobrodružstve, dobýjaní,... Rozpráva o tom že muž musí bojovať a nikdy sa nevzdávať!
Som rád že som sa ku tejto knihe dostal, odporúčam prečítať minimálne všetkým mužom, ktorý svojím životom túžia kráčať s Bohom.
Knihu idem prečítať ešte raz a povypisovať si z nej zaujímavé pasáže - je ich tam dosť.

Asterionela
31.01.2017

Dobré téma a skvělé postřehy, jen mi přijde, že autor zbytečně opakuje myšlenky stále dokola. Nicméně možná to pro mě není tolik aktuální, protože nejsem muž :D

janulka1310
26.04.2015

První polovina knihy byla pro mě opravdu přínosem, protože s takovým pohledem na mužské srdce jsem se ještě nesetkala a v mnohém mi autorovy myšlenky pomohly pochopit některá mužská jednání. Druhá polovina knihy byla pro mě docela oříškem, v některých částech jsem se ztrácela a něčemu vůbec nerozuměla, takže mě to samozřejmě ani moc nebavilo. Ale zřejmě ještě nejsem připravená na trochu vyšší level:)

MilujuV.Huga
01.02.2015

- ROD MUŽŮ MÁ ČTYŘI VĚCI
KTERÉ JSOU NA MOŘI K NIČEMU:
KORMIDLO, VESLA, KOTVU
A STRACH Z UTONUTÍ
A. Machado

-Muž za ženou nejde proto, aby sílu získal; jde za ní proto, aby jí svou sílu nabídl.

-To, co zapíráme, se nemůže uzdravit.

-Mám dojem, že se jen snažím Boha přemluvit, aby mi život aspoň trošku zjednodušil.

-Potom přiznal: Víš, Johne, ve skutečnosti si připadám, jako by můj život byl jeden veliký podfuk ... a jako by mně při tom měl každou chvíli někdo nachytat.

-Kařdý musí zemřít. Ne každý však skutečně žije.

-Většina mužů žije životem tichého zoufalství.

-Tolik párů se jednoho dne probudí a zjistí, že se už vlastně nemilují.

-Tolle legge! - Vezmi a čti! (Sv. Augustin)

Arry
25.07.2014

Výborná kniha, ve které se dozvídáme, jaké jsou tři hlavní touhy muže: Podstoupit boj, Prožít dobrodružství, Zachránit krásnou paní. S těmito principy se setkáváme v průběhu celé knihy v podobě příběhů, citací z různých knih, včetně Bible, i osobních prožitků autora. Velmi oceňuji, že v dnešní době plné nadvlády něžného pohlaví ve vztazích a kultu ženského těla existuje kniha, která se vrací k základním principům definujícím mužství. Doporučuji!

Ivinho
28.05.2013

Viděl jsem hodnocení knihy, pak ji otevřel a začal ji číst. V průběhu čtení jsem narazil na pasáže, které mě velmi oslovily. Byly zde ale pasáže které jsem dokázal číst jen se sebezapřením. Konec knihy mě ale neskutečně praštil, míra poznání a prožitku byla neskutečná. Přišlo mi, že poslední kapitoly byly přesně to, proč jsem tu knihu tak dlouho, ikdyž s problémy četl.
Tuto knihu hodnotím jako tu z nejlepších jaké jsem na toto téma četl (nemám přečtené všechny). Srdce muže je fascinující čtení, které pokud vydržíte do konce, dokáže rozplakat muže i ženu.