Dívky z Montmartru

Dívky z Montmartru https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/206155/bmid_divky-z-montmartru-206155.jpg 4 91 28

Srdceryvný román odehrávající se během zlaté éry v Paříži, inspirovaný jedním tehdejším obecně známým soudním procesem a skutečným příběhem dívky, jež Edgaru Degasovi stála modelem. Paříž roku 1878. Sestrám van Goethemovým obrátí náhlá smrt otce život vzhůru nohama. Bez jeho stálého příjmu jsou odkázané jen na skrovný obnos, který si jejich matka vydělá v prádelně. Ta ho však z větší části utopí v absintu, a tak zdá se, že vystěhování z podnájmu je nemine. Pracovních příležitostí je pomálu, a proto je čtrnáctiletá Marie poslána do pařížské opery. Vrhne se do světa baletu a zanedlouho se stává modelem v ateliéru Edgara Degase, který její podobu navždy zvěční v sošce Malé čtrnáctileté tanečnice. Román Dívky z Montmartru je příběhem pozoruhodných sester, které se řízením osudu stanou téměř bezbrannými vůči temným svodům „civilizované společnosti“.... celý text

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , Práh

The Painted Girls , 2012

Temný snílek
29.08.2015 5 z 5

Dívky z Montmartru je srdceryvný historický román, který překvapí svou hloubkou, vykreslením společnosti i postav a historickými odkazy v podobě úryvků z novin a přepisů ze soudního procesu. Zaujme hlavně ženy, ale přečíst si tuto krásnou knihu může kdokoliv a jistě bude okouzlen.
Skvělý literární zážitek, na který dlouho nezapomenete.

Barolenka
08.12.2014 5 z 5

Úžasné počtení.... Hluboký příběh odvrácené Paříže.

BUBINA1971
27.11.2014 5 z 5

La Belle Époque -Paříž na sklonku 19.století.Příběh sester van Goethemových, které navštěvovaly taneční školu při pařížské opeře. Nádherný příběh podle skutečných faktů. Jsem naprosto unešena, nádherná kniha.

vaili
18.11.2014 5 z 5

Není to má typická četba, ale líbila se mi ... jak je realisticky psaná místy dalo by se říci nechutná :) člověk ale velmi dobře pochopí jak lidé žili...někdy dost strašně..

RADOST
03.10.2014 5 z 5

Paříž na konci 19. století,těžký způsob obživy pro ženy, svět nuzoty a umění, zločinu i svědomí.Velmi dobře napsané, skvělá kniha!

bookcase
29.09.2014 5 z 5

Zajímavý historický román, snoubí se v něm osudy reálných postav s fiktivním příběhem. Velmi čtivé a francouzské.

NoelHudson
05.09.2014 5 z 5

Mistrovské dílo historických románů... Nic jiného se říct nedá!

ivca7818
30.08.2014 5 z 5

"Baletky i pradleny, modelky i kokety, milenky i oběti...tím vším byly tanečnice ze slavných Degasových obrazů."
Kniha mě uchvátila. Francie druhé poloviny 19. století nám v příběhu nastavuje odvrácenou tvář společnosti - tvář chudoby a bídy, z níž není úniku, a která vypovídá o tom, že je možné tvrdou a poctivou prací vystoupat vzhůru, ale musíme na to mít dost sil. Marie má našlápnuto na dráhu úspěšné baletky, ale následuje tvrdý pád, s nímž se těžko srovnává. Antoinette se zaplete s pochybným Émilem, který je později odsouzen za vraždu. Je pro ni jako droga, která jí stahuje dolů. Nejmladší Charlotte se v celé knize objevuje jen minimálně, leč také s velkými sny o úspěšné dráze baletky, zda se jí její sny splní zde nebudu prozrazovat =o).

Líbilo se mi autorčino propojení se skutečnými historickými událostmi - sestry van Goethemovy jsou reálné postavy a Marie skutečně stála modelem Edgaru Degasovi.. Knihu mohu vřele doporučit, obzvlášť těm, kteří milují příběhy staré Francie.

19. století Francie Paříž chudoba, bída balet sestry kriminalita dívky

Autorovy knížky