Dívka ve vlaku

Dívka ve vlaku https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/407342/mid_divka-ve-vlaku-I9r-407342.jpg 4 9376 2275

Kniha roku 2015. Román, který si podmanil všechny žebříčky bestsellerů na obou stranách Atlantiku, trhá rekordy v rychlosti prodeje a je kritikou označován za letošní Zmizelou. Potřebujete vědět víc? Rachel dojíždí ranním vlakem do Londýna. Den co den si prohlíží útulné předměstské domky, a když vlak na chvíli zastaví u návěstidla, naskýtá se jí pravidelně letmý pohled do soukromí mladého páru. Postupem času Rachel začíná mít pocit, že ty dva lidi zná. Představuje si, že je zná. Dá jim dokonce jména: Jason a Jess. Jednoho dne však zahlédne něco, co ji šokuje. Stačí pouhá minuta, než se dá vlak zase do pohybu, a náhle je všechno jinak… Krátce nato se Rachel dozví, že se „její“ Jess pohřešuje, a proto se rozhodne obrátit na policii. Není si jistá, zda tím nenadělá více škody než užitku, zatímco se stále více zaplétá do příběhu, který není její, ale jenž nakonec obrátí naruby život úplně všem…... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: ekniha , Ikar (ČR)

The Girl on the Train , 2015

Kirtans
31.12.2015 3 z 5

Velké očekávání, nicméně i když se knížka čte dobře, chvílemi je tak nudná a rozvleklá až to bolí, jednu chvíli jsem si i říkala, kruci tak kdy se něco stane? Závěr to trochu vylepší ale tak nějak se k němu stejně dopracováváte sami a nějaké echt překvápko se nekoná. (co mě nejvíc zaráží je srovnávání se Zmizelou, které je za mne naprosto někde jinde)

misulka680
31.12.2015 4 z 5

Přečteno jedním dechem. Dobrá kniha

Humr
31.12.2015 2 z 5

Trochu zklamání. Kniha podle mě namá žádný přesah. Je to prostě jen detektivka, která je dokonce občas až nudná a zdlouhavá. Donekonečna omílané touhy a pády hlavní představitelky Rachel se opakují jen s malými změnami. Nechápu to vysoké ocenění kritiky.

Jemimah
31.12.2015 2 z 5

Jsem docela zklamaná. Námět super, jen ten vypravěčský styl mi prostě nesednul a ze začátku jsem se v těch postavách ztrácela, protože se mi všechny ženy zdály úplně stejný. Asi se ze mě fanda spisovatelky nestane. Podle reklamy na Knihu roku 2015 jsem prostě čekala mnohem víc. Jsem ráda, že jsem si knihu jen půjčila :-)

andulicka
31.12.2015

Očekávala jsem hodně..nicméně,moc mě to nedostalo...Jako dalo se,ale znovu bych si to nepřečetla..

adelaska
31.12.2015 5 z 5

Když jsem uviděla upoutávku na tuto knihu jako na "novou Zmizelou", věděla jsem, že ji musím mít, ale samozřejmě jsem k tomu byla trochu skeptická. Musím uznat, že se kniha nese opravdu v jejím duchu a jako velká fanynka Zmizelé ještě musím uznat, že se mi Dívka ve vlaku líbila mnohem více. Co se týče vyprávění, to bylo pro mě ideální, četlo se to rychle, styl autorky se mi moc líbí, popisy událostí, charakter postav a hlavně, pořád se něco dělo. Opravdu jsem se ani chvíli nenudila. Jsem ráda, že patřím k těm, které nenechal příběh chladným a prožívala jsem to každou stránkou. Snad má pro nás autorka nachystané další výtvory.

ren6939
31.12.2015 2 z 5

Knihu jsem dostala k Vanocum, potesilo me, ze ji znam z plakatu v metru, ale jinak nic moc. Kdyz jsem ji na vice nez 24 hodin odlozila, v prvni chvili jsem si pak neumela poskladat postavy.
Za me spise jen 2*

RadeneWriter
30.12.2015 5 z 5

Prečítala som ju za jednu noc, nedokázala som sa odtrhnúť :D Je to úžasná a hlavne napínavá knižka, ktorá chytí za srdce a zvýši adrenalín :) Rozhodne rozhodne rozhodne odporúčam.

barudr
30.12.2015 5 z 5

Kniha se velmi dobře čte, děj je vskutku napínavý až do konce.

Patw
30.12.2015 3 z 5

To bylo zklamání. Na Dívku ve vlaku jsem se hodně těšil, a ačkoliv ze začátku plnila má očekávání konec mě naprosto zklamal. Se stylem, kterým je tato kniha napsaná ani s postavami jsem problémy neměl. Hlavní hrdinka mi přišla i přes svou "komplikovanost" sympatická a byl jsem jí schopen porozumět. První půlka se četla hezky, pravdou je, že ke konci jsem knihu odložit nemohl, ale o to víc mě to každou další stránkou přestávalo bavit. Od začátku třetí třetiny přichází pokusy autorky o zamotání děje, od svedení čtenáře ze stopy jednoduše nazmar. Celý konec je poté těžce uvěřitelný a tím pádem o ničem. Za mě tři (silné) hvězdy.

newtory
30.12.2015 odpad!

Dobrá, ale nijak oslnivá kniha, keď siahnem naslepo do oddelenia detektívok a vytiahnem hociktorú knihu, čo mi príde pod ruku je šanca 50 na 50, že vytiahnem detektívku rovnakých kvalít, alebo podstatne lepšiu.
P.S. Reklama je všemocná (!)
P.S.1. Po všetkých tých oslavných komentároch som pochopil svoj omyl a namiesto pôvodných dvoch hviezd upravujem svoje hodnotenie.

Heyhey

Dokonalé.

vnimat_Krasu
29.12.2015 1 z 5

Není to tam. Paula Hawkins má prostě do Patricie Highsmith daleko. Neumí vyprávět s nadhledem, neumí se oprostit od thrillerových klišé a neumí... zkrátka příliš neumí. Vyprávění z několika perspektiv tu bohužel pozbývá tenze. A to především proto, že zde není s kým soucítit, ani do koho se vžít. Výsledkem silné mediální podpory je protentokrát příběh o alkoholismu, co by moc rád šokoval, tne ovšem maximálně do kategorie young adult. Gillian Flynn i Caroline Kepnes jsou úplně někde jinde.

Vampy
29.12.2015

Tak pro mě zklamání. Nevím, proč tuhle knihu většina tak chválí. Nebylo to nejhorší, ale že bych z toho byla hotová, to ne.

Bar16
29.12.2015 4 z 5

Super - byla jsem na tuto knihu opravdu zvědavá, jelikož se o ní hodně mluvilo. A nezklamala. Napsaná poutavě, formou deníku, což se mi moc líbilo - konec jsem jen zhltla!

matas888
28.12.2015 5 z 5

Ke knihám, které mají velkou reklamu přistupuji už dost skepticky - většinou je to mnoho povyku pro nic. Dlouho mi nepřišla pod ruku knížka, kterou jsem nedokázala pustit z ruky, tak jako tuhle. I tenhle styl psaní mám strašně ráda - příběh z více pohledů, které se ke konci potkají. Vážně pěkně postavený příběh!

debe
28.12.2015 4 z 5

Musím říct, že jsem na začátku docela nedávala pozor, příběh mi totiž přišel o ničem, ale nakonec se rozjel. Závěr byl odhadnutelný, ale i tak hodnotím kladně.

lopata555
28.12.2015 3 z 5

Síce sa kniha číta veľmi ľahko ten príbeh je tak trochu haluz. Vlastne tam nie je žiadna hlavná postava ktorá by prirástla k srdcu. Šak si to vezmite. Alkoholička, fetáčka, kurva, klamár, a potom ešte dve nevýrazné postavy. Koniec som začal tušiť tak na začiatku poslednej tretiny knihy ... Čakal som rozhodne viac ale na film sa teším ....

katkalang
28.12.2015

Přečetla jsem jedním dechem, napínavá, do poslední chvíle člověk neví, jak kniha dopadne. Zvláštní druh psaní, nejsem na něj zvyklá, ale oslovil mě.

Kent2004
28.12.2015 4 z 5

Opět jak je mým zvykem, jsem tuto knihu poslouchal. Na rozdíl od psaného textu, jsem byl ochuzen o zrak a musel jsem spoléhat pouze na méně dokonalý sluch. Přesto se mi kniha i v audiopodobě líbila. Ovšem žádná velká "pecka" to nebyla, přesto dávám nadprůměrné hodnocení, protože na rozdíl od jiných autorů, keří se snaží ža každou cenu vytvořit super akční a zajímavý detektivní příběh, který pak totálně zpackají, se v tomhle příběhu,který by se dal klidně nazvat - "pohled do alkoholikovi duše", autorka o kriminální zápletku jen tak lehce otřela.
Závěrečné dedukce a detektivní úvahy byly zcela v rozporu s jakýmikoli kriminalistickými zásadami a byl jsem velmi rád, že to bylo jen v té úplně poslední kapitole, jinak bych tohle dílo musel označit jako jiné které jsem poslouchal, za detektivní brak.
Ale zpět k ději. Co se mi na knize líbilo, byl trojí úhel pohledu z úst Rachel, Ann i Megan, kterých se celý příběh týkal. Určitě i osud hlavní hrdinky Rachel, která se potácí na hranici vlastní existence. Osud lidské trosky, která se propadla až na samotné dno - mezi "živočišný odpad", mne dost zaujal. Tím se tato kniha odpoutala od klasické detektivky mezi psychologické drama a tenhle žánr je můj oblíbený. Nelze opomenout i osudy tří můžů, kteří vstoupili do života dvojice žen, které v příběhu hrají nezastupitelnou roli. V závěru se bohužel dva z nich úplně vytratili a celkově by se na příběhu dalo ještě co zlepšovat. Nicméně se jedná o autorčinu prvotinu a tak mě nezbývá ne smeknout a těšit na případně další knihy a doufat, že se je některý vydavatel ujme a vydá i v audiopodobě. Není od věci připomenout, že audiokniha vyšla dříve,než ta tištěná a to je pro nás audiomoly dobrá zpráva. :-)