Dívka ve vlaku

Dívka ve vlaku https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/345177/bmid_divka-ve-vlaku-SWT-345177.jpg 4 9370 2275

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Girl on the Train , 2015

pettrass
17.08.2016 3 z 5

Knize se nedá upřít, že je čtivě napsaná, ale to neznamená, že je to nějaké terno. Už dlouho mi tak nevadila hlavní hrdinka knihy jako v tomto románu (asi jsem jí pořád nevěřila ty alkoholové excesy a šílené stavy - vůbec jsem se do ní nedokázala vcítit nebo s ní soucítit). Knihu jsem četla dřív než došlo k takovému rozruchu a nadšení kolem ní. A nějak to pořád nechápu, existuje spousta lepších a napínavějších knih. Na druhou stranu se mi líbil ten nápad líčit příběh z pohledu z vlaku, škoda jen, že to nebylo líp promyšlené a domyšlené. A konec? Ten jsem nějak očekávala už od poloviny knihy a moc mě nepřekvapil.

Denisa_a
16.08.2016 3 z 5

Po knize jsem sáhla kvůli reklamě - všude se o ní psalo, jak je super. Ale že bych z toho byla nějak PAF, se říct nedá. Ze začátku mě nějak extra nezaujala. Potom se to rozjelo a už to bylo lepší. Každou chvílí jsem obviňovala někoho jiného a konec mě teda dost překvapil.

e-Lisbeth
16.08.2016 3 z 5

Celkem dobré, ale že bych to musela číst dvakrát....

yaoiyuri
15.08.2016 2 z 5

Nechápu z jakého důvodu se tato kniha stala bestsellerem, obsahuje tolik hluchých a slepých míst, která z ní dělají jen podprůměrného literárního mrzáčka, že si tu popularitu nedokážu vysvětlit.
Čekala jsem mrazivý psychologický thriller s nádechem tajemna, ke kterému tohle téma přímo vybízí, a dostala nemastnou a neslanou rádoby kriminálku, plnou plochých tupých postav, které nejen, že nejednají logicky a přirozeně, nýbrž jednají tak hloupě, aby to pasovalo do toho hloupého příběhu.
Hlavní hrdinka Rachel je taková troska, že s ní člověk nemůže ani sympatizovat a její obsese neznámou dvojicí a exmanželem je přímo úchylná. V posledních kapitolách se příběh rozjel, ale celkove rozuzlení nepatří k těm, kde vám postupně zapadnou všechny kousky skládačky v šokující odhalení. Nic takového - v průběhu vyprávění není skoro nic naznačeno a vše se pak snaží horko těžko dohnat poslední kapitoly, aby to "vypadalo", že se k tomu vlastně schylovalo celou dobu.
Jediné, co je na knize trochu zajímavé, je zvolený styl vyprávění, kde se krásně ukazuje, jak se navzájem liší pohledy jednotlivých postav, které si obhajují svoji pravdu.

Dymond
15.08.2016 4 z 5

Ze začátku to byla vcelku nuda, ale pak se to rozjelo a konec se mi líbil moc...

minde
14.08.2016 5 z 5

Super čtení, napínavé až do konce, nemohla jsem se od knížky odtrhnout.

Yanka
14.08.2016 3 z 5

Knizku som si kupila v anglictine a vzala si ju na dovolenku do Karlovych Varov. Precitala som ju v priebehu cca 3-4 dni medzi navstevami sauny a lazenskymi procedurami:) Kniha je napisana zaujimavym stylom (v prvej osobe, striedanie vypravamia 3 hlavnych postav). Podla niektorych recenzii bolo od zaciatku jasne, kto je vrah...ja som po pravde az do konca zostavala v napati. Trochu ma vytacala hlavna postava Rachel, jej neschopnost bojovat so svojou zavislistou. V zasade sa mi kniha pacila, citala sa dobre - davam 3 (a pol) hviezdicky:)

bookie25
11.08.2016 3 z 5

Mnoho povyku pro nic. Námět je sice dost zajímavý, ale autorka ho nedokázala dotáhnout do konce. Hlavní hrdinka je nesymaptická, děj je zbytečně zdlouhavý a nudný. Vydržela jsem číst do půlky, pak jsem to vzdala a jen dolistovala do konce, abych věděla, jak to dopadne. Nejzajímavější to bylo v posledních pár kapitolách. Jsou mnohem lépe napsané příběhy.

Marcela52
11.08.2016 5 z 5

Takových dokonalých psychothrillerů jsem přečetla jen pár. Od první stránky vás autorka vtáhne do děje, který se stále více komplikuje a vy nemůžete dělat nic jiného, než číst a číst...Tři mladé ženy střídavě vyprávějí příběh svého života a ani jedna netuší, jak se nakonec jejich osudy protnou. Rachel je hlavní vypravěčkou, od které se všechno odvíjí. Dalo by se říci, že je to tak trochu anti-hrdinka. Žena po třicítce, které zatím nic nevyšlo, ani mateřství, ani manželství a navíc přišla díky své závislosti na alkoholu i o práci. Aby nepřišla i o provizorní ubytování u své přítelkyně, jezdí denně do Londýna a předstírá, že pracuje. Magie je žena, kterou Rachel pozoruje z vlaku a o které si myslí, že má dokonalý život s milujícím mužem, o kterého Rachel přišla. A nakonec je tu Anna, která Rachel přebrala muže a která prožívá nejšťastnější období svého života jako milující a milovaná manželka a mladá maminka malé holčičky. Jen kdyby tu nebyla ta protivná Rachel, která se svému bývalému muži stále připomíná, bylo by vše dokonalé. Pak ale Magie zmizí, aby ji po několika dnech policie našla zavražděnou a příběh začíná gradovat. Rachel i přes svoji slabost pro alkohol ví, že něco důležitého viděla a začíná pátrat na vlastní pěst. Čtenář je postupně vtahován do spletitého děje, plného falešných podezřelých a nečekaných zvratů, a tak jen čte a žasne, jak to ta autorka dělá, že nemůže přestat...
Velmi přesvědčivé, včetně konce, který bývá u tohoto žánrů často problematický. Nedivím, se, že se román stal knihou roku 2015, opravdu stoj za přečtení...

Snow-White
11.08.2016 3 z 5

Autorka na začátku čtenářům schválně zatajila důležitou informaci, respektive si věci překroutila tak, aby na konci mohlo dojít k „pořádnému“ zvratu. Vadilo mi, že se Megan vyjadřovala o chladném či lhostejném vztahu k (čtenáři si jméno doplní), když se to dalo úplně pominout a nemuselo to pak působit jako primitivní odvedení pozornosti čtenáře. Jinak autorka pravděpodobně není schopná vystavět pořádnou zápletku ani budovat napětí. Trochu napínavější se mi kniha zdála zhruba na posledních čtyřiceti stranách, ale to už byl pachatel jasný a tak šlo jenom o to, kdo ještě přijde k úhoně. Ani charaktery na mě nepůsobili přirozeně, natožpak sympaticky.
Nejlepší věcí na knize tak zůstává zajímavý námět – pozorování z vlaku a vytváření si vlastních příběhů.

Haniii
10.08.2016 5 z 5

Dívka ve vlaku je dokonalým odrazem normálního,každodenního života. Mohu jenom doporučit,velice krásná knížka.

Riley11
10.08.2016

Na knihu jsem se velice těšila, a o to bylo větší zklamání. Už pokolikáté se mi potvrdilo, že když je zlatá nálepka bestseller, tak kniha je nic moc. Začátek byl poněkud utahaný, a poslední čtvrtina se celkem rozjela. Co se mi na knize líbilo, byly myšlenky ženských postav. Konec se dal celkem snad očekávat.

elfinkaa97
10.08.2016 5 z 5

Od začátku do konce byla kniha poutavá, plná zvratů, a skončila tak jak by si čtenář přál. Úžasné, i když teď vím jak to skončí, nebudu váhat za nějaký čas přečíst knihu znovu. Dokážu říct že kniha je lepší než ZMIZELÁ, nebo TEMNÉ KOUTY :)

cecetka
08.08.2016 2 z 5

Chapu, ze marketing a reklama jsou dulezite, ale tato kniha si tu popularitu nezaslouzi. Je to prumerna kriminalka, zapletka nic moc, hlavni hrdinka je bordelarka, troska a alkoholicka. Podle me precenovana kniha. Kdybych ji necetla, o nic bych neprisla.

Po case doplnuji komentar. Videla jsem film a ten se podarilo natocit dobre. Byl napinavy az do konce. V tomto pripade to vidim tak, ze filmove zpracovani je lepsi nez kniha.

Enehy
08.08.2016 5 z 5

Překvapuje mě, že tahle kniha má tak nízké hodnocení. Je pravda, že jsem se jí dlouho bránila, až jsem byla vysloveně donucena si ji koupit v Londýně na letišti. O to víc jsem si jí ale užila. Čte se vyloženě snadno, příběh je chytlavý a že ani jedna z postav není vyloženě sympatická? No, to je přece život. A že je děj stojatý? Asi jsem moc odkojená klasikou, ale mně to přijde normální. Prostě popisy a psychologické pochody se moc akčně udělat nedají.

iva23
08.08.2016 4 z 5

Mně se to líbilo, ráno jsem začala, odpoledne dočetla, příběh jsem si užila. Samozřejmě, že to má své mouchy, ale nevadilo. Ke zklamaným čtenářům: že je to bestseler přece neznamená, že se to bude líbit všem. Ani nejdražší obraz světa se nelíbí všem, ani nejkrásnější žena planety se nelíbí všem. Ani všudypřítomná reklama nezaručí, že zrovna mně se bude daná knížka líbit, i když reklama hlásá, že bude, protože se líbí všem.

pavlina2401
08.08.2016 2 z 5

Rozhodla jsem se Dívku ve vlaku přečíst po zhlédnutí traileru k filmu. Jediné co jsem o knize věděla, byla nálepka světový bestseller, která pro mě po mnoha zklamáních již příliš neznamená. A opět se ukázalo, že v tomto vnímání dělám správně.
Knihu bych rozhodně nepřirovnala ke Zmizelé - ta je skvělým strhujícím příběhem, který mě nadchnul, a ze kterého mě mrazilo snad po celou dobu. Naproti tomu Dívka ve vlaku je pro mě normální kriminálka a to ještě spíše té horší kategorie. Postavy se možná postupně vyvíjí v tom smyslu, že se dozvídáme více o jejich minulosti, ale jinak je děj žalostně "stojatý". První posun nastane po zmizení "Jess", pak se nic neděje a Rachel pořád jen jezdí, přemýšlí, pije a neví. Toto čekání na další posun je sem tam protnuto kapitolou z minulosti dvou vedlejších hrdinek - díky Bohu a ty dary! Načež se dvě kapitoly před koncem děj konečně pohne a Rachel si vzpomene! Hurá. (A to nemluvě o zbytečných postavách policistů, jejichž roli v knize považuji za naprosto nedomyšlenou.)
Po celou dobu čtenář tuší, kam bude kniha směřovat - a sice k odhalení vraha. Uznávám, že výsledek je překvapivý, ale to by snad měla splňovat každá detektivka, Dívka ve vlaku je tak pro mě nanejvýš průměrnou četbou. Kniha neurazí, nepřekvapí, ale myslím si, že i v jednom díle Columba se toho stane víc, než na těchto cca 300 stranách.

nenúfar
08.08.2016

skvělá kniha, rozhodně doporučuji!

zuzina88
08.08.2016 4 z 5

Tak jsem dospěla k tomu, že ty velké reklamní bubliny nakonec knihám vlastně škodí. Většina čtenářů pak řekne - no, čekal jsem víc... (tady se ukazuje moudrost Třetí dohody - nevytvářejte domněnky :-) ) Myslím, že kdyby člověk tuto knihu četl bez předchozí mediální masáže, vychutná si ji lépe, protože ji bude číst bez nějakých velkých očekávání.
Kniha mě moc bavila, pro mne velmi originální hlavní hrdinka, kterou čtenář buď nesnáší nebo lituje... Další postavy se vyvíjejí postupně, jsou nejednoznačné. Každopádně, když teď pojedu vlakem, na Rachel si vzpomenu... A gin s tonikem si brát nebudu :-)

sinfulka
07.08.2016 4 z 5

Prvních 40 stránek bylo fakt nezáživných, tak nějak se to táhlo a chvíli mi trvalo vžít se do děje. Kniha se ale nakonec pěkně rozjela, četla se dobře a měla jsem problém ji odložit. Některé věci mi ale vadili - to, že se s dětí dělá něco, po čem každý touží a to, že se všechny postavy chovají strašně sobecky, namyšleně a ublíženě. Upřímně mi tam nikdo nebyl sympatický.