Dívka ve vlaku

Dívka ve vlaku https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/262619/bmid_divka-ve-vlaku-IOv-262619.jpg 4 9370 2275

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Girl on the Train , 2015

levánoha
07.08.2016 2 z 5

Popravdě...nějak nechápu ty ódy na tuto knihu, připisuju to asi tomu reklamnímu boomu. Za mě nic moc kniha. Hlavní hrdinka nesympatická, v mnoha ohledech nechutná jak svým chováním, tak i vzhledem a celkově životním stylem. Musím říct, že kniha pro mě byla velkým zklamáním. Čekala jsem mnohem, ale mnohem víc. Ale přece jen něco jsem si z této knížky odnesla - ponaučení, že ne každá knížka s nápisem "bestseller" stojí opravdu za přečtení. Příště se už snad nenechám strhnout davovým šílenstvím ;-)

Deena_
07.08.2016 5 z 5

Ano Rachel byla neuvěřitelně otravna s alkoholem! Ale stejně mě příběh dostal..tak zhruba od půlky už jsem měla tušení kdo by mohl být vrahem a tušila jsem správně. Hltala jsem stránky a chtěla vědět jak to sakra nakonec všechno vůbec dopadne.
Kniha je opravdu čtivá, líbí se mi rozložení kapitol takhle se člověk víc vyzná v ději.

Alpasstyle
05.08.2016 4 z 5

Příběh se mě dotkl až skoro v polovině knihy. Musím uznat, že je velmi originální a napínavý. Vůbec jsem nečekala , že by se příběh mohl rozuzlit takovým způsobem. Doporučuji :-) a už se těším na filmové zpracování.

LibraryGirl
05.08.2016 5 z 5

Román, který si podmanil žebříčky bestsellerů na obou stranách Atlantiku. Debut trhající rekordy v rychlosti prodeje. Kniha roku 2015.
Tak tohle jsou věty, které mě ke čtení prostě nepřinutí, ať jsou sebevíc kladné. Ano, knihu si třeba jednou přečtu, ale až za čas. Až utichne to velké haló kolem toho. Protože vím, že to jsou jen reklamní řečičky podporující prodej knihy, která vlastně není tak skvělá. Díky těmto větám má totiž čtenář pocit, že drží v rukou strhující knihu, co ho opravdu dostane. Jaké je pak hořké zklamání, když nedostane to, co čekal? Tohle všechno jsem si myslela, než jsem knihu otevřela. Po knize jsem sáhla hlavně kvůli filmu, na který jsem vážně zvědavá. Viděla jsem trailer k filmu (ke knize též) a řekla jsem si, že by stálo za to nejprve si to přečíst, když pak půjdu do kina.
Příběh je vlastně docela jednoduchý, ale pěkně zpracovaný. Námět není tak nápaditý, jak bych čekala, ale napsáno je to takovým způsobem, který mě nutil číst dál. Šla jsem spát opravdu dost pozdě, knihu jsem nemohla dát z ruky. Kratší kapitoly a střídání postav se mi líbilo. Vraha jsem už po půlce knihy tušila a na jejím konci odhadla správně. Jen jsem už na začátku příběhu chtěla Rachel poslat na protialkoholickou kliniku, při každé další lahvi jsem skoro lezla po stropě, nemusela tam tolik pít. Moc jsem od této knihy nečekala a byla jsem velmi příjemně překvapená. Pár chybek jsem našla, ale celkový dojem to moc nepokazilo. Jen mě mrzí ta marketingová masáž vůči čtenářům, myslím si, že kniha by si je i tak našla sama.

Evuše
05.08.2016 1 z 5

Důvodem k přečtení knihy byl ten, že o ní každý mluvil....tak jsem se dala do čtení a už po pár stránkách jsem Rachel, pro ty její opilecký výplody, nesnášela. Kniha začala být zajímavá až ve druhé polovině, kdy se konečně děj začal věnovat něčemu jinému než výpadkům paměti hlavní hrdinky.

jitka30
05.08.2016 5 z 5

Knížku jsem si půjčila v knihovně a nejdřív se mi do jejího čtení nějak nechtělo. A když jsme se do toho nakonec dala, tak jsem nemohla přestat. Skvělé čtení!!! A hlavně jsem opravdu skoro do konce nemohla přijít na to, kdo je vrah. Pořád jsem podezřívala někoho jiného. A Rachel se mi líbila, to její vyprávění, co by alkoholičky bylo opravdu zajímavé.

Enrill
03.08.2016 4 z 5

Knihu jsem před chvílí dočetla a neměla jsem ponětí, kdo by mohl být vrahem, rozuzlení bylo překvapující pro mě. Nicméně alkoholička Rachel mi lezla od začátku příšerně na nervy svou labilní povahou a věčným nasáváním. Každopádně určitě nelituji, že jsem nad touto knihou strávila pár hodin svého drahocenného času. :)

kika_
03.08.2016 4 z 5

V pohodě čtení :) .. Nechápu teda některé komentáře typu: "Kdo je vrah sem věděl/a už ve třetině... " Dost pochybuji.. Podle mě to zas tak předvídatelné nebylo. Napínavý příběh rozhodně, celkem jednoduchý styl psaní, takže příjemně čtivé. Pravdou ale je, že podle toho jaký kolem toho byl povyk, čekala jsem trošku něco lepšího. Možná je na vině moje přílišné očekávání. Každopádně váhala bych, jestli označení bestseller je díky knize samotné a nebo pouze díky dobré reklamě. Každopádně bestseller nebo ne, i tak bych doporučila :))

TereziaH
03.08.2016 3 z 5

Osobně nevím co jsi o té knize myslet....Pro mě to taková bomba nebyla...

Sandy007
02.08.2016 1 z 5

Hlavní postavu jsem nesnášela od prvního slova, rozčilovalo mě na ní úplně všechno, stejně jako na dalších vypravěčkách. Zápletku a její rozuzlení jsem odhadla ještě dřív, než se vůbec něco stalo. Nakonec jsem byla z knížky tak znechucená, že jsem posledních několik stránek jen proletěla, abych zjistila, že můj odhad byl správný. Tak nudnou, plytkou, předvídatelnou a protivnou knížku jsem už dlouho nečetla.

ddomikk
02.08.2016 5 z 5

Já osobně jí mohu jen a s čistým svědomím doporučit! Líbilo se mi na ní asi úplně všechno! Konec jsem nečekala ani náhodou a četla se skoro sama, to díky krátkým a rozděleným kapitolám. Jsem ráda, že jí mám v knihovně a věřím, že se k ní ještě ne jednou ve svém životě vrátím!

paulinne_b
01.08.2016 4 z 5

Podle všudypřítomné propagace jsem čekala knihu, která se bude číst jedním dechem od začátku do konce. To se bohužel nekonalo a celkově se jedná o takový lepší průměr.

vikaa
01.08.2016 4 z 5

Tak tahle knížka mě dostala a už se moc těším na film. Podle mě je to silně nadprůměrný thriller, v němž není ani tak důležitý cíl (totožnost vraha), ale cesta, po níž se Rachel vydala, aby zaplnila místa ve své paměti. Zajímavý námět a zajímavé zpracování! Pro mě jedna z nejlepších knih, kterou jsem letos četla.

katule1992
01.08.2016 5 z 5

Přestože je zde hodnocená pod 80% procent u mě si své místo získala. Příběh se mi zdál velice nápaditý a tomu byl i přizpůsobený styl psaní. Každá kapitola i pohled osoby je rozdělen pouze do dvou časových pásů. Ráno a večer. Velký časový rozestup mezi jednotlivými událostmi a přesto máte pocit, že jste o nic nepřišli.

Během čtení jsem pořád držela Rachel palce, ať si konečně vzpomene, co se v tom podchodu vlastně stalo a dostane toho správného hajzlíka za katr. Ale jak mi bylo od začátku jasné, Rachel je typický průšvihář, který je schopný se zaplést úplně do všeho. Má na to prostě vlohy a jen nevěřícně kroutíte hlavou, proč to tentokrát udělala zase.

Na věrohodnosti vyprávění nepřidává ani fakt, že Rachel je již pár let notorická alkoholička, která nevydrží bez chlastu ani pár hodin. Jsem ráda, že je v knize vysvětleno jak její pití tak i popsán její život kratšími flashbacky.

AkiB
31.07.2016 5 z 5

Bombová knížka! Byla jsem zvědavá, jaká asi bude, a rozhodně jsem ráda, že jsem si ji přečetla. Líbil se mi i styl psaní, že to bylo jakoby z pohledu tří osob. Doporučuji!

Matylda66
30.07.2016 4 z 5

Mě to teda bavilo. Mám doma v knihovně a dlouho jsem odkládala, ale jak jsem ji otevřela, už jsem jela. Moc se mi líbila forma a styl vyprávění.

bigfoot15
29.07.2016 3 z 5

Knihu bych shrnula jedním slovem - přeceňovaná.
Je psaná jednoduchým jazykem a děj se neskutečně snadno předvídatelný. Moc jsem doufala, že mě kniha ohromí a že se od ní nebudu moci odtrhnout, ale nebylo tomu tak. Od knihy, která "ohromila celý svět" jsem holt čekala víc.

likaf
29.07.2016 4 z 5

Ze začátku jsem i myslela, že to snad ani nedočtu. Nějak jsem nechápala souvislosti. Ale pak jsem se nemohla od knihy odtrhnout.

Kristy.1991
28.07.2016 3 z 5

I když jsem na knihu slyšela hodně ohlasů a většinou dobrých, i tak musím říct, že jsem tedy četla lepší knihy z žánru detektivek a thrillerů. Možná jsem jen díky velkému vychvalování této knihy mým okolím čekala asi až moc, nebo jsem byla ke knize až moc kritická, jelikož jsem těsně před ní dočetla Keplerovu Svědkyni ohně, která mě uchvátila a které tato kniha konkurovat moc nemůže. Nicméně vyzdvihnout musím volbu vypravěčky, jakožto alkoholičky, což dodávalo knize určitou originalitu. A rovněž musím zmínit, že mě opět zaujal konec. To kdo je vrahem jsem věděla (ze začátku tušila) už v třetině knihy, ale že závěr bude takový, to mě překvapilo. Velice musím také ocenit momenty, kdy i přesto, že jsem vraha znala, tak jsem začala pochybovat o mém tipu. To byly ony světlé chvilky, kdy jsem si přece jen říkala, že v autorce přece jen něco je. :)

Acquenta
27.07.2016 2 z 5

Vzhledem k velkému boomu kolem této knihy jsem byla velice zvědavá na její obsah a nemohla se dočkat čtení. Začátek byl vcelku napínavý, ale když jsem knihu odložila, nic mě k ní nepoutalo, příběh Rachel mě moc nezajímal. V polovině se mi to zdálo dobře zamotané, trochu lepší, ale ten konec...spisovatelka se asi snažila ze všech hlavních hrdinů dělat psychopaty, aby napnula čtenáře..ale tohle...byla opravdu hrůza...jeden násilník, druhý násilník...přehnané...jako typická americká pohádka, kterou vídáme často v televizi. Nechápu srovnání se Zmizelou...no, do kina na tohle určitě nejdu ! :-)