Dívka s perlou

Dívka s perlou https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/231447/divka-s-perlou-231447.jpg 4 15 15

V šestnácti zajímavých příbězích, provázených četnými reprodukcemi, přibližují autoři dramatické osudy slavných výtvarných děl z uměleckých sbírek Československa, Sovětského svazu, Polska, Belgie, Holandska a Itálie, odvlečených nacisty za druhé světové války. Vyprávějí, jak byl z Prahy odcizen oltářní cyklus Vyšebrodského mistra, o honbě za gobelíny krakovského Wawelu, o metodách, jež používali hitlerovci při získávání uměleckých památek ze spřátelené Itálie, o záhadách kolem Jantarové komnaty aj.... celý text

Luvy
20.11.2023 2 z 5

Viděla jsem film, ale kniha mě absolutně nechytla.

milan.krimsky
05.08.2019 5 z 5

Vyprávění o ztracených a vrácených obrazů i některých zničených děl za doby okupace zemí nacisty za II. světové války

ivanaci
25.11.2018 3 z 5

Zajímavý příběh vzniku jednoho obrazu

Cusco
10.05.2015

"Někdejší ředitel Drážďanské obrazové galerie Max Seydewitz si dal se svou manželkou úkol nemalý:
V souboru šestnácti příběhů líčí dramatické osudy proslulých uměleckých děl, uloupených ze sbírek různých evropských zemí, včetně naší Národní galerie. Jen některá díla světového významu se ztratila, ostatní byla po druhé světové válce nalezena v různých skladištích a navrácena právoplatným majitelům. Dnes již většinou opět zdobí sály galerií a rozradostňují milovníky umění a krásy." (anotace na přebalu knihy, 1975)

umění dějiny umění obrazy (umění) umělecká díla

Autoři knihy

Ruth Seydewitz