Dívka s devíti parukami

Dívka s devíti parukami https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/208870/bmid_divka-s-deviti-parukami-208870.jpg 4 88 26

Jedenadvacet let - bezstarostný čas večírků, randění, studia a cestování. Aspoň do té doby, než se Sophie v ordinaci božského doktora K dozví, proč se poslední dobou necítí ve své kůži - má rakovinu... Krásné a veselé studentce se přes noc změní život k nepoznání. Naštěstí jsou tu však přátelé i rodina a hlavně nezlomný optimismus a touha žít! Aby si Sophie zachovala alespoň část "normálního" života, a zpočátku hlavně proto, aby zakryla ztrátu vlasů, pořizuje si paruky. S každou z nich získává trochu jinou identitu, o něco víc lehkosti, hravosti, bezstarostnosti, stává se jiným člověkem. A všechno si pečlivě zapisuje. Píše o své cestě za uzdravením, o příhodách, které zažívá skryta za svých devět paruk, až postupně vzniká tato kniha.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Mladá fronta

Meisje met negen pruiken , 2006

Ankavi
02.09.2014 2 z 5

Ač těžké téma, věděla jsem do čeho jdu. Zpracování mi však doslova a do písmene nesedlo. Nevím, jaké by to bylo číst originál, ale mě doslova iritovaly některé překlady - jako například thorax, HB, EPO - copak nebylo možné konzultovat při překládání zdravotníka? Proč by měl laskavý čtenář (nezdravotník) vědět, že se jedná o hrudník, hemoglobin nebo erytropoetin...? Toto mělo být vychytáno, než byla kniha v českém překladu vydána. Hlavní hrdince jsem samozřejmě držela pomyslné palce a byla jsem za ni ráda, že všechno dobře dopadlo, její přístup k chorobě byl doslova příkladný - je to bojovnice. Měla všechny podmínky příznivé, na své straně - obklopena rodinou, veškerou péči dostupnou, a ani peníze (jak píší komentáře pode mnou) nebyly problém. Ani tak však neměla dopředu vyhráno... Sophie se s chorobou poprala výborně - všechna čest! Ale kniha o tom všem mi přišla jak z jiného světa a vůbec mi nesedla.

Brambram
19.08.2014 2 z 5

Achjo, další kniha o životě a umírání z Holandska. Já chápu, věřím a soucítím s tím,že rakovina je svinstvo. Fakt jo. Ale stejně jako u Třetího poločasu si nemůžu zbavit vnitřního hlasu který mi neustále nahlas opakuje - no, to by mě zajímalo, jak by se chovali u nás, v situaci kdy po vyřčení diagnozy rakovina se většina rodin hroutí nejen psychicky, ale i finančně. Jako sorry, ale asi těžko si u nás někdo dovolí více než jednu paruku, navíc v cenové relaci třeba 800 euro jako Sophie. Ano, hurá, přežila, poprala se s tím, ale o moc víc mě její příběh nezasáhl. Ale kvituji s povděkem to,že na obálkách byly použity skutečné fotky Sophie v jejích parukách.

Lorrainee
17.07.2014 1 z 5

ano ja vim ze rakovina neni legrace, bohuzel z vlastnich zkusenosti v rodine, ale po precteni tehle knizky by si to kazdy druhy myslel. Tatam je pribeh s emocema a nejakou hloubkou a o zmenach jeji povahy ani nemluve. Ze si vzala kratsi paruku a misto mlecnejch koktejlu si dala rajcatovou stavu? to jako opravdu? Neskutecne povrchne napsana knizka, az se mi nechce verit ze Sophie rakovinu opravdu mela.

kamise
15.07.2014 3 z 5

Knihu také nepovažuji za dokonalou, autorku však musím obdivovat za to, že nepropadla zoufalství, beznaději a neutápěla se v depresích, a zvládla dlouhé a nejisté období boje s touto chorobou s noblesou a nadhledem. Nicméně, při čtení příběhu jsem se musela zamýšlet nad tím, jak asi takovýto boj s těžkou nemocí zvládají nemajetní lidé (kteří žijí např. jen z nemocenské), osamělí lidé (kterým chybí podpora milujících přátel a rodiny) nebo i samotné matky s malými dětmi.....

kneslova
30.06.2014 3 z 5

Vážné téma, psáno ale tak jaksi ploše. Nu své čtenáře si zřejmě najde, jen mi to prostě nesedělo.

Neri
25.06.2014 3 z 5

Do čtení této knihy se mi moc nechtělo, přece jen 21-letá studentka s rakovinou a ne příliš optimistickou prognózou, to není právě lehké čtení. Překvapivě ale kniha nebyla tak depresivní, bylo v ní velké množství opravdu vtipných pasáží, autorka dokázala bojovat s nemocí a pocitem beznaděje originálním způsobem. Mně na knize ale něco vadilo nebo něco scházelo, nevím, nebyla to zkrátka ta pravá kniha pro mě. Při čtení si ale uvědomíte, jaký dar je zdraví a možnost žít život takový, jaký máte. Velmi obdivuji autorku, že o svém boji s nemocí dokázala napsat a pomohla svou sílou a odhodláním mnoha lidem, kteří se ocitli v podobné situaci.

zfilmováno rakovina, nádory

Autorovy knížky

Sophie Van der Stap
nizozemská, 1983
2014  71%Dívka s devíti parukami

Kniha Dívka s devíti parukami je v