Dívka, kterou spolklo moře

Dívka, kterou spolklo moře https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/507174/bmid_divka-kterou-spolklo-more-wRw-507174.jpg 4 140 41

Magické putování v kulisách asijské mytologie. Zemi, kde Mina žije, už po generace sužují smrtící bouře. Lidé zde věří, že jsou způsobeny hněvem Mořského boha, kterého se každý rok pokoušejí usmířit dívčí obětí. Když se jednou pod tlakem okolností vrhne do moře samotná Mina, propadne se až do Říše duchů. S pomocí záhadného mladíka, několika démonů, bohů a duchů vyrazí za svým cílem: probudit zakletého Mořského boha. Čas je však neúprosný… žádný člověk totiž v Říši duchů dlouho nepřežije.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

The Girl Who Fell Beneath the Sea , 2022

KatChiss
08.03.2023 2 z 5

Minulý měsíc jsme v rámci #ctisnami četli Knihu noci, která pro mě byla zklamáním a utrpením. Bohužel musím říct, že jsme si tentokrát moc nepolepšili. Dobře, možná trochu. Do čtení Dívky, kterou spolklo moře jsem se nemusela nutit, ale nadšená jsem z ní také nebyla. Přitom měl příběh takový potenciál! Například asijská mytologie a celkový svět a Říše duchů. Z toho jsme se setkali s Mořským bohem, který většinu času spal a vůbec jsem nechápala, jak tamní svět funguje a vypadá. Jsou pod vodou, nebo v nějaké bublině? Jak se přemísťují? Postav bylo v tak krátkém příběhu docela dost, jenže žádná z nich nebyla nijak výrazná. Alespoň pro mě. Dva muže jsem si neustále pletla, hlavní protagonistka, Mina, se zamilovala do jednoho mládence, i když se obětovala, aby se stala nevěstou Mořského boha. Tím vznikl milostný trojúhelník, který ale jaksi nefungoval. Romantická linka za mě tudíž vůbec nefungovala, nechápala jsem, kde se najednou ta láska vzala. Hezkých myšlenek a citátů bylo v knize sice dost, ale to mi prostě nestačí. Stejně jako mi to nestačilo u Knihy noci.

luciinyknihy
05.03.2023 5 z 5

(SPOILER) Tak tohle bylo něco. Naprosto skvěla kniha, která pohladí po duši. Výborně se četla a neměla žádná hluchá místa. Příběh je napínavý až do samého konce a je plný fantazie, legend a asijské mytologie. Skvěle vykreslený svět ve kterém najdete duchy, různé druhy bohů, démonů a další zvláštní tvory a bytosti. Kniha je plná životních mouder a ponaučení. Je o lásce, překonávání překážek, o odvaze a o tom, jak bychom měli žít a chovat se, abychom jednou nelitovali. Život není bohužel vždy spravedlivý, ale z části závisí na nás, jak ho prožijeme.

Hlavní hrdinka Mina chce jediné. Pomoci svému bratrovi, a proto se obětuje místo jeho přítelkyně. A o jaké obětování jde? Každý rok, již po sto let, je obětovaná dívka Mořskému bohu jako jeho nevěsta. Je svrhnuta do moře, aby si lidé Mořského boha usmířili a ustoupily přetrvávající bouře. Ale jen ta pravá nevěsta tomu může zabránit. Mina sice nebyla vybrána, ale vrhne se do moře dřív, než tam svrhnou bratrovu přítelkyni. Propadá se do hlubin a zjišťuje, že může dýchat a nezemřela. Ocitá se v městečku, kde poznává zvláštní bytosti, duchy, bohy, démony a především Mořského boha. Dostala se do Říše duchů. Mořský bůh spí a zachránit ho může jen nevěsta jemu souzená. Do toho Mina poznává Šina a jeho dva věrné sloužící a zjišťuje, že má v Říši duchů jen omezený čas, než sama zemře. Co se Mořskému bohu stalo? Může Mina zachránit Říši duchů a zároveň lidský svět, i když nebyla vybrána jako nevěsta pro Mořského boha? Co je tajuplný Šin zač? A jak to celé dopadne?

Knihu rozhodně doporučuji. Myslím si, že si v ní každý najde své. Já byla naprosto nadšená. Zajímavý příběh a krásná fantasy pohádka s asijskou mytologií.

nonameperson04
02.03.2023 5 z 5

Skvělý! Fakt skvělý! Skoro mě to na konci rozplakalo. Je to sice příběh pohádkového stylu jako třeba Dívka, had, trn, ale tak o 200% lepší.

Zuzka_Zuu
26.02.2023 5 z 5

Dokonalá kniha. Takový pohádkový příběh plný lásky, odhodlání, obětování a statečnosti. Postavy jsem si zamilovala okamžitě, hlavně Minu a Šina a potom Šinovi pobočníky - Namgiho a Kirina. Zápletka byla parádní a její postupné rozšiřování mě moc bavilo. Rozhodně se ke knize ještě někdy vrátím. Mám ráda tuhle atmosféru kolem moře a asijské mytologie a to, jak se tu k sobě lidé chovají uctivě. S úctou a respektem, tak, jak by to mělo být. Rozhodně doporučuji :)

Etule
23.02.2023 5 z 5

Původně jsem knihu ani číst nechtěla, přišla mi ta obálka až moc "zářivá". Ale! To byla taková krásná pohádka, která mě úplně pohladila po duši a bylo to zrovna to, co jsem v tu chvíli skutečně potřebovala. Lehce předvídatelné, ale to rozhodně neuškodilo čtivosti.

narisa
23.02.2023 5 z 5

Krásná pohádka s úžasným a někdy i děsivým prostředím. Kdo je Šin jsem tušila od začátku a byl mi moc sympatický. Mina byla neuvěřitelně odvážná a moc jsem to jí a Šinovi přála. Jen škoda, že ta romantická linka byla taková hodně tenká. Jinak zde byla i spousta dalších zajímavých postav. Kniha by si zasloužila, aby autorka tento příběh i postavy více propracovala. Ale i tak se mi tato pohádka s krásnou obálkou moc líbila.
Hodnotím 4,5*.

kalinkacz
21.02.2023 3 z 5

Dívka, kterou spolklo moře je takovou milou young adult fantasy pohádkou.
Od autorky jsem loni četla její contemporary XOXO a musím říct, že její fantasy mě bavilo mnohem víc.
Nejvíc mě bavil ten svět, to, jak magicky ho autorka vykreslila… Děj sice plyne pomalu a není plný nečekaných zvratů, ale já jsem si u čtení naplno odpočinula. Není to jedno velké klišé, ale zároveň se nejedná o nic přelomového, prostě fajn oddechovka.
Plus samozřejmě kniha získává za svou přenádhernou obálku a za to, že je standalone.

veriszv
21.02.2023 3 z 5

Na tuto knihu jsem se velmi těšila, ale bohužel příběh vůbec nenaplnil svůj potenciál. Byl tu nefunkční svět, velmi málo slibované asijské mytologie a vše bylo prostě moc rychlé, určitě by tomu pomohlo, kdyby se autorka více rozepsala.
Líbila se mi ale romantická linka a hezky zakomponovaná úcta k předkům.
Celkově je to ale za mě spíše zklamání načančané do překrásné obálky.

Kiwicatko
18.02.2023 5 z 5

Pro me to byla krasna pohadka, u ktere jsem doufala, ze vsechno dopadne dobre. Nektere veci jsem cekala, nektere ne a u nekterych jsem byla vylozene vedle jak ta jedle.
Urcite by sel pribeh jeste vic propracovat, prohloubit, vysperkovat, ale na druhou stranu proc? Moje myslenky se po precteni k pribehu stale vraci, rozebiram ho z ruznych stran, premyslim co mohlo byt za tim ci onim. Proste fantazie mi i nadale pracuje a snazi se vyplnit bila mista.
No a jelikoz jsem “profesionalni” placka, tak velmi ocenuji, ze obzvlast konec nebyl rozpitvan do nejmenších detailu. Bylo mi z toho uzko uz tak, kdyz jsem si to predstavila, natoz kdyz by to vylo protahovano.

Veju007
18.02.2023 3 z 5

Dívka, kterou spolklo moře na první pohled upoutá roztomilou obálkou. Jak je to ale s obsahem?

Hlavní hrdinka Mina je dívkou v zemi, která každý rok obětuje jednu nevěstu Mořskému bohovi, aby si ho usmířili a zemi přestaly sužovat vydatné bouře.
Mina se pro skok do moře rozhodne sama a začíná tak zajímavé dobrodružství a snaha vysvobodit Mořského boha z jeho prokletí.

Jak už obal může napovídal, příběh je téměř roztomile pohádkový. Asijská kultura a mytologie není nijak násilně do příběhu tlačena, ale krásně dokresluje příběh bohů a všelijakých mýtických bytostí. Bohužel vše zůstává pouze v roztomilé rovině, příběh se odvíjí velmi rychle a zkratkovitě, bez nějakých hlubších pocitů hlavních hrdinů. Nebo alespoň já jsem je úplně nezaznamenala a věci se prostě dějí.

I tak to bylo zajímavé čtení a je pravděpodobné, že ten, kdo se asijskou mytologií více, bude možná mít více i z tohoto příběhu.

Za recenzní výtisk v rámci #spoluprace velmi děkuji @albatrosmedia

Iva095
18.02.2023 4 z 5

Fantasy mytologický příběh. Bylo to úplně něco jiného, ale vůbec to nebylo špatné. Nebyl to klasický fantasy příběh na který jsem zvyklá, ale byla ta spíše fantasy pohádka. Krásná a milá knížka.

o čempak asi sní?

kdypak se probudí?

S dračí perlou tvé přání vzlétne.

S dračí perlou tvé přání vzlétne.

Local_Bunny
17.02.2023 4 z 5

Dívka, kterou spolklo moře je hrozně milý, až pohádkový příběh. Hodně se zde pracuje s asijskou mytologii, o které toho upřímně moc nevím, ale ten nápad mě zaujal a v knize se vážně povedl. Během čtení nás tedy čeká i pár vyprávěných příběhů, což se mi jako něco navíc moc líbilo. K tomu se dočkáme i seznámení s místním božstvem a pár mytologických tvorů, ze kterých jsem já osobně byla nadšená. Celkově se mi četlo velmi dobře, knížka je útlá, tudíž stránky utíkají pod rukama a autorka má hrozně hezký styl vyprávění.
Kde jsem narazila na problém, tak u jmén. Nedokázala jsem si moc pamatovat korejská jména postav, spíše jsem si je vždy musela spojit s nějakým charakteristickým rysem. Stejně tak se mi moc nelíbila rychlost romantické linky, jelikož příběh je tady převážně zaměřen právě na hloubku vztahů. Ty rodinné tady ovšem fungují skvěle, Mina má se svojí rodinou krásný vztah a autorka to umí skvěle podat čtenáři. Krom těchto milých věci se dočkáme i smutnějších scén, nechybí ani akce a trocha napětí či příjemných zvratů.
Ve finále to byl krásný příběh, který vám určitě mohu doporučit, i když na plný počet to není. Nicméně určitě neuděláte chybu, jestliže po knize sáhnete.
za recenzní výtisk knihy děkuji Albatros Media

Mojepočteníčko
15.02.2023 4 z 5

• Bylo nebylo, v zemi, kterou po generace sužovaly kruté bouře a lidé si mezi sebou neustále vyprávěli spousty příběhů, žila dívka, která se rozhodla změnit svůj osud. Obětovala se pro život s Mořským bohem, aby zachránila nejen svůj lid, ale i štěstí svého staršího bratra. Propadla se až na samé dno do Říše duchů, kde zjistila, že Mořský bůh je zakletým mladíkem a došla k rozhodnutí, že se ho pokusí osvobodit. Pro splnění svého úkolu však potřebuje čas. A rozhodně ho nedostane tolik, kolik by potřebovala.

• Dívka, kterou spolklo moře, je příběhem, ke kterému se rozhodně chci a budu vracet. Byla to pohádka plná starých příběhů, poučení, odvahy, dobrodružství i lásky. Jen se musím přiznat, že zhruba od poloviny knihy tam těch náhlých zvratů možná bylo najednou až moc. Takové hop sem, hop tam. A vztah obou hlavních hrdinů, které jsem si oblíbila od prvního setkání, by si určitě zasloužil víc prostoru.

• Čtivé, poutavé, tradice a rodinné vazby, podmořský svět plný duchů, bohů a všelijakých příšer, překrásná obálka a modrostříbrný drak s velkýma tmavýma očima, kterého bych chtěla okamžitě domů :)

• Pokud máte chuť na tak trochu jiný, odpočinkový a možná ne úplně dokonalý příběh, pak vám tuto knížku můžu jen a jen doporučit. Mě se líbila moc!

homnika
07.02.2023 5 z 5

Můj Bože, tohle bylo něco tak krásného... Užívala jsem si každé slovo. Doporučuji doporučuji doporučuji.

lena.o.knihach
06.02.2023 4 z 5

Každý rok na moře vypluje loď s dívkou, která byla vybrána jako oběť Mořskému bohu. Lidé věří, že se pak nad nimi smiluje a bouře už nebudou smrtící. Je to ale Mina, kdo nakonec skočí do vody a dostane se až do Říše duchů, kdy se s pomocí záhadného mladíka, několika démonů, bohů a duchů pokusí zlomit kletbu a všechny osvobodit.

Ze začátku mi chvíli trvalo, než jsem se začetla a pořádně se do příběhu dostala. Ale těsně před polovinou se to obrátilo k lepšímu, pochopila jsem co a jak, měla jasno i ve jménech a věděla, kdo je Nari a kdo Namgi, Šin, Šiki, Šim Čong a začala si užívat tu krásně pohádkovou atmosféru, kdy vám nad hlavami plavou velryby, sem tam se objeví drak a bylo to vlastně moc fajn.

Dívka, kterou spolklo moře je o obětavosti a lásce, hlavně k těm nejbližším - rodině. Příběh je to moc krásný, ne vždy veselý, a když ho dočtete, je to jak pohlazení po duši. Víte, že je vše tak, jak má být.

#spoluprace @albatrosmedia

zaandulee
06.02.2023 4 z 5

Tato kniha mě zaujala svou nádhernou, dětskou obálkou a anotací. Většinou se pouštím do knih, které mají magický svět tvořený upíry, vílami, čistě magií, apod., ale zatím jsem asi nečetla žádnou knihu, která se zaměřuje na bohy.

Kniha je pěkně prodchnuta příběhy, legendami a mytologií, po delší době pro mě něco nového a jiného. Celkový námět mi přišel originální a pěkně zpracovaný, hlavní hrdinka je super, není nijak arogantní, ale ani ubrečená, prostě odvážná a laskavá. Romantická linka v knize mohla být trošku hlubší, přišla mi malinko uspěchaná, ale na to, jak je kniha krátká to chápu.

Takový plot twist jsem opravdu nečekala, přišlo mi, že jsem při čtení nedokázala vymyslet snad ani jednu teorii, která by vše vysvětlovala, a proto jsem možná byla tak překvapená rozuzlením Co se týče konce, tak kniha je pěkně uzavřena, jsem s ním spokojená a určitě doporučuji přečíst!

Kizuizi
06.02.2023 4 z 5

Kdybych měla knihu popsat jedním slovem, nejspíš bych řekla, že je nádherná, ale i tak je to naprosto nedostačující výraz. Dívka, kterou spolklo moře je úchvatná „pohádka“ o tom, jak se někdo dokáže obětovat pro druhé, o nesobeckosti lidského jedince, o tužbách a přáních, o lásce i utrpení.

Od první strany až do konce jsem se nemohla odtrhnout. Úžasný podvodní svět, který autorka vytvořila, mě lapil a já odmítla vyplavat. Fascinující prvky i postavy mě uchvátily, a já se ani nechtěla loučit. Tohle se nedá popsat, to si musíte „prožít“.

Svižný děj, nádherné prostředí, důraz na rodinné vazby, láska k bližním. Hodně důležitá je tady právě rodina jako taková, a Mina, byť je mladá dívka, je silná a odhodlaná jít si za svým cílem – pomoci (nejen) své rodině. Je to krásný příběh, místy i smutný, ale to mu jen dodává na síle.

LenkaPet
01.02.2023 5 z 5

To byla ale krásná pohádka. Více k tomu není co říct. Kdyby se dalo dát deset hvězdiček, měla by je tato kniha.

DreamerX9
31.01.2023 4 z 5

Tak tohle byla krásná pohádka jako perla kterou najdete. A i s hlubokou myšlenkou jako moře. Mina mi jako hlavní hrdinka sedla protože byla statečná postavit se i bohům kvůli rodině. Líbila se mi myšlenka víry v Bohy a loďky přání. Sedl mi styl jakým kniha byla napsaná a překrásné vykreslení světa. Chvilku jsem měla chaos kdo je vlastně Mořský bůh, drak a ostatní postavy nicméně vše bylo nakonec překvapivým rozuzlením. Je to originální a krásné čtení co zahřálo u srdce :))

o čempak asi sní?
S dračí perlou
tvé přání vzléte

ester4597
30.01.2023 2 z 5

Na tuhle knihu jsem byla dost zvědavá a celkem i natěšená, když jsem dostala možnost si ji přečíst mezi prvními neváhala jsem a šla do toho. Hned od začátku se plně ponoříte do děje a autorka vás hned seznámí s dějem, ovšem tady začíná ten bod zvratu, kdy je vám představeno hned deset postav a vy se v nich začnete velmi brzy ztrácet, chtěla jsem tomu dát čas, že během čtení si je zapamatuji, ale nakonec, když si to zobrazím zpětně bylo až zbytečné do příběhu cpát tolik postav a tolik souvislostí, ta kniha se dala napsat mnohem lépe…, jednodušeji a tím zdaleka nekončím bohužel někdy jsem měla pocit, že jsem přeskočila několik stran, že autorka nedokončila myšlenku a rovnou skočila na další téma, takže jsem měla při čtení hrozný zmatek.Podle anotaci by tu měla být i romantická linka, která tam vlastně ani nebyla, tohle mi až tolik nevadilo, ale pokud se autorka rozhodne přidat do příběhu romantiku a udělat z toho hlavní bod příběhu, tak by se tu měla vyskytovat chemie a láska mezi dvěma. Konec mi přišel ukvapený. Nápad na knihu skvělý, ale zpracování se mi vůbec nelíbilo.
Chystáte se číst ? Pokud ano dejte mi vědět na instagramu :)

mytologie pro dívky romantika pro dospívající mládež (young adult)

Axie Oh
americká
2022  80%XOXO
2023  76%Dívka, kterou spolklo moře

Kniha Dívka, kterou spolklo moře je v