Dívka, která zvítězila nad IS

Dívka, která zvítězila nad IS https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/291550/bmid_divka-ktera-zvitezila-nad-is-Ult-291550.jpg 4 104 28

Kocho, idylická vesnička na úpatí severoiráckého pohoří Sindžár, v níž žijí příslušníci náboženské menšiny Jezidů. Farida právě ukončila předposlední třídu osmiletého gymnázia a těší se na letní prázdniny. Ale všechno dopadne jinak. V srpnu 2014 přepadnou její vesnici ozbrojenci takzvaného Islámského státu. Postřílejí všechny muže a ženy odvlečou do zajetí. Faridu drží po několik měsíců jako otrokyni – a děvče prožívá nepředstavitelné útrapy. Ale jednoho dne se jí podaří uprchnout, společně s pěti dalšími dívkami. Jedinečný dobový dokument o hrůzách páchaných teroristy „Islámského státu“. Dojemný příběh o tom, že přátelství, láska a vůle přežít jsou silnější než jakékoli barbarství.... celý text

Literatura světová Biografie a memoáry
Vydáno: , Ikar (ČR)

Das Mädchen, das den IS besiegte , 2016

iveta3689
15.12.2016 3 z 5

Na stylu vyprávění je znát zásah novinářky. Příběh je odvyprávěn stroze, nehraje na city, protože sám o sobě je velmi silný. Nechává na čtenáři, aby se zamyslel a hodnotil.

Frenkis
16.10.2016

Tuto knihu jsem ani nedočetl, jelikož kdo není podrobně zasvěcen do této problematiky, tak mu to nic neříká. Hodně moc informací, které nás chtějí zasvětit do příběhu, ale pokud si člověk nedělá poznámky, tak se v tom ztrácí. Po 50-ti stránkách jsem věděl akorát to, že někde v sousedním městě jsou teroristické útoky.

Rumplestiltskin
12.10.2016 5 z 5

Tato kniha se asi nedá nijak hodnotit. Prostě si na ni každý musí udělat názor sám.
Pro mě to byla místy velmi náročná četba, protože jsme s Faridou stejně staré. Lituji všech, kteří si tím musejí procházet. Jsem ráda, že takové knihy, jako je tato, existují a předávají tyto příběhy dál.

TerkaM
11.09.2016 5 z 5

Hodně dobře napsané. Určitě procítěné. Mám ráda příběhy z tohoto prostředí, i když jsem jich zatím tolik nečetla (jen dvě, včetně této).

Myslím si, že v dnešní době je dobré číst podobné knihy, alespoň se člověk nějak vcítí do situace uprchlíků a zjistí, že ne každý je takový, jakého nám ho ukazují média. Jinými slovy: není uprchlík jako uprchlík.

Možná si do knihy něco přikreslili, nemohu říct, že bych věřila všemu a že s nikým nechtějí prostřednictvím této knihy manipulovat, ale je mi to upřímně řečeno jedno. Já vám tuhle knihu každopádně doporučuji. :)

P. S. A víte, co mě děsí nejvíc? Že hlavní hrdinka, a tedy autorka, je stejně stará jako já. Nejsem si tak úplně jistá, jestli bych se dokázala zachovat úplně jako ona a bohužel bych se asi nechala zlomit a bála bych se útěku. Ale nevím, těžko říct, v té situaci jsem se - díkybohu - neocitla, nemůžu tedy v tomhle směru hodnotit.

MirijamFrankl
10.08.2016 5 z 5

Páni...
Tohle bylo silné kafe.Kniha mě od začátku chytla,přečetla jsem přes dvě stě stran za den.
Faridu nesmírně obdivuji,stejně jako ostatní dívky,které se nebály uprchnout.Nejvíc asi dvanáctiletou Besmu,jenž je skoro stejně stará jako já a Faridu,protože je strašně inteligentní a dokázala vymyslet takový plán.
I literárně mě kniha velice příjemně překvapila.Slovník byl velmi pestrý,takže chválím i překladatele.
Musíte si přečíst!!!

Hilda_
26.07.2016 3 z 5

Takovouhle knihu je velice těžké hodnotit, asi jako většinu knih psaných podle skutečných událostí. Kniha se četla sama, dokázala jsem se vcítit do role dívky, a na druhou stranu se mi příčí říci " skvělá kniha", protože pak mi přijde, jako bych si neuvědomovala ty hrůzy, co se opravdu staly.
Určitě by tato kniha mohla otevřít alespoň trochu oči těm, kteří házejí všechny do jednoho pytle a ve všech uprchlících vidí teroristy... neuvědomují si, čím si prošli a že oni jsou oběti, ne ti zlí

Kesssssi
19.07.2016 5 z 5

Velice jsem se vžila do pocitů hlavní hrdinky a uvědomovala jsem si, že musela zažít obrovskou hrůzu. Nejen ona, ale všechny dívky a rodiny. Nevíte nic o své rodině, žijete v otroctví, nevíte, co s vámi bude. Doufáte jen v útěk a přitom nad vámi visí neustálé nebezpečí smrti. Kniha se četla jedním dechem a zanechala ve mně silný emotivní zážitek!

Petucelli
05.07.2016 2 z 5

Sama jsem musela uznat, jaký pohled nám na celou situaci davaji media. Určite veci jsem si prehodnotila, nevím jak presne knihu ohodnotit. Jak hodnotit zivotni pribeh cloveka, ktery prosel takovymi zverstvy a to zijeme v 21.stoleti?

islám hnutí Islámský stát

Autorovy knížky