Nejlepší kamarádky? Ani náhodou!

Nejlepší kamarádky? Ani náhodou! https://www.databazeknih.cz/img/books/82_/8259/divci-parta-nejlepsi-kamaradky-ani-nahodou-8259.jpg 4 49 3

Dívčí parta série

Massie je královnou celé party. Náhle se však zý, že by jí toto výsadní postavení mohlo uniknout. Rozhodne se proto uspořádat halloweenskou party a chce pozvat i kluky.Rodiče by jí to určitě nedovolili, a tak dostane nápad: uspořádá party společně s opovrhovanou Claire. Bude předstírat, že jsou nejlepší kamarádky, což rodiče jistě obměkčí. Jenže na večírku se všechno zvrtne, Massie nadto udělá ve škole průšvih. teď by opravdu potřebovala spolehlivou přítelkyni. Že by se s Claire přece jen mohla sblížit?... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Alpress

The best friends for never , 2004

oblakaknih
20.04.2020 2 z 5

2,5/5
Do této knihy jsem se nepouštěla s žádným velkým očekáváním, byla to spíš taková nostalgická připomínka toho, jaký žánr mě zajímal před pěti lety. Až po otevření knihy jsem zjistila, že kniha je pokračováním mnou kdysi oblíbeného filmu Dívčí parta.
Je to klasická oddechová kniha pro mladší čtenářky. Žádné velké zápletky, žádné šokující zvraty.
Celkově bych námět označila za typický pro tento žánr, v dnešní době už i okoukaný.
Vzhledem k tomu, že příběh znám, dokázala jsem si jednoduše představit postavy.
Kniha má krátké kapitoly a lehký děj, takže se dobře a opravdu rychle četla.
Jsem ráda, že jsem si svoje mladší já připomněla, ale znovu bych do knihy nešla.
Takže doporučuji spíš mladším čtenářkám (když jsem milovala film, bylo mi asi 13).
Dnes mám ale načteno mnohem víc knih, takže hodnotím jako fajn oddechovou, ale průměrnou knihu.

adela13
03.02.2014

Kniha se mi líbila. Dlouho jsem ji nemohla nikde sehnat, ale nakonec se mi podařilo ji sehnat v bazaru. :)
Předtím jsem měla všechny díly, ale tento druhý chyběl,což mně mrzelo.
Nejlepší bylo asi to jak chtěly uspořádat večírek. Na Massie se mi celkem líbí, že chce mít všechno co chce i když se to občas nepodaří,podle jejích představ.

johisa
27.08.2012 5 z 5

Druhý díl se mi líbil ještě více jak první, ačkoliv mě mrzí ten konec. Těším se na další díly :-)

Lisi Harrison
americká, 1975
2011  75%S příšerami v jedné lavici
2011  73%Dívčí parta
2012  79%Můj soused Ghúl
2006  76%Nejlepší kamarádky? Ani náhodou!
2012  81%Kde je vlk, tam je hra

Kniha Nejlepší kamarádky? Ani náhodou! je v