Divadlo krutosti

Divadlo krutosti https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/17194/divadlo-krutosti-17194.jpg 4 294 294

Unikátní sbírka všech povídek Terryho Pratchetta do roku 2004. Vyšla pouze v České republice.

Literatura světová Humor Fantasy
Vydáno: , Talpress

Divadlo krutosti , 2004

yueh24
08.05.2013 4 z 5

Celkem zajímavá sbírka povídek od Terryho Pratchetta. Je to trochu něco jiného než Zeměplocha, ale Pratchett se ani tady nezapře. Povedené.

Yalka
02.01.2013

Z téhle knížky si pamatuju pouze titulní povídku (o Punchovi & Judy) a pak povídku Moře a malé rybky. Čarodějky (bábi Zlopočasná a stařenka Oggová) vždy potěší a zrovna tahle povídka je skvělá a nabitá perfektními hláškami.

st.me
24.01.2012 4 z 5

Během čtení první povídky jsem si vzpoměla, že tuhle knížku jsem už vlastně četla. Některé z nich byly lepší, jiné míň, ale nestalo by se mi, že bych se u jediné z nich nudila. Celkově vzato to bylo příjemné čtení s občasným mrazením v zátylku (to u těch děsivějších kousků).

MartyMcFly
20.08.2011 3 z 5

Jako s každou povídkovou sbírkou, i tady se sešly horší a lepší kusy. Jenže Pratchett je znám jako autor jedné jediné fantasy série více než jakýkoliv jiný povídkář. Když Pratchett, tak Zeměplocha. Takže ty "ostatní" povídky jsou už od začátku posunovány níže, protože nejsou "tam odtud". Koneckonců, nejsou tak dobré, pravda - a to je také hlavní důvod proč takové hodnocení. Nejlepší z nich je asi Trolí most - melancholické uvažování stárnoucí postavy/autora ve světě, který se mění čím dál tím více k nepochopení.